Deniz Kuvvetleri Pilotu Nasıl Olunur?

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.


Amerika Birleşik Devletleri Donanması’nda pilot olmak için eğitim, fiziksel ve tıbbi önkoşulları yerine getirmeli ve eğitimin çeşitli aşamalarını tamamlamanız gerekir. Eğitim gereksinimleri, bir donanma pilotu veya denizci havacı olmada daha önemli ve zaman alıcı faktörler arasındadır. Akademisyenlere ek olarak, eğitimin fiziksel taleplerine hazırlanmalı ve bazı tıbbi standartları karşılamalıdır. Kariyer zorlu, ancak ülkenize hizmet etmek için ödüllendirici bir araç olabilir.

Sorumluluklarınızı anlayın. Donanma Pilotu olmak inanılmaz derecede zor, zaman alıcı, duygusal ve fiziksel olarak zorlu bir iştir. Kariyer yolunuza başlamadan önce, sorumluluklarınızı tam olarak anladığınızdan ve görevinize bağlı olduğunuzdan emin olun. Pilot olarak, savaşta yer alabilirsiniz. Görevleriniz antisubmarine çabalarını, arama kurtarma operasyonlarını ve dikey ikmal işlemlerini içerir. Dikey doldurma, helikopterler arasında kargo ve malzemelerin taşınması anlamına gelir.
Muhtemelen fotoğrafik kanıtlar toplayarak düşmanlara gözetim yapacaksınız.
Eğitim uzun süredir. Kariyeriniz boyunca, faaliyet gösterdiğiniz belirli uçak için sürekli, özel eğitim alacaksınız.
Kullandığınız uçağın tüm iç ve dış fonksiyonlarının kontrolünde olacaksınız. Uçtuğunuz uçağı kullanarak, Donanma filoları için saldırı ve savunma desteği sağlayacaksınız.
Kendinizi temel gereksinimlere alıştırın. Sadece kimse donanma pilotu olamaz. Eğitime hak kazanmak için yerine getirilmesi gereken belirli şartlar vardır. Eğitim için en az bir lisans diplomasına sahip olmanız gerekir. Bu, sivil bir kolejde veya ABD Donanma Akademisinde elde edilebilir.
Donanmaya katılmak için en az 18 yaşında olmalısınız. 28 yaşını doldurmadan önce bir subay olarak görevlendirilmelisin.
Temel sağlık gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olmak için standart bir tıbbi tarama da vardır. Bu, temel hayati önlemleri ve sahip olabileceğiniz risk faktörlerini değerlendirmeyi içerir.
Vücut yağı için, erkekler en fazla% 22 olabilir ve kadınlar en fazla% 33 olabilir.
Geçemediğiniz durumda, hazırlamak için 3 hafta verilecek ve tekrar deneyiniz.
Vizyonunuz 20/40’dan daha kötü olmamalı ve 20/20’a kadar düzeltilmelidir. Donanma, lazer göz ameliyatı geçirmiş olan memurları kabul ediyor. Görüntünüz bir sorun ise, bu bakmak için bir şey.
Eğer renk körü veya derinlik algısı ile sorun yaşıyorsanız, bir Deniz Kuvvetleri pilotu olamazsınız.
İş yükümlülükleriniz ülkenizin ihtiyaçlarına bağlıdır. İletişim için sınırlı erişime sahip, uzun süreli denizaşırı olabilirsiniz. Ayrılacağınız zamandan her zaman haberdar olamayabilirsiniz, yani Donanma ile ilgili olmayan kişisel ve profesyonel planlarınız hızlı bir şekilde değişebilir.
Eğitim hayat boyu bir süreçtir. Uçuş okulu bitirdikten ve kanatlarını kazandıktan sonra bile, kariyeriniz boyunca eğitim için geri çağrılacaksınız. Bu, etrafta dolaşmak ve sevdiklerinizden çok fazla zaman geçirmek anlamına geliyor. Bir lisans derecesini takip edin. Donanma pilotu olmak için bir lisans diplomasına ihtiyacınız var. Yazılmadan önce veya sonra, akredite bir kolej veya üniversiteden lisans diploması almak için gerekli şartları tamamlayın. Donanma pilotu olmak için ana hatlarıyla belirlenmiş spesifik bir çalışma yolu yoktur. Özel eğitim, lisans eğitiminden sonra, uçuş okuluna kayıt olduğunuzda gelir. Bir pilotdan biraz daha yüksek olan bir Deniz Uçuş Görevlisi olmak istiyorsanız, teknik alanda bir dereceye ihtiyacınız var.
Bazı kurslar, pilot olma hedefinizde size yardımcı olabilir. Fizik ve matematik faktörü büyük ölçüde bir havayolu işletmesinin faaliyetine girer, bu nedenle bu alanlardan birinde majör veya azınlık yardımcı olabilir.
İletişim faktörlerini yoğun olarak bir pilotun işine. İngilizce, iletişim ve telekomünikasyon derslerini almayı düşünün.
Havacılık Mühendisliği size bir uçağın nasıl çalıştığını anlamanızı sağlar. Alanında uzmanlaşmayı düşünün ve büyük veya küçük olarak sunan üniversiteleri araştırın. Bu özellikle uçuş okullarına başvururken, özellikle gözlerinizi prestijli ABD Donanma Akademisi’nde kuruyorsanız yardımcı olabilir. Askeri eğitiminizi alın. Lisans derecesini tamamladıktan sonra, rütbenin rütbesiyle görevlendirilmiş bir Deniz subayı olmanız gerekir. Bunu başarmak için özel askeri eğitime ihtiyacınız var. Belirtildiği üzere, NROTC programları sivil bir üniversitede geçirdiğiniz süre boyunca alınabilir. Böyle bir programa kaydolmaya karar verdiyseniz, mezuniyet sonrası daha fazla eğitime ihtiyacınız olmayabilir.
Memur Aday Okulu, askeri çalışmalarda 12 haftalık bir çarpışma rotası. Pensacola, Florida’daki Naval Air Station’da antrenman yapacaksınız. Donanma eğitimi ile ilgili temel kural ve düzenlemelere aşina olmanın yanı sıra, yüzme, koşma ve diğer fiziksel şartlandırma gibi fiziksel zorluklarla da karşılaşacaksınız.
Maryland, Annapolis’te bulunan ABD Donanma Akademisi, bir subay olmanın en zor yoludur. Başvuranların sadece yaklaşık% 10’u her yıl kabul edilmektedir. Kesimi yapmak için, büyük bir akademik rekor, liderlik öyküsü ve spor ve diğer fiziksel olarak titiz faaliyetlerde geçmişiniz olmalıdır.
Test beş zamanlanmış altkümeyi içermektedir: matematiksel ve sözel, mekanik kavrama, havacılık ve denizcilik, uzaysal algı ve havacılıkta ilgi ölçen ilgi.
Minimum gereksinimler, sınava girdikten sonra kaydettiğiniz programa ve uzmanlığa bağlıdır. Minimum gereksinimleri karşılamıyorsanız, testi tekrar yapabilirsiniz. Bununla birlikte, 3 ömür boyu sınırlaması vardır. Eğer testi 3. kez geçemezseniz, bir donanma pilotu olamayacaksınız.
Uçuş okulu 25 saatlik eğitim içeren bir tanıtım uçuşu ile başlar. Bu süre geçtikten sonra bir havacılık programına başlayacaksınız. Bu son 2 ila 2.5 yıl ve eğitim Florida’da başlıyor. Ancak, belirtildiği gibi, eğitiminiz boyunca hareket etmeye hazır olmalısınız.
Tarama periyodunu birincil eğitim takip eder. Uçakları işletmek ve tamir etmek için uygulamalı talimatlar alacağınız Florida Panhandle’a taşınacaksınız. Uçuşta yaklaşık 100 saat geçireceksiniz.
Birincil eğitim döneminizin sonunda, belirli bir uçakta uzmanlaşacaksınız. Bir sonraki aşamada, faaliyette uzmanlaşmak için seçtiğiniz uçak tipine bağlıdır.
Orta eğitimden sonra, ileri eğitime geçeceksiniz. Bu, görev ayrıntılarını içerir ve bir tür havacılık cihazında gerçekten uzmanlaşmanızı sağlar.
Orta ve ileri düzeydeki eğitimi tamamladıktan sonra, kanatlarınızı kazanıp bir Donanma havacı olabilirsiniz.

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.