Bir Ev Partisinde Havalı Kız Nasıl Olunur?


Bir ev partisindeki en havalı kız olmak istiyorsan, şansın olmayacak, olmayacaksın. Bunun nedeni, başkalarının sizi düşündükleriyle çok ilgili olmanızdır. Partide başkalarıyla nasıl kıyaslayacağınız konusunda endişelenmek yerine, eğlenmek niyetiyle oraya gidin. Dost canlısı, ilginç ve elinden geleni yapıyorsanız, göze çarpmaya ve harika bir izlenim bırakmaya özen gösterirsiniz.

Ev sahibinin bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sorun. Partiye bir şey getirip getiremeyeceğinizi sorun ve getirin. Taraflara havalı şeyler getirmek için sürekli olarak bilinirseniz, katılımcılar olduğunuzu öğrendiklerinde insanlar heyecanlanır. Eğer parti yemeği içeriyorsa, bir partiye katıldığınız her seferinde insanların sizi getirmesini istediği imzanız olacak.
Odanın ortasında dur. Partiye geldiğinizde, birkaç arkadaşınızı toplayın ve odanın merkezine doğru yol alın. Odanın merkezinde durmak, dikkatinizin merkezi gibi görünecek ve insanları size çekecektir. Bir gruba kadar yürüyün, bir iki dakika dinleyiniz ve sonra bunu yapmanın mantıklı olup olmadığına katkıda bulunun. Sadece söyleyecek ilginç bir şeyiniz varsa katkıda bulunun. Konuyla ilgili hiçbir şey bilmiyorsanız, bunun yerine bir soru sorabilirsiniz.
Kendinizi gruba tanıtın. Bunu insanlar başka bir şey hakkında konuşurken yaparlarsa, bunu hızlı bir şekilde yapın ve sonra odağı sahip oldukları sohbete geri döndürün: “Merhaba, kendimi insanlara tanıtmak için dolaşıyorum. Ben Jane. Lütfen konuşmaya devam et! ”
Önce gruptaki bir kişiyle konuş. Büyük bir grubun oturum aralarında duran ve sohbete katılmadığınızı fark ederseniz, kendinize kendinizi tanıtın ve dikkatinizi gruba dönüştürmeden önce bir süre onlarla konuşun. Ne zaman hoş geldiniz deyin. Bir partide, özellikle de konuşmaya katılmaya çalışırken insanları okumak önemlidir.
Olabilecek başka bir şey de grubun sizi aldığı, ancak sizi aktif olarak konuşmanıza dahil etmediği. Bu durumda büyük olasılıkla sizin için yer açacak ve size bakacak ve şimdi ve sonra gülümseyeceklerdir. Bu durumda, katkıda bulunmak için çaba sarfetmeniz gerekir. Dokunaklı bir insan değilseniz, bu adımı atlayabilirsiniz. Kim olduğun için doğru kalması önemlidir. Bu, ilk başta garip hissetse bile, sadece rahat bir şey olup olmadığını görmek için denemek isteyebilirsiniz dedi.
Kime dokunduğuna dikkat et. Bazı insanlar diğer insanlar tarafından dokunulmaktan hoşlanmazlar. Birisi onlara dokunduğunda rahatsız görünüyorsa, bir daha yapmayın. Duruşunuza dikkat edin. İyi duruş postürü, düz bir sırt, kare omuzlar, göğsünüz, mideniz, ayaklarınız öne, kalçalarınız ve dizleriniz nötr bir pozisyonda olmak anlamına gelir. İyi bir duruş güven gösterir. Sadece aşırıya kaçmadığınızdan emin olun, aksi takdirde, özellikle de çeneniz çok yüksekse, burnunuz havadayken çok sert veya snobi görünebilir.
Bir sandalyede oturuyorsanız, mümkünse, dirseklerden birini hareket ettirerek sandalyenin arkasına yaslanın. Bu biraz geriye yaslanmanıza ve daha güvenli görünmenize neden olur. Bunun bir versiyonu, bir kol ile bir tezgahın üzerine yaslanmaktır.
Bağırmak, kollarınızı göğsünüzün karşısına geçmek, kaşlarınızı taramak veya dudaklarınızı sıkmak gibi olumsuz vücut dilinden uzak durun.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.