Bir Arazi Nasıl Olunur?


Farklı manzaralar yaratmak ve hayal etmekle ilgileniyor musunuz? Peyzajdaki bir kariyer, görsel olarak çekici manzaralar oluşturmak için çeşitli ağaç ve bitkilerin dikimi ve bakımı konusunda tutkulu olan biri için çok uygundur. Bir peyzaj kariyeri fiziksel olarak zorlayıcı ve elementlerle çalışmayı gerektirirken, aynı zamanda çok da ödüllendirici. Profesyonel bir kariyere devam etmek için bir dereceye kadar devam edebilir veya değerli bir iş deneyimi kazanabilirsiniz.

Lise diploması al. Resmi akreditasyona tabi olmayan bir arazi bakıcısı olabilseniz de, bir lise diploması bulunduğunuz yere ve deneyime göre minimum bir gereklilik olabilir. Her zaman bir arazi eğitimcisi olarak kariyer elde etmenize yardımcı olmak için iş başında eğitim alabilirsiniz: Bütçe ve teklif planları oluşturma
Projeyi tartışmak için müşterilerle buluşma
Bahçe tasarımcıları veya peyzaj mimarları ile planlama ve çalışma
Malzemeleri sipariş et
İç toprak veya açık alanların hazırlanması
Hidrolik olarak doğru sulama sistemlerini hazırlamak ve doğru şekilde kurmak
Tohum ve çim çimenleri
Erik ve bitki çalılar ve ağaçlar
Bitki yeni bitki
Kaya bahçeleri, su özellikleri, kaldırım ve yollar gibi özellikleri yükleme
Su ve kaya sınırlarıyla bahçeleri inşa et Odak bul. Başlık mazereti, bakım işçisi, arazi görevlisi, peyzaj mimarı, peyzaj bahçıvanı, peyzaj tasarımcısı ve arazi mühendisi de dahil olmak üzere birçok pozisyona uygulanabilir. Başlıklar ile her biri için gereksinimler arasındaki farkı araştırın. Sadece bir alan peyzajı konusunda tutkulu olduğunuzu ve zamanınızı ve kaynaklarınızı gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde odaklandığını görebilirsiniz.
Tasarım çizimlerini anlamak, bitki bilginizi geliştirmek ve projelerin nasıl yönetileceğini öğrenmek için örgün eğitim almak daha kolaydır. Peyzaj alanında bir kariyer peşinde iseniz, bu becerileri saha pratiğine ek olarak öğrenmelisiniz. Örneğin, ağaç bakımı için güvenlik, yönetmelikler ve profesyonelliğe odaklanıyorsanız bir Ağaç Bakım Endüstrisi Birliği Sertifikası alabilirsiniz. Profesyonel Arazi Ağı (PLANET) ayrıca yöneticiler, iç / dış uzmanlar ve teknisyenler de dahil olmak üzere birçok peyzaj alanı için bir sertifika sunmaktadır.
ABD’deyseniz, eyalet lisanslı durumuna bakın. Birçok eyalette, alabileceğiniz herhangi bir sertifikanın yerine geçen lisanslama için katı gereklilikler var. Hak kazanıp kazanmadığınızı görmek için eyaletinizin lisans gereksinimlerini kontrol edin.
Bulunduğunuz yere bağlı olarak, pratik bahçecilik veya bahçecilik sertifikasına sahip olabilirsiniz. Daha büyük, daha pahalı ekipman parçaları kiralanabilir. Bunları satın almak yerine, kanal kazıcılar, mini yükleyiciler ve ekskavatörler gibi kiralık ekipmanlara bakın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.