Bilgisayar Nasıl Olunur Geek


Çoğu az bilinen bir bilgisayar geek olmanın birçok yararı vardır. Yüksek teknoloji toplumumuzda bilgisayar gurusu olmak, mevcut en yüksek ücretli işlerden biri olabilir ve özellikle ağ yöneticileri için bilgisayar meraklıları yüksek talep görüyor. İçinizdeki geek içine girerek, daha sonra yaşamak için emin olacak en yararlı beceriyi geliştirebilirsiniz.

“Donanımın ne olduğunu öğrenin. Donanım, bilgisayarı ve bilgisayarları diğer bilgisayarlara bağlamak için kullanılan medyayı oluşturan fiziksel şeydir.”, Hangi yazılımı kullanacağınızı öğrenin. Yazılım, bilgisayarı çalıştıran şeylerdir ve uygulamaları, protokolleri ve işletim sistemini içerir. Bilgisayarınızın teknik özelliklerini (teknik özellikler) öğrenin. Elde bilmiyorsanız, bir bilgisayarın sahip olduğu belirli özellikleri öğrenmek için kullanabileceğiniz bazı programlar vardır. Örneğin. CPU-Z. Bilgisayarınızın komut satırını kullanmayı öğrenin, ancak gerektiğinde kullanın. Bilgisayarınızın komut satırını (Windows, Terminal veya Linux’ta Linux’ta MS DOS İstemi / Komut İstemi) kullanmayı öğrenmek, en azından verimliliğinizi artırmak için gereklidir. Windows’da DOS istemi özellikle kullanışlı değildir, ancak nasıl kullanılacağını bilmek iyi bir fikirdir. Ancak, Linux veya UNIX, Mac veya BSD veya diğer Unix benzeri işletim sistemlerinde, komut satırını kullanabilmek için bash komut dosyaları aracılığıyla daha verimli çalışabilmeniz önemlidir. Klavyeye bakmadan yazmayı öğrenin. Bu özellikle önemli değil, ancak bu kesinlikle bilgisayardaki verimliliğinizi artıracak ve kendinizi daha duyarlı bir hale getirecektir. Sor. Birisi bilmek istediğiniz bir bilgisayarda bir şey yaparsa, onlara sorun. Bir programlama dili öğrenin. Bu yapılacak en önemli şeylerden biridir. Bazı dil türlerini başkalarıyla karıştırmayın. BASIC gibi yorumlanmış diller gerçek bilgisayar programlaması için çok iyi değildir, ancak yapmak istediğiniz tek şey basit bir bilgisayar oyunu yazmaksa, sorun yoktur. HTML veya CSS, web sayfaları içindir ve bunları bilmek iyi bir fikirdir, ancak bilgisayarınızı gerçekten programlamak için özellikle kullanışlı olmayacaktır. Bir acemi programcı ve yönetici için güç ve basitlik getirecek olan isteminizin komut dosyası dilini (örneğin, Bash) öğrenmeniz önerilir. Ancak, istediğiniz herhangi bir dili öğrenebilirsiniz. Temel onarım prosedürlerini öğrenmeye başlayın. Bu sizin veya bir başkasının bilgisayarı bozulursa size çok yardımcı olabilir, ki bu da bir bilgisayar geek olarak itibarınızı artıracaktır. Gelişmiş yöntemleri öğrenebilirsiniz, ancak bu gerçek bir bilgisayar geekinden ders gerektirebilir. Bilgisayar sorunları ile başkalarıyla çalışın. Diğer bilgisayar kullanıcılarıyla etkileşimde bulunarak, sizin bilmediğiniz şeyleri bildiğini ve bunun tersini öğrenebilirsiniz. Ancak, bir bilgisayar geek wannabe olarak, herhangi bir zamanda, arkadaşlarınızdan daha bilgisayar hakkında bilmek isteyeceksiniz. Bilgisayar sorunlarıyla başkalarına yardım et. Sadece kendiniz için bir isim oluşturmazsınız, aynı zamanda iyi bir uygulamadır ve daha önce karşılaşmadığınız durumları ve sorunları öğrenmenize yardımcı olabilir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.