Bir Dansta İyi Bir DJ Nasıl Olunur?


Lise, Ortaokul veya İlkokul dansında DJ’e soruldunuz mu veya gönüllü oldunuz mu? İnsanların dans etmenin iyi bir zaman geçirdiğinden emin olmak için endişeleniyor musunuz?

Bu yazıda, bir dansta dönmenin ardındaki temel prensipler açıklanacaktır. Bu makale kuram üzerinde yoğunlaşacak ve karıştırma gibi tekniklere çok az değinecektir.

Müzik Tutarı: Bir okul dansında müzik çalmaya bile başlamadan önce, önceden hazırlanmış geniş bir müzik seçimine sahip olmak önemlidir. Talep almadığınız takdirde, genel oyun kuralının, etkinliği yürütmek için yeterince az müzik içermesi, ek bir saat ya da iki olması gerekir, bu yüzden eğer bazı müzikler iyi çalışmıyorsa, geriye düşmek için yeterli ek müziğiniz olur. (NOT: Bir Saat = Yaklaşık 12-20 şarkı). Talepler alırsanız, istediğiniz şarkıların oldukça iyi olması için yeterli müziğe sahip olmanız önemlidir. Bunu yapmanın bir yolu, son 3-5 yıl boyunca Billboard Yıllık Top 100 listelerini almak ve listelenen şarkıların tümünü artı sanatçıların her birinden en az bir tane daha kazanmaya çalışmak.
Müzik Türü: Mekanı kabul ettiğinizde, etkinlik koordinatörüne, bu etkinliklerde geçmişte ne tür bir müzik çalındığını ve mekan ve kalabalığa uygun müziğin olmasını sağlamak istediğinizden emin olun. Örneğin: Eğer dansın Ho-Down temalı bir etkinlik olduğunu biliyorsanız, Country müziğine iyi bakmanız önemlidir, eğer etkinlik bir Sevgililer Günü dansı ise, yavaşça şarkılar sıralanabilir, vb.
Ancak çeşitli müzikal stilleri getirdiğinizden emin olun, ancak sadece kalabalığın belirli bir türden yorulduğu veya farklı bir şey için istek almaya başladığınız durumlarda. Radyo Düzenlemeleri: Her zaman etkinlik koordinatörüne sakıncalı dil için ne kadar toleransın olacağını sorun . Birçok okul, az miktarda uygunsuz dile izin verecek, diğerleri hiçbirine izin vermeyecek. Şarkı başlığında (Radyo Düzenleme), (Radyo Mix) veya (Clean) öğelerini içeren şarkıları bulun. Bu, uygunsuz içeriğin sansürlendiğini veya kaldırıldığını söyleyecektir. CD’ler Artıları: Mağazalarda ve çevrimiçi ortamda kolayca bulunabilir, iTunes veya Napster’dan müzik ile evde yakılabilir.
Eksileri: CD’ler ağır, en az iki CD çalar, şarkıları arasında kolayca geçiş için ihtiyacınız olacak, 300 CD arasında bir yerde tek bir şarkı bulmak için zaman alıcı olabilir. Vinil Artıları: Sesler daha yüksek ses sistemlerinde daha sonra CD’ler, daha iyi bas tanımına sahiptir.
Eksileri: Vinil de ağır, çoğu rekor durumda sadece 75 kayıt taşıyabiliyorsunuz, oldukça pahalı olan iki turnikeye ihtiyacınız var, özel mağazalardan çok daha yeni bir müzik vinilden yok. Bilgisayar Avantajları: Tek bir bilgisayarda çok fazla müzik, şarkı aramak çok kolaydır ve birisi sizin için bir tane getiriyorsa, her zaman bir CD yerleştirebilirsiniz.
Eksileri: Bilgisayarınız çökerse, müzik yeniden başlatılana kadar durur. Bir kalabalığı okumak sanatı size doğal olarak gelecek ya da zamanla gelişmek zorunda olacak bir şeydir. Temel ilke şudur: Eğer x türünden ve dans pistinden bir şarkı çalıyorsanız, o zaman şarkının bir parçasını çalarsınız ve dans pistinde boşalır, dans pistini saklamak için daha fazla x oynamanız gerektiğini bildiğinizi bilirsiniz. y. Bu kavram önemlidir! Dans pistine dikkat et! Pek çok DJ kalabalıktan etkilenmez çünkü uzun süre dans pistini temizlediklerinde farketmezler ve nihayet fark ettikleri zaman ne tür müziklerin insanları geri getireceğini bilemezler.
Ayrıca, uğraştığınız kalabalığın türünü de dikkate almak gerekir! Öğrenciler, ebeveynler ve / veya yetişkinler! Temel Set Kompozisyonu: Lise ve Ortaokul DJ’lerinin çoğu tarafından kullanılan en temel set kompozisyon, üçgenin kompozisyonudur. Bu yöntemde DJ üç benzer şarkı çalacak ve ardından üç farklı şarkı çalacaktır. Kalabalığın değişime izin vermesi için her zaman üç kişilik gruplara yapışır. İşte bir örnek: İlk set (Hip Hop): Eminem – Shake That, Akon – Smack That, Kanye West – Daha güçlü
İkinci set (Dans): Daft Punk – Daha Zor Daha Hızlı Daha Güçlü, DJ Timsah – Darbimi Darbe, DaRude – Kum Fırtınası Daft Punk’tan Kanye West’in Daft Punk’a nasıl daha güçlü geçtiğine dikkat edin.
Üçüncü şarkının daha yavaş olduğu bir noktayı kullanın ve yavaş bir şarkı eklemek için kolay bir geçişiniz yok, sonra yavaş şarkının hemen ardından ortadaki bir şeyle başlayıp tekrar daha hızlı hareket etmesini sağlayın. Hayır Tekrarlar: Bir gecede iki kez bir şarkıyı tekrarlamak iyi bir fikir değildir, bu tembel ve profesyonelce değildir. Orada daha fazla insan olduğunda gecenin ilerleyen saatlerinde daha popüler şarkıları sakladığınızdan emin olun. Her şeyi oynamayın: Şarkıyı talep eden kişiye temiz bir dans pisti koyamazsınız, sadece oynadığınız için kendinizi suçlayabilirsiniz. Bir şarkının çalışıp çalışmadığına karar vermek için kalabalık okumalarınızı kullanın. Mümkün olduğunca çok sayıda istekte bulunmaya çalışsanız da, herkesin dans etmesini ve iyi vakit geçirmesini sağlarsanız, istedikleri her şeyi yapmasanız bile iyi bir DJ olarak sizi hatırlayacaklardır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.