Arkadaşça Olmayan Köpek ile Nasıl Arkadaş OlunurKarşılıklı bir köpeğe rastlarsanız veya karşılaşırsanız, olumlu bir etkileşim oluşturmak için bir meydan okuma olabilir. Ancak, eylemlerinizi dikkatlice izlerseniz ve yavaşça ilerlerseniz (çoğu köpekle) mümkündür. Bir başkasının evcil hayvanına bağlandığında, sahibinin yönlendirmesini takip etmek en iyisidir. Köpeğinizle etkileşim kurduğunuzda, saldırgan olmamakla birlikte, hızlı bir kibrit gibi küçük zaferleri kutlamak ve teşvik etmek istersiniz. Veterinerinize danışmak aynı zamanda arkadaşlığın ardında yatan tıbbi bir neden olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Sahibin yaklaşma iznini alın. Sahibi varsa, köpeğiyle etkileşim kurmanın uygun olup olmadığını sorduğunuzdan emin olun. Bazı köpekler eğitiliyor ya da dokunulamayacak kadar korkuyorlar, bu yüzden ilk önce kontrol etmek en iyisidir. Köpek gözetim altındaysa, o zaman yaklaşmak ya da yardım için bir hayvan kurtarma çağırmak için kararınızı takip etmelisiniz. Sahibi ile konuşurken, “Ne sevimli köpek! Onu evcilleştirirsem sorun olur mu? ”

Rahatsızlığın acil sebebini keşfedin. Köpeğin agresif veya durgun bir şekilde davrandığını ilk fark ettiğinizde, bu davranışın olası dış nedenlerini belirlemek için etrafınıza bakın. Endişeye neden olabilecek çok sayıda araba var mı? Eğer dostluğun sebebi olduğunuzu belirlerseniz, o zaman daha fazla dikkatle yaklaşmanız gerekecektir. Köpek nihayet gevşediğinde elinizi yumuşak bir evcil hayvan için ileriye doğru hareket ettirebilirsiniz. Ancak yüz bölgesinden uzak durmaya devam edin. Bu bir köpeği savunmasız hissettiriyor. Bunun yerine, yanlarını veya sırtını hafifçe ovalayın.

Eğer bu süreçte herhangi bir noktada köpek dişlerini tıkar, burnunu kırıştırır, ya da yetiştirirseniz geri çekilmeli ve daha sonra tekrar denemelisiniz. , Yavaşça git. Arkadaşsız bir köpeğe arkadaş olmaya çalıştığınız zaman, metodik ve yavaş ilerlemelisiniz. Süreç acele etmeye çalışırsanız, bu süreç o kadar derin olmayacak ve köpek saldırganlık ya da utangaçlıktan geri çekilebilecektir.Örneğin, eğer köpeğiniz önceki sahibi (bir adamdı) tarafından fiziksel olarak suistimal edilmişse (eğer bir erkeğiz iseniz) güven inşa etmek için daha dik yokuş yukarı bir savaşla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kendinize bunu hatırlatın ve köpeğinizle temas kurduğunuzda daha da sabırlı olun.

Örneğin, köpeğiniz yiyecekler etrafında sadece düşmanca ise, o zaman bu zamanlarda yalnız bırakmak isteyebilirsiniz. Diğer anlarda bağ kurmayı dene.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.