Anksiyete Saldırıları Nasıl Kontrol EdilirAnksiyete atakları yaşıyorsanız kontrolü geri almaya başlamak için bu ipuçlarını kullanmaya başlayın. Anksiyete ataklarından sık sık şikayet ediyorsanız, doktorunuzla konuşmak önemlidir, endişe atakları yaşamınızda ciddi aksamalara neden olabilir.

“, Olası tetikleyicileri / nedenleri düşünün. Yakın zamanda, sevilen birinin ölümü gibi travmatik bir olay yaşadınız mı? Stresli veya endişeli olmanıza neden olan bir şey var mı?, Kontrolde olduğunuzu fark edin. Eğer kontrol altında olduğunuzu biliyorsanız, içinizdeki bu olumsuz duygu muhtemelen suya batırılır. Bu kuru ağızdan muzdarip olmanıza yardımcı olur ve sizi sakinleştirmenize yardımcı olabilir. Otur ve bir bardak su al, küçük yudum almaya odaklan. Pencereyi aç veya dışarıda otur. Birkaç derin nefes al. Bir anksiyete atağı genellikle nefes darlığı ve terleme hissi verir, bu nedenle serin ve temiz hava almak gerçekten yardımcı olabilir. , Solunumunuza odaklanın. Burnunuzdan ve ağzınızdan dışarı doğru uzun ve kalıcı nefesler alın. Bu, hiperventilasyonu durdurmanıza yardımcı olur ve kalp atış hızınızı azaltabilir. Ayrıca, artan endişenizi değil, nefesinizi kontrol etmeye odaklandığınız için yardımcı olur. Kendi kendine görselleştirmeyi kullanın, yavaş yavaş derin nefesler aldığınızı ve daha sakin ve sakinleştiğini hayal etmeye başlayın. Rahatlamayı öğrenin. Kaygıyı hissetmeye başladığınızda dinlenmeyi öğrenmenin birçok yolu vardır, meditasyon ve nefes egzersizleri en etkili olanları arasındadır. Yürüyüşe çıkmak. Bu, dikkatinizi dağıtmanın iyi bir yolu olabilir, ancak baş dönmesi veya baş dönmesi nedeniyle bir yürüyüşe çıkmak isterseniz, bir arkadaşınızın veya aile üyenizin size eşlik etmesini isteyin. Birisi sana masaj yaptırsın. Bu, hem fiziksel hem de rahatlatıcı gergin kasları gevşetmenize ve zihinsel olarak hareket etmenize yardımcı olur. Kendini şımart. Sizi mutlu eden bir konu hakkında biriyle konuşun. Size yakın olan diğer kişilerin, hangi konuların gündeme geleceğini önceden bilmelerine yardımcı olur. Ayrıca, bu kişileri ne zaman arayabileceğinizi sorduğunuza emin olun, böylece kime başvurabileceğinizi ve ne zaman olursa olsun endişe saldırılarının gerçekleşebileceğini bildiğinizden emin olun.

Sudoku gibi tüm dikkatinizi gerektiren tam bulmacalar veya oyunlar.

İyi bir kitap oku. Komedilere veya aşklara sadık kalmak daha iyidir, gergin hikayeleri olan diğer türler endişenizi daha da kötüleştirebilir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.