ABD’de bir OCI Kartına nasıl başvurulur

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.Hindistan kartı veya OCI kartı olan Yurtdışı Vatandaşlığı, Hindistan kökenli insanların Hindistan’da belirli seyahat ve ikamet haklarını veren bir kimlik biçimidir. ABD vatandaşı iseniz, Hindistan Büyükelçiliği resmi OCI ortağı olan Cox ve Kings Global Services aracılığıyla bir OCI kartı için başvurabilirsiniz.

Cox ve Kings’in resmi web sitesinin OCI sayfasını ziyaret edin. Şu anda, Cox ve Kings Global Services tüm ABD merkezli OCI uygulamalarını yönetmektedir. Bu nedenle, OCI evraklarınızı doldurmak için resmi web sitelerini https://www.in.ckgs.us/oci adresinde ziyaret etmeniz gerekecektir. Cox ve Kings, uygulama yönergelerini sık sık değiştirir, bu yüzden en güncel bilgiler için “Nasıl Başvurulur?” Sayfalarına bakın.

“OCI Uygulaması – Başlayın” web formunu doldurun. “OCI Başvurusu – Başlayın” web formuna ilerleyin ve içinde bulunduğunuz eyalet, medeni durumunuz ve vatandaşlık durumunuz dahil olmak üzere, sizin için geçerli olan her bölümü doldurun. İstendiğinde, yeni bir OCI kartı için dosya oluşturup koymayacağınızı, PIO kartını değiştirip değiştirmediğinizi veya kayıp veya hasarlı OCI kartını değiştirip değiştirmeyeceğinizi seçin. Her şeyi doldurduktan sonra, sayfanın altındaki “Başla” düğmesine tıklayın. Uluslararası Standartlar Örgütü’nün fotoğraf özelliklerine uyan orijinal bir uygulama fotoğrafı, https://www.in.ckgs.us/resources/pdf/photo-specifications.pdf adresinde bulunabilir.

ABD pasaportunuzun bir kopyası.

Hint Vatandaşlık formunun bir açıklaması. Başvuru belgelerinizin fiziksel kopyalarını derleyin. Başvurunuzu tamamladıktan sonra, sonuçlar sayfasında listelenen CKGS Web Referans numarasını not edin. Ardından

” Belge Kontrol Listesini

yazdırın ve istediği tüm formları toplayın. Bir formu çevrimiçi olarak göndermiş olsanız bile, fiziksel bir kopyasını da göndermeniz gerekebilir. İhtiyaç duyabileceğiniz bazı belgeler, başvuru fotoğrafınızın bir baskısını, çevrimiçi başvurunuzun imzalı bir kopyasını ve tüm belgelerinizin orijinal kopyalarını içeren bir beyanı içerir.

Hükümet belgelerini tamamladıktan sonra bu belgelerinizi göndermeyin. Hindistan’ın “OCI Online Services” web sitesini ziyaret edin. Cox ve Kings, ABD merkezli OCI uygulamalarını ele alsa da, yine de Hindistan hükümetiyle bazı resmi evrakları dosyalamanız gerekecek. Bunu yapmak için, https://passport.gov.in/oci/welcome adresindeki “OCI Online Services” web sayfasını ziyaret edin ve “Yeni OCI Kayıt” seçeneğini seçin. Kişisel iletişim bilgileri

Vatandaşlık ve milliyet durumu

Aile soyadı Fotoğraf, imza ve diğer gerekli öğeleri yükleyin. Resmi OCI başvurunuzu tamamlamak için, kendinize ait bir fotoğraf ve imzanızın fotoğrafını web sitesine yüklemeniz gerekir. Ek olarak, pasaportunuz gibi resmi belgelerin taranmış kanıtlarını sağlamanız gerekebilir. Cox ve Kings bir uygulama fotoğrafı talep ettiyse, aynı sürümü buraya yüklediğinizden emin olun.

Siz veya başvuruda bulunduğunuz kişi, yaş veya engellilik nedeniyle bir imzayı sağlayamazsa, bir parmak izi yeterli olacaktır. Cox ve Kings formlarınızı, hükümetle yaptığınızı göstermek için güncelleyin. Resmi hükümet başvurunuzu tamamladıktan sonra, https://www.in.ckgs.us/home/index adresindeki Cox ve Kings ana sayfasına dönün ve “CKGS Web Referans No. ile Hükümet Web Referans Numarasını Bağla” yı tıklayın. Kutu. Ardından, Varolan Başvuru Sahibi web formuna aşağıdaki bilgileri yazın: Doğum tarihiniz

Pasaport numaranız

Cox ve Kings referans numaranız

Hükümetin çevrimiçi OCI form numarası Bir Uygulama Merkezi’nden uzakta yaşıyorsanız formlarınızı postalayın. Cox ve Kings uygulamanızı doldururken, ön ödemeli bir uygulama gönderim etiketi satın alma seçeneğiniz olacaktır. Bu etiketi onaylanmış bir gönderim paketine yapıştırabilir ve evraklarınızı bir Cox ve Kings uygulama merkezine postalamak için kullanabilirsiniz. Gönderim etiketinizi bir UPS Express Zarfına, bir FedEx Express Zarfına veya bir FedEx Yeniden Kullanılabilir Zarfa sabitleyebilirsiniz.

Düzgün bir şekilde işlenebilmesi için, her gönderi paketinin 0,5 lb’den (230 g) daha az olması ve 1’den fazla uygulama içermemesi gerekir. Bir uygulama merkezine yakın yaşıyorsanız, formlarınızı teslim edin. Çevrimiçi uygulamanızla çalışırken, evraklarınızı bir Cox ve Kings uygulama merkezine teslim etmek için randevu alabilirsiniz. Bunu yapmak için, resmi web sitesi tarafından istendiğinde “Walk-In” öğesini seçin ve bir uygulama tarihi ve saati seçin. Yerel uygulama merkezinize geldiğinizde, evraklarınızı gönderme fırsatına sahip olacaksınız. Cox ve Kings’in Washington DC, New York, Chicago, Houston, San Francisco ve Atlanta’daki uygulama merkezleri var.

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.