Altar Sunucu Nasıl Olunur


Sunak hizmeti, kilisenize çocuk, genç veya genç bir yetişkin olarak katkıda bulunmanın harika bir yoludur. Kitlenin kutlamasına katılmak için yapabileceğiniz basit bir şey.

Sunağın ne sunduğunu anlayın. Her ne kadar prosedürler kiliseden kiliseye değişse de, temel olarak sunak sunucularının ana görevi, kitle sırasında rahiplere yardım etmektir. Öğeler şunları içerir: Kütlenin başlangıcı ve bitimini göstermek için haç ile işlenmesi ve koridorun aşağısındaki mumlar.
Müjde’yi yakmak için mumlarla işleniyor.
İncil Kitabı’nı rahibe teslim etmek.
Rahip / deacon’a yardım etmek, Eucharist için sunağı hazırlar.
Akılda tutulması gereken diğer şeyler: Üç sunak sunucusu vardır: çapraz taşıyıcı ve iki mum taşıyıcı. Diğer insanlarla her zaman iki (üç, eğer tütsü varsa) olacaksın.
Sunak sunucuları genellikle kilisenin içerdiği tüm aksesuarlarla birlikte uzun beyaz elbiseler giyer.
Sunak sunucuları kiliseye bağlı olarak 5-20 dakika erken kiliseye gitmeliler. Bunun bir parçası olmak istediğiniz bir şey olup olmadığına karar verin. Bu kiliseye katkıda bulunmanın mükemmel bir yoludur, ancak bu büyük bir sorumluluktur. Erken kiliseye gelmelisiniz, uygun sunak sunucu giysilerinde giyinmeli, diğer sunak sunucuları ile çalışmalı ve rahiplere Mass’in düzgünce koşmasına yardım etmelisiniz. Bu taahhüdünü yapabilir misin? Bu düşünülmesi gereken bir şey. Kaydol. Kilisenizi sunak sunucu eğitimleri veya toplantıları hakkında sorun veya sadece bir eğitim isteyin. Halatları göstermek için daha yaşlı, tecrübeli bir sunak sunucusu edinin ve bazı kiliseler diğerlerinden farklı şeyler yapsa da konuyla ilgili birçok web sitesi var. Bu sunağa çıkmadan önce ne yapacağını bildiğinden emin ol. Çoğu kilisenin yeni acolytes için bir çeşit eğitim var. Bu size yardım etmelidir, çünkü her rahip farklı bir yönteme sahiptir ve farklı tercihlere sahiptir. Dikkat et dikkat et! Sunak hizmet. İlk kez, diğer sunak sunucularınızın deneyimlendiğinden ve Kitabı almanız veya mumları tutmanız gerektiğinde size fısıldayabileceğinden emin olun. Daha sık ve daha iyisi, bunu pratikte uygularsınız, ve sonunda, bazı şeyler alışkanlık haline gelir. Rahipleri, dulleri ve topluluğunuzun üyelerini daha iyi tanımış olacaksınız. Kiliseye daha önce yapmadığınız bir şekilde hizmet edeceksiniz. Tebrikler, bir sunak sunucusun.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.