Ailenizi Bir Kediye Getirmek İçin Nasıl İkna Edilir?Bir kedi istiyorsanız, ebeveynlerinizden izin istemek korkutucu olabilir. Endişelenirseniz anne ve babanız çıldırır ya da düzleşir

” Hayır.

Ancak, eğer biraz araştırma yaparsanız

” Evet

cevabı alabilirsiniz. Kediler hakkında bilgi edinin, böylece onlara nasıl bakılacağını ve sakin ve arkadaşça bir şekilde nasıl sorulacağını biliyorsunuz. Şimdilik bir

” Hayır

aldığınızda cesareti kırma. Ebeveynlerin bunu düşünmek için zamana ihtiyacı olabilir. Cevabını uygun bir şekilde kabul ederseniz, gelecekte fikirlerini değiştirebilirler.

Anne ve babanın neden

” Hayır

dediğini yaz.” Ailenin neden bir kedi almanı istemediğini düşün. Ekstra maliyet ve sorumluluk endişeler olabilir. Sorunlara çözüm bulabilirseniz

” Evet

cevabı alabilirsiniz. Ebeveynler, mobilyalara klape ya da karışıklık yaratan bir kedi hakkında endişelenebilirler.

Ebeveynleriniz de maliyet konusunda endişe duyabilir. Yeni bir hayvanın yeni oyuncaklara, yatak takımlarına vb. Ihtiyacı vardır.

Aileniz muhtemelen çok meşgul, bu yüzden hayvan bakımı konusunda endişelenebilirler. Evcil hayvanların çok fazla zamana ve ilgiye ihtiyacı vardır.

Endişeleri ele almanın yollarını bulmak. Proaktif olun ve potansiyel sorunlar için bazı çözümler düşünün. Bu şekilde, ebeveynleriniz endişelerini dile getirirse, endişelerini hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Ebeveynleriniz mobilyalara zarar veren bir kedi hakkında endişeli ise, pençe kapaklarını kullanmanızı öneririz. Plastik pençe kapakları, bir kedinin pençeleri üzerine çizilerek çizilmemesi önlenebilir.

Ebeveynleriniz maliyetten endişe ediyorlarsa, paranızın karşılığını almayı teklif edin ya da kediniz için yeni malzemeleri ödemek için bir iş alın.

Zaman meselesi varsa, anne ve babanın kediye kendiniz bakacağına söz verin. Temel kedi bakımı hakkında biraz araştırma yapın. Ne kadar çok bilirseniz, aileniz o kadar etkilenir. Bir kedinin yiyecek, dikkat ve tımar açısından temel ihtiyaçlarını araştırın. Aileniz bir kediye bakabileceğinizi görüyorsa, bir tanesine sahip olma olasılığınız daha yüksektir. Ailene söyle, kedine temiz bir yatak vereceksin ve çöp kutusunu odanda tut.

Ailenize, kedinize sağlıklı kedi maması besleyeceğinizi ve hatta araştırma yaptığınız bir marka önereceğinizi söyleyin. Bir evcil hayvana zaman ayırabileceğiniz somut yollar bulun. Aileniz kedinizin sevildiğinden emin olmak istiyor. Ailenize, kedinizle oynamayı ve bakmayı zaman harcayacağınız zaman tam olarak anlatın. Ev ödevi bitirdikten sonra bir saat boyunca okuldan sonra her gün kedi ile oynayacağına söz ver.

Ayrıca, kedi bakımı için hesap. Ebeveynlerine, kedinizi beslemek ve çöp kutusunu değiştirmek gibi şeyler yapmak için sabah erkenden kalkacağınıza söz verin. Önceden söyleyeceğiniz şeyleri prova edin. Provalar asla acıtmaz. Ne söylemek istediğinizi ve bir ayna karşısında pratik yapmak için kaba bir düşünceyi düşünmeyi deneyin. Herşeyi kelime başına düşünmek zorunda değilsiniz, ama kaba bir fikir yardımcı olabilir. Stresli olmadıklarında ailenizle konuşun. Ebeveynleriniz meşgul ya da rahatsız olmadığında bir zaman seçin. Olmaları gereken herhangi bir yere sahip olmamalılar. Örneğin, ebeveynleriniz oturma odasında rahatlarken bir Cumartesi öğleden sonra konuşmayı deneyin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.