“Asya Tarzı Nasıl Olunur”

Ulzzang””

Tam anlamıyla tercüme edilen ulzzang, Korece’de

en iyi yüz” anlamına gelir, ancak bu terim popüler kültürde süptil bir Güney Kore stilini ifade etmek için genişlemiştir. Başlangıçta büyük gözlere, küçük dudaklara, yüksek burun köprülerine ve Kore moda modellerinin soluk süt rengine atıfta kullanılan ulzzang durumu, seçmenlerin sunulan en şık fotoğraflar arasından seçim yapacağı Cyworld resim yarışmaları sonrasında popüler hale geldi. Bu stili geliştirmek istiyorsanız, göz, saç ve giysi temellerini ve yeni yeni ulzzang stilinizi çevrimiçi olarak nasıl öğreneceğinizi öğrenebilirsiniz. Daha fazla talimat için Adım 1’e bakın.

Daire kontakt lensleri düşünün. Ulzzang güzelliğinin yanılsamasını vermek için doğal olarak büyük gözlere sahip olmak zorunda değilsiniz. Dairesel lensler, daha küçük, normal boyuttaki gözleriniz olsa bile, büyük gözlerin yanılsamasını açığa çıkarır. Bir göz doktoruna görün ve kozmetik lens takmadan önce ailenize danışın. Tüm göz tipleri için doğru değildirler, özellikle gözlerinizle astigmatizma veya başka şekil problemleriniz varsa. Ayrıca makyaj kullanarak daha büyük gözlerin izlenimini vermeyi öğrenebilirsiniz.
İnce bir göz kalemi tabakası kullanın. Kontakt lenslerle eşleştirilen göz damlası, göz kamaştırıcı bir not olacaktır gözlerinizi gerçekten

pop.”

Maskarayı kirpiklerin ucuna sürün. İsterseniz yanlış kirpikler de uygulayabilirsiniz, ancak kirpiklerin kalın olmadığından emin olun. Ulzzang, makyajdaki doğal görünümlü ten tonlarının kullanımıyla dikkat çekiyor, bu yüzden kirpiklerin ağır veya gevrek görünmesini istemiyorsunuz. Çıplak göz farı ve diğer doğal görünümlü makyajları kullanın. Makyajın güvenliğini sağlamak için kapakların karşısına beyaz / bej bir göz farı sürmek en iyisidir. Daha renkli eklemeler yerine cilt tonlarını kullanın. Ruj için, rengini önemli ölçüde değiştirmeden dudaklarınızı vurgulayıp dolduracak doğal renk tonlarını seçin. Parlak cilt tonları ulzzang görünümünü büyütmek için mükemmeldir. Kendi doğal güzelliğinizi vurgulamak ve vurgulamak, zahmetsiz ve basit görünmesini sağlamak.

Sıska kot veya slacks giyin. Genellikle, hem erkek hem de kızlar tarafından giyilen tüm renklerin skinny kot pantolonlarının kullanımı için ulzzang stili dikkat çekicidir. Doğru uyumu bulun ve sonra hoşunuza giden ve vücudunuza iyi gelen bir stilde çeşitli renkler elde edin. Bazı vintage baskı tişörtleri alın. Genellikle gömleklerin dışında sıra dışı sanatsal baskılar sunan tişörtler oldukça popülerdir. Bu tip gömlekler Macy’s, Kohls ve hatta Target gibi giyim mağazalarında yaygın olarak mevcuttur. Gömleklerde açık marka pullardan kaçının ve çizgi film karakterleri ya da diğer sanatsal tasarımlara sahip gömlekleri seçin. Birçok popüler gömlek stili, el yapımı, ekran baskılı ve bir-bir-arada, zeki şakalar ya da görsel puntolar gibi görünür. Aşırı büyük süveterler giyin. Gevşek kazaklı dar pantolonların kombinasyonu, ulzzang stilinin bir göstergesidir. V-boyunları, popüler renklerin yanı sıra, parlak renklerde düzenli kazaklar veya ulzzang tarzı tişörtler ile aynı çeşitliliğe sahip baskılar içerir. Giysilerini ve aksesuarlarını erkek arkadaşın ya da sevgilinle eşleştir. Çevrimiçi ulzzang kültürünün benzersiz bir yönü, genellikle bir tür temada yer alan bir çiftin kıyafeti giyen, sevimli görünümlü bir çiftin tarzını yansıtan fotoğrafların etrafında dönmesidir. Benzer kıyafetler giymek yerine, eşleşen renkleri veya ücretsiz renkleri giyin. Genellikle ulzzang tarzı kıyafetler çift paketlerde satılmaktadır.

Ben kızımı seviyorum”

ve”

oğlumu seviyorum”

birlikte tişörtler, ya da ilgili kalp kolye takan ulzzang fotoğraflar arasında yaygındır.”

Ulzzang tarzı saç kesimi alın. Genel olarak kesim, saç ve yan süpürme patlamalarının katmanlarını içeren erkek veya kız çocukları için benzerdir. Bazı önemli noktalar da yaygındır, ancak şiddetli veya özellikle dramatik olmamalıdır. Doğal saç rengi, mavi anime tarzı vurgulardan daha caziptir. Erkeklerin tipik olarak, arka tarafa göre önden biraz daha uzun, yan süpürme patlamalarıyla orta uzunlukta bir kesimi vardır.

Kızlar genellikle düz ya da gevşek kıvrılmış saçları olan düz patlamalara ya da yan süpürme patlamalarına sahiptir. Genel olarak, saçlar sarışından ziyade koyu kahverengi veya kestane rengi renklidir.

Saçlarınızı zayıflama uzunluğuna kadar kesin. Güzellik için evrensel bir saç kesimi yok. Kuaförünüzle konuşun ve eşsiz güzelliğinizi ve özelliklerinizi düzleştirecek, çene çizginizi ve yüzünüzün şeklini vurgulayacak birini seçin. Belirli bir saç kesimini elde etmek sana göre iyi olanı elde etmekten daha önemli.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.