Arkadaşlarının İyi İnsan Olduğunu Ebeveynlerini Nasıl İkna EdebilirsinLisede gerçekten tıkladığınız bir grup arkadaş bulmak zor olabilir. Ancak, bu arkadaşlarınızı bulduktan sonra, ebeveynleriniz onları sevmiyorsa daha da zor olabilir. Bir ergen olarak, ebeveynleriniz gittiğiniz yerler ve gördüğünüz insanlar üzerinde biraz kontrole sahip olur, bu yüzden arkadaşlarınızla ilgili tartışmalar ilişkinize stres katabilir. Ebeveynlerinizle açık ve olgunluğa cevap veriyorsanız, ailenizi arkadaşlarınızın iyi insanlar olduğuna ikna etmenize yardımcı olabilirsiniz.

Konuşmak için güzel bir zaman bul. Arkadaşlarınızla ilgili bir görüşme ailenizin ciddiye alınmasını istediğiniz bir şeydir, bu yüzden bu şekilde davrandığınızdan emin olun. Ailene yemek yemeğin ortasında ya da okula giden kapıdan dışarı çıkarken sorma. Konuşmak için iyi bir zaman yaratın ya da yaratmaya yardımcı olun. Ebeveynlerinden seninle yürüyüşe çıkmasını isteyin.

Yemek yedikten sonra ailenizle masaya oturun.

Bir film veya TV şovunu açmak yerine, ebeveynlerinizle oturun ve bir konuşma başlatın.

Makul bir hedef belirle. Ebeveynleriniz arkadaşlarınız için endişeleniyorsa, derhal bir gecede bir gece yolculuğa çıkmanıza izin vermelerini beklemez. Özel bir şey düşünün ve bunu tartışarak başlayın. Ayda bir film gecesi için arkadaş olmak.

Bir arkadaşınızın doğum günü partisine gidiyor.

Futbol antrenmanından sonra arkadaşlarıyla pizza kapmak. Ne söylemek istediğinizi planlayın. Ebeveynlerinizle konuşmak, özellikle de zor bir konu olduğunda, stresli olabilir. Duygular bir sohbeti ele aldığında, kızmaya ya da söylemek istediklerimizi unutmaya eğilimliyiz. Konuşmayı bir ayna önünde pratik yapın ya da söylemek istediğiniz şeyi yazın. Bu ayrıca ebeveynlerinizi de bu konuşma hakkında ciddi olduğunuzu gösterir. Onların endişelerini sorun. Ailene neden arkadaşlarından hoşlanmadıklarını sorun. Ebeveynlerini, onlar hakkında neyi sevmediklerini bilmedikçe iyi arkadaşların olduğuna ikna edemezsin. Endişelerini duyduktan sonra, sorunları ele alabileceksiniz. Ebeveynleriniz bir arkadaşınızın sürüşüyle ​​ilgili endişelerini dile getiriyorsa, “Araba kullanırken biraz rahatsız olabilirsiniz, ancak biletlerinin olduğunu düşünmüyorum. Seni rahatsız ediyorsa, araba sürecek arabaya binmeyeceğim. Yakup çok sorumlu bir sürücü, bir yere gideceğimiz her an onunla birlikte giteceğime söz veriyorum. ”

Ebeveynleriniz bir arkadaşının kullandığı dil türünden endişe duyuyorsa, davranışınızı etkilemediğini belirtin: “Uygunsuz dile sahip olduğunu duyduğunuz için üzgünüz. Bu şekilde konuşmadım ve evde söylenenin neyin uygun olduğunu anlamadığından emin olacağım. ”

Ebeveynleriniz bir arkadaşın sigara içtiğini bilirse, seçimlerinizi etkilemeyeceğini bilmelisiniz. “Sam’in sigara içtiğini biliyorum ve ben de sevmiyorum. Ama o hala iyi, güvenilir bir arkadaş ve etrafımda sigara içmiyor. ”Eğer içen bir arkadaşın varsa, bırakma konusunda onlarla konuşmayı dene! Pozitifleri zorlayın. Ailenin arkadaşlarının neden iyi insanlar olduğunu anlamasına yardım et. Tüm duydukları olumsuzlarsa, o zaman fikirlerini temel alabilirler. Arkadaşlarınızın okulda size yardımcı olup olmadığını ailenize bildirin: “Susan matematikte harika ve bugün öğlen yemeğinde bana yardımcı oldu.”

Arkadaşın seni desteklediğinde anne babana söyle: “Bugün koşu parkurunda düşmeye başladığımda Matt benimle koştu.”

Ebeveynlerine, arkadaşların eğlenmene yardım etmesini hatırlat: “Jess, ünlü bir izlenim yaptığında bugün çok gülüyordum!” “Arkadaşlarına ailenizin beklentilerini anlatın. Arkadaşlarınızın ebeveyninizin kurallarını bildiğinden emin olun. Kendi kurallarından farklı olabilirler ve evlerinde iken ebeveynlerine saygı duymaları gerekir. Bazen ebeveynleriniz küçük davranışlar ya da davranışlar için farklı ebeveyn beklentileri nedeniyle bir arkadaştan hoşlanmayabilir. Ebeveynlerine, sen ve arkadaşların birlikte olgunlaşabileceğini göster. Arkadaşlarını evine davet et. Ebeveynlerine arkadaşlarınla ​​biraz zaman geçirme fırsatı ver. Arkadaşlarınızı tanıdıklarında ve birlikte ne kadar iyi davrandıklarını gördükten sonra, evinizin dışında arkadaşlarınızı gördüğünüzde daha rahat olacaklar. Nasıl değiştiğin hakkında konuş. Ebeveynleriniz arkadaşlarınızı sevmeyebilir, çünkü onlarla birlikte olmanız için kim olduğunuzu değiştirdiklerini düşünüyorlar. Ailenize, tüm değişikliklerin olumsuz olmadığına emin olun. Genç yıllar, büyümek ve büyümek için bir zamandır; Bu arkadaşlarla olmanın neden sizin için olumlu bir değişim olduğunu söyleyin. Yeni bir spor yapmaya çalışıyorsanız, ebeveynlerinize şunları söyleyin: “Basketbol takımında bir yıldızdır ve beni denemeye yardım etmeme yardımcı oluyor.”

Yeni bir klübe katılmakla ilgileniyorsanız, “Yılbaşı komitesine de imza atıyor” deyin.

Yeni bir hedefiniz varsa, ebeveynlerinizin “İkimiz de biyoloji için üniversiteye gitmek istiyoruz” diyebilmelerini sağlayın. “Ebeveynlerinize teşekkür edin. Size ne kadar vakit ayırdığınızı ve sizi dinlemek için zaman ayırdıklarını söyleyin. Arkadaşlarınızı daha iyi anlatın Ebeveynler, arkadaşlarınızla olan ilişkinizin sizin için önemli olduğunu, ancak onlarla ilişkinizi zorlamak istemediğini söyleyin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.