Bir Aradan Sonra Benlik Saygısını Nasıl Arttırır

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.Bir kırılmanın azalmış refahı ve artan hüzün ve / veya öfke duygularına yol açabileceği iyi bilinmektedir. Maalesef, sevgili bir ilişkinin kaybedilmesi, sosyal destek, arkadaşlık, sevgi ve cinsel yakınlık gibi belirli ilişki faydalarının kaybını da temsil edebilir. Bir ilişkinin sona ermesi, kesinlikle öz saygının ve olası depresyonun başlangıcını başlatabilir, ancak aynı zamanda yansıtma, kendini geliştirme ve en önemlisi için gelecekteki ilişkileriniz için faydalı olabilecek bir öğrenme deneyimi sağlayabilir. Gelecek yıllar.

Ne zaman yardım isteyeceğini bilin. Depresyon olasılığı ile, kendiniz ve başkalarınızdaki intihar davranışlarını nasıl tanıyacağınızı bilmek önemlidir. Ulusal İntihar Önleme Yaşam Hattı intihar hakkında Düşünme

Yemek yeme ve / veya uyuma sorunu

Davranışlarınızda ciddi değişiklikler yaşanıyor

Arkadaşlarından ve / veya sosyal aktivitelerden çekilme

Okul, iş veya hobiler ilgisini kaybetmek

İrade yazmayı veya nihai düzenlemeleri yapmayı düşünmek

Gereksiz riskler almak

Ölümle ve / veya ölmeyle meşgul

Artan alkol ve / veya uyuşturucu kullanımı

Daha önce intihar girişiminde bulundum

İlişkinizi gerçekçi olarak değerlendirin. Gerçekten sağlıklı ilişkiler aniden sona ermez, bu yüzden neden işe yaramadığını anlamak için ilişkinizin farklı boyutlarını yansıtmaya yardımcı olabilir. Belki de ilişki başlangıçtan beri yanlış olabilirdi. Belki de eşinizle aynı şeyleri yaşamak istemiyordunuz, ya da belki de ilişkide var olan eksiklikler devam ediyor. Sağlıklı bir romantik ilişkiyi neyin oluşturduğunu bilin. Birçok insan sağlıklı bir ilişki kuramadıkları için ayrılmayı tercih ediyor. Aşağıdakiler, her iki taraf için de her türlü ilişkinin tam olarak yerine getirilmesi için sürdürülmesi gereken zorunlu unsurlardır: Karşılıklı saygı: Eşinize değer verildiği gibi davranma ve bu tedavinin karşılıklılığı

Merhamet: Sevdikleriniz için gerçek bir endişe

Empati: Eşinizin nasıl hissettiğine açıklık

Anlamak: İş ortağının hislerini ve eylemlerini anlamak

Kabul: Kendinizi & kabul ettiğiniz için eşinizi kabul edin

Dürüstlük: İlişkiniz doğruluk üzerine kurulmuştur

Güven: Eşinizin özel düşüncelerinizi, duygularınızı ve hayatın yönlerini bilmesini isteme

İletişim: ilişkinizde özgürce konuşma yeteneği; endişelerinizle eşinize nasıl yaklaşacağınızı anlamak

Düşünme: Sevdiklerinizin ihtiyaçları ve kendi ihtiyaçlarınızın farkındalığı

Uyumluluk ve karşılıklı çıkarlar: Aynı şeylere sahip olmak ve değer vermek; aynı şeylerden zevk almaz veya aynı şeylere değer vermediğinizde katılmamayı kabul ediyorum

Kişisel dürüstlük: İnançlarınızı ve kendinizin algısını sürdürmek için yetenek; ilişkinize zaman ve dikkat sunma

Güvenlik Açığı: Engellerin kaldırılması; Eşinizin sizi görmesine izin verme yeteneği, insanlıktan ve sonuç korkusu olmaksızın hatalara eğilimlidir Anlaşmazlıkları hatırlayın. Ayrılmanızı daha iyi anlamak için, siz ve eşinizin aşağıdaki ana ilişki alanlarından herhangi birine katılma konusunda düzenli olup olmadığını düşünün: Paylaşılan mali işler

Rekreasyon ve ortak ilgi alanları

Dini inançlar

Sevgi görüntüler

arkadaşlıklar

Cinsel ilişkiler

davranışlar

Yaşam felsefeleri

Aile ilişkileri

Hayat amacı

Birlikte geçirilen zaman

Karar verme

Ev sorumlulukları

Kariyer hedefleri / bakışlar İlişkinizi yaslayın. Bir ayrılıktan geçmenin yas sürecini gerektireceğini unutmayın. Keder, her türlü kayıp için doğal bir tepkidir. Bir ayrılıktan geçmek acı vericidir, çünkü sadece ilişkinin değil tüm paylaşılan umutların ve taahhütlerin kaybını temsil edebilir. Yeni, belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kaldığında, üzgün, öfkeli, bitkin, şaşkın veya endişeli hissetmek tamamen normaldir. Kendinizi duyguları uygun bir şekilde işlemesine izin verin. Acı verici hislerin aşırıya kaçmasına izin vermeyin, ama onları da görmezden gelme girişiminde bulunmayın. Bir süre için en uygun seviyeden daha düşük bir seviyede çalışmak için kendinize izin vermek yeterlidir; işte oldukça üretken olmamanız hissedebilirsiniz, ya da kısa süreliğine alışmış olduğunuz gibi başkalarına dikkat etmek zor olabilir. Duygularınızı kabul etmek ve onların tamamen işlemesine izin vermek için zaman ayırdığınızdan emin olun.

Zor olsa bile, başkaları ile duygularınız hakkında konuşmaya çalışın, böylece acılarınızla daha az yalnız hissedersiniz.

Ancak, ilerlemenin nihai hedef olduğunu ve hala eski olanların yerini alacak yeni umutlar ve hayallerle umutlu bir geleceğe sahip olduğunuzu hatırlattığınızdan emin olun. İçinizdeki eleştirmeni susturun. Eğer benlik saygınız koparsa, iç sesinizin kırılmadaki rolünüzün aşırı derecede kritik olması muhtemeldir. Kendi kendini beğenmedikçe hata yapmanın ve kusurlu olmanın mümkün olduğunu anlayın. İç sesinizin sizin hakkınızda olumsuz şeyler söylediğini fark ederseniz, olumsuz düşünceyi durdurmayı ve yazmayı deneyin. Ardından, onu çaprazlayın ve düşünceyi yapıcı bir şey olarak yeniden yazın.

Mesela, “çok yapışkandım”, “daha ​​güvenilir ve kendinden emin olmak için çalışacağım” ile değiştirilmeli ve değiştirilmelidir.

Mesela, “Her ilişkiyi eninde sonunda bertaraf ediyorum” ifadesiyle değiştirilmeli ve “Doğru ortağı aramaya ve sağlıklı, güçlü bir ilişkiye doğru çalışacağım” ifadesi ile değiştirilmelidir. İlişkinizi ve sonunuzu anlamak için bir dergi kullanın. . Yazılı bir ayrılığa yansımanın, insanların süreçle ilgili terimlere ulaşmalarına yardımcı olduğu görülmüştür. İlişkinin anlatısal bir öyküsünü yazmak, ilişkinin neden işe yaramadığını daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir ve bu anlayışı kendinize ve başkalarına anlatmanızda size yardımcı olur. Bu yapıyı kullanırken günlük tutma, bir kapama duygusu elde etmenize ve hayatınızı sürdürmenize yardımcı olabilir, kırılmadan kendi kurtarmanız üzerindeki kontrol duygularınızı arttırır, duygusal başa çıkmayı mümkün kılar ve böylelikle bir kez daha kendi kendine saygınızı geliştirebilirsiniz. meydana gelen olayların algılanması. Derginize başlayın. Artık bir dergiyi tutmanın ardındaki sebebi bildiğinize göre, derginin kendisini başlatmanın zamanı geldi. Daha rahat yazıyorsanız veya kişisel bilgileri el ile yazmayı tercih ederseniz, el ile günlüğe kaydedebilirseniz, bilgisayarda günlük kaydı yapabilirsiniz.

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.