American Express Kredi Kartı Nasıl Başvurulur?

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.Bir American Express (AmEx) kartı için başvurmak kolaydır ve ister çevrimiçi ister posta yoluyla ister telefon üzerinden olsun, onay süreci hızlıdır. Bir AmEx kartına kaydolmadan önce, şartlar, ücretler, ödül sistemleri ve American Express kredi hesaplarıyla ilişkili diğer koşullar hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bu kılavuz, AmEx kredi kartı başvuru süreci hakkında yararlı bilgiler sunar ve takip edilmesi kolay adımlarla ilgili işlemleri parçalar.

Kredi ihtiyaçlarınızı belirleyin. Bir AmEx kartına başvurmadan önce yapılacak ilk şey, kartınızdan ne istediğinizi öğrenmektir. Ödül biriktirmekle ilgileniyor musunuz, yoksa asgari ücrete sahip bir kart mı? Kartı ne için kullanmayı planlıyorsunuz? American Express, her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları olan çok sayıda kredi çözümü sunar. Kendinize hangi kart / hesap özelliklerinin sizin için önemli olduğunu sorun ve ihtiyaçlarınızı ve mevcut AmEx seçeneklerinizi görmek istediğinizi karşılaştırın. Bu sizin için en uygun kartı tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

AmEx kartlarının, kullanmak istediğiniz satın alma ve harcamalar için kabul edilebilir bir ödeme şekli olduğundan emin olun. Bazı şirketler ve işletmeler AmEx’i kabul etmiyor, bu yüzden başvurmadan önce bakmaya değer bir şey.

AmEx kartları iki çeşittir: şarj kartları ve kredi kartları. Ödeme kartı bakiyeleri her ay dolu olarak ödenmelidir, ancak faiz veya harcama limiti içermez. Öte yandan kredi kartları, diğer kredi kartları gibi çalışır ve hesap sahibinin aydan aya kadar bir bakiye bulundurmasına izin verir (faiz tahakkuklarına yol açar).

Kart şartları, koşulları, avantajları gözden geçirin ve ilişkili ücretleri belirleyin. Bir kart başvurusu yapmadan önce bu iyi baskıyı okumak önemlidir, böylece daha sonra sürpriz ile yakalanmazsınız.

Bir kişisel hesap seçin. AmEx kredi hesabının en yaygın türü kişisel karttır. Her biri kendine has özelliklere sahip olan yirmi farklı kişisel kart vardır. Kişisel kartlar kişisel, ticari olmayan alımlar ve masraflar için kredi kartı isteyen kişiler içindir. Çeşitli kart anlaşmalarındaki ince baskıdan dikkatlice okuyun. İlan edilen bazı kartlar gözünüze çarpabilir, ancak bazı avantajların, ücretler veya aylık harcama minimumları gibi kabul etmek istemeyeceğiniz belirli koşulları taşıdığını unutmayın.

Sizin için doğru olanı seçme kolaylığı için, her kart türünün şartlarını ve avantajlarını doğrudan AmEx web sitesinde karşılaştırabilirsiniz. Küçük bir işletme hesabı seçin. Eğer küçük bir işletme sahibi iseniz ve sadece şirket giderleriniz için kullanmak üzere bir AmEx kartı arıyorsanız, bu sizin istediğiniz kart tipidir. AmEx küçük kartvizit seçenekleri, her biri aynı zamanda bir dizi ortak şirket ile özel ödül seçenekleri sunan 11 farklı seçeneğe sahiptir. Küçük bir iş kartına karar verirken özel iş gereksinimlerinizi dikkate alın. İş için çok seyahat etmen gerekecek mi? Ortalama aylık harcamalarınız ne kadar yüksek? Kendinize bu tür soruları sormak seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olacaktır.

Pek çok AmEx küçük kartviziti, üyeliğin ilk birkaç ayı içinde belirli harcama gereksinimlerini karşılıyorsanız, nakit para ya da ekstra ödüller için özel teklifler sunar. Seçtiğiniz kartın bu avantajlardan biriyle birlikte gelip gelmediğini öğrenin ve yeni kartınızdan en iyi şekilde yararlanın.

İşletme sahibi değilseniz veya kartınızı yalnızca işle ilgili harcamalar için kullanmayı düşünmüyorsanız, küçük bir kartvizite başvurmayın. AmEx veya IRS, kartınızı düzgün kullanmadığınızdan şüphelenirseniz, ticari hesap alımlarını veya harcamalarını doğrulamanız istenebilir. Bir şirket hesabı seçin. Bu kart seçenekleri sadece şirketlerin üst düzey yöneticileri için kullanılabilir. Bu şirketlerin üst düzey çalışanlarına, işle ilgili sorumlulukları sık sık harcamalar ve / veya seyahatler gerektiriyorsa ancak kartların kendileri için geçerli olmadıklarında, kurumsal AmEx kartları atanabilir. Altı önceden varolan kart seçeneğinin hiçbiri ideal değilse, iş gereksinimlerinize uygun bir özel program tasarlamak için bir AmEx temsilcisiyle çalışabilirsiniz.

Tüm AmEx kurumsal kartları oldukça yüksek olabilen yıllık ücretler taşır. Çoğu kurumsal gider hesapları muazzamdır, bu yüzden bu genellikle bir sorun değildir. Bununla birlikte, seçtiğiniz AmEx şirket kartıyla ilişkili ücretlerin şirketiniz için makul olduğundan emin olmalısınız. Yıllık ücretlerde ne ödemek istediğinize karar verin. Bazı AmEx kartları, sadece bir kart sahibi olmak için ödenmesi gereken yıllık bir ücret taşır. En yüksek yıllık ücrete sahip kartlar genellikle en iyi avantajları sağlar, ancak kartınızı çok fazla kullanmazsanız, bu avantajlar karta sahip olma maliyetinden daha ağır olamaz. Birçok AmEx kartında yıllık ücret yoktur; Bunlar genellikle Blue Cash Everyday kartı gibi giriş seviyesi, temel kredi kartlarıdır. Bu kartlar, yıllık ücretlere sahip kartlardan daha düşük kredi limitleri veya daha az cazip avantajlar sunabilir.

Yıllık ücretler (şirket hesaplarıyla ilişkili olanlar hariç), Hilton HHonors Surpass kartı için 75 $ (USD) ve Platinum ve Delta Reserve kartları için 450 $ ‘a kadar.

Bazı kart seçenekleri ilk yıl için yıllık ücretten feragat eder ve bundan sonra ücret almaya başlar. AmEx Green ve Premier Rewards Gold kartları bunlara örnektir. Kart APR’lerine bakın. AmEx kredi kartınızda (veya herhangi bir kredi kartınızda) aydan aya kadar bir bakiye taşıyorsanız, kartınızla ilişkili yıllık yüzdelik oranına (APR) göre faiz ücretlendirilirsiniz. Son derece yüksek faiz oranlarına sahip bir kredi kartıyla son vermek istemezsiniz, bu nedenle bakiyenizi ödeyemezsiniz. Bu nedenle, seçeneklerinizi dikkatlice inceleyin. Kredi hesabı açıklama materyalleri her zaman bu bilgileri içerir, ancak bazen dil anlamak zor olabilir. Bir kartın her bir APR’siyle ilişkili olan iyi baskıyı açıklamak için bir AmEx temsilcisine danışın.

APR’ler sabit olabilir, değişken faizler piyasa fiyatı ile değişebilir ve kartı aldığınız zamankinden daha yüksek olabilir. Birleşik APR’ler sabit bir orana ve değişken bir piyasa oranına sahiptir.

Bir kartın APR’si önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bir AmEx kartı alırsanız, APR düzeltmeleriyle ilgili uyarılara dikkat edin.

Faiz oranları genellikle farklı alımlar, bakiye transferleri ve nakit avansları için farklılık gösterir. Kartınızla ilgili, özellikle de satın almalarla ilgili olan tüm terimler ve koşulların farkında olun (eğer kartınızı en sık kullandığınız buysa). Bir ödül programı seçin. AmEx, özel ödül programları içeren kartlar sunmak için Hilton, Mercedes-Benz ve Delta Airlines gibi çeşitli şirketlerle ortaklık kuruyor. Her uygun AmEx kartın, onunla ilişkili belirli bir ödül programı vardır. Kart seçeneklerinizi daraltdıktan sonra, en iyi seçimlerinizle ilişkili ödül tekliflerini inceleyin ve hangisinin size en uygun olduğuna karar verin. Mevcut programlar şunları içerir: Üyelik Ödül puanları. Bu puanlar, AmEx kartınızla uygun satın alımlar yaparak ve çeşitli şekillerde (örneğin hediye kartları için mağaza veya web siteleri seçmek gibi) kullanılabilecek şekilde kazanılır.

Havayolu milleri. Bazı kartlar Delta gibi belirli havayolu şirketleri için kilometre ödülleri biriktirir. Bu program ile, uygun satın almalar size daha sonra Delta Airlines aracılığıyla ücretsiz hava yolculuğu için kullanabileceğiniz mil kazanır.

Otel noktaları Hilton HHonors Aşaması gibi kartlar, uygun Hilton.com’da ücretsiz alışverişlere hak kazanır. Bunlar hava yolu kilometre kazanan kartlara benzer.

Ödül programları, daha cazip faydalar sunan kartların genellikle daha yüksek ücretlere sahip olması anlamında yıllık ücretlerle ilgilidir; Beğendiğiniz bir ödül programına atlamadan önce bunu dikkate alın. Kredi değerliliğinizin nasıl etkilendiğini öğrenin. Kredi geçmişinize bağlı olarak, istediğiniz kart için uygun olmayabilir. Yüksek kredi limitleri, düşük yıllık yüzdelik oranlar (APR) ve hatta belirli ödüller programları gibi çoğu zaman, hak kazanmak için daha yüksek asgari kredi puanlarına sahip olabilecek en prestijli kart teklifleri için ayrılmıştır. Kredi limitleri (örneğin bir AmEx kartı) için başvuru yapmak, kısa bir süre içinde çok fazla talep yapıldığında (bazılarının reddedilmesi durumunda bile) kredi puanınızı olumsuz etkileyebilir. Endişelenirseniz, bir kart için onaylanmayacaksınız, uygulamadan önce bir AmEx temsilcisiyle görüşün.

FreeCreditReport.com adresinden ücretsiz bir hesap açarak kredi puanınızı etkilemeyecek ücretsiz bir kredi kontrolü alabilirsiniz. Bu, kredi puanınızın nerede olduğu ve kredi zayıflıklarınızın nerede olduğu hakkında bir fikir verecektir. Bir posta teklifine yanıt verin. Başvuru formunu doldurun ve teklif belgelerini içeren postayla ödenen posta zarfına geri postalayın. Alternatif olarak, AmEx kredi kartı web sitesini ziyaret edebilir ve

” Mail Teklifinize Cevap Verebilir

e tıklayabilirsiniz.” Eğer çevrimiçi yanıt vermeyi seçerseniz, posta teklifinizin yanı sıra posta kodunuzda yer alan RSVP kodunu da vermeniz gerekecektir. (BİZE). RSVP numarası, 14 haneli alfasayısal karakter dizisidir.

Çevrimiçi olarak bir posta teklifine yanıt veriyorsanız ancak RSVP numaranız yoksa, başvurunuzla devam etmek için adresiniz ve adınız gibi bazı kişisel bilgileri girebilirsiniz. Çevrimiçi olarak uygula. Bir AmEx kartına posta yoluyla talep edilmeden çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz. Bunu yapmak için, AmEx web sitesini ziyaret edin

Başlayın” ı tıklayın

İstediğiniz kartı seçin ve”

Şimdi Başvur” u tıklayın ve başvuru formunu doldurun. İstediğiniz kart olduğundan emin olana kadar bunu yapmayın. İşvereninizin bilgileri, sosyal güvenlik numaranız, posta adresiniz ve konut durumunuz (kendi veya kiranız) gibi bazı kişisel bilgilerinizin elinizin altında olması gerekir. Yıllık hane geliriniz için bir tahminde bulunmak da gerekebilir. Onay süreci bir dakika kadar sürebilir.

Belli bir kart için başvurmadan önce, herhangi bir özel teklif için uygun olup olmadığınızı belirlemenizi sağlayan AmEx’in çevrimiçi

” Tekliflerimi Görüntüle

” aracını kullanmak iyi bir fikirdir. Bu araç bir kredi uygulaması değildir – yalnızca kişisel bilgilerinize göre size hangi tekliflerin sunulduğunu gösterir.

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.