Bir Ex’e Nasıl Güzel Olunur


Durum ne olursa olsun bir ayrılık zor olabilir. Her ikinizde ya da her ikiniz de hala üzerinde çalışmanız gereken olumsuz duygular olabilir. Sorun yaşamadan eski sevgilinizde asla olamayacağınızı hissedebilirsiniz. Ama, sizden biri farklı bir şehre taşınmazsa, sonunda eski sevgilinizle tekrar etkileşime girmeniz gerekecektir. Ve etkileşimde bulunmanız gerektiğinde eski sevgilinize iyi davranabilirsiniz. İlk olarak, duygularınızı işlemek. Ardından, etkileşimlerinizi ve uygunsuz durumlarınızı eski ifadenizle uygun şekilde ele alın.

Duygularınla ​​ilgilen. Eski sevgilinize iyi gelmeden önce, ilişki hakkında veya eski hakkında olan herhangi bir duyguyu ele almak zorunda kalacaksınız. Hala eski bir şey için yaptığın şeyden öfkelendiğinde ya da hala kırılmadan zarar gördüğünde, iyi olmanız zor olacaktır. Küskünlük, öfke, acı ve hüsran duygularınızı serbest bırakmanın önemli olduğunu unutmayın. Kendinizi konuşma, yakın bir arkadaşınızla konuşma veya günlük tutma gibi, size yardımcı olacak herhangi bir şekilde bunu yapabilirsiniz. En önemli şey, gitmesine izin vermektir. Küskünlük duygularına sarılman iyi olmaz.
Derginize, eski ve ilişkiniz hakkında nasıl dürüstçe hissettiğinizi yazın. Örneğin şunları yazabilirsiniz: “Onun üstündeyim ve ilişki. Yeni sevgimle mutluyum ve sadece eski sevgilimle samimi olmak istiyorum. ”
Eğer hala zor olanlara karşı güzel olmak için bazı hisleriniz varsa, kendinize itiraf edin. Örneğin, sizi eskiden aldattığınız için öfkeleniyorsanız, o zaman iyi olmak çok çaba gerektirebilir.
Motiflerinizi inceleyin. Bazı durumlarda, çocuklar dahil olduğunda, eskiden hoşlanmak neredeyse gereklidir. Diğer zamanlarda sadece sizin seçiminizdir. Sadece güzel bir insan olduğunuz için ya da eylemleriniz için altta yatan bir nedeniniz varsa, eskiinize iyi davranmak isteyip istemediğinizi belirleyin. Gizli bir hedefe ulaşmak için sadece iyi olduğunuzu biliyorsanız, gerçekten güzel olmanız daha zor olabilir. Kendine iyi davranıyorsun diye sor, çünkü gizlice bir araya gelmeye çalışıyorsun. Bu gerçekten iyi bir fikir olup olmadığını kendinize sorun.
Sadece sizin üzerinizde olduğunuzu (siz olmasanız bile) kanıtlamak için sevdiklerinize iyi davranmak mı istiyorsunuz?
İyi davranarak harekete geçtiğini kanıtlamaya çalışmak, özellikle de eğer böyle yaparsa, eski şeyinizin sizi üzmesine ya da sizi üzecek bir şey söylemesine neden olur.
Güzel olmak istiyor musunuz, çünkü gerçekten ilişkinin üzerindedir ve sadece kibar ve düşünceli olmak ister misiniz? Kendinize zaman verin. İyi olmak genellikle iyi bir şeydir. Ancak, kırılmadan hemen sonra ve bir süre sonra, bir ya da her ikiiniz için de problemsiz aynı odada bulunmanız çok acı verici olabilir. Ancak, kendinize (ve eski zamanınıza) zaman ayırırsanız, eski sevgilinize iyi davranabilirsiniz. İlk birkaç gün, hatta haftalar sonra, dağılmadan sonra, ikinizin de iyileşmesi için ikinize de zaman ayırmanız gerekebilir.
Hazır olmamanız için iyi olmanız gerektiğini düşünmeyin. Keyifli olmaya başlamadan önce, eskiyi aşmak için kendinize zaman ayırmanız yeterlidir.
Öfke, acı ve acı içinde çalışmak için bolca zaman ayırdığınızdan emin olun. Diğer kişiye bağlı olmadan nasıl yaşayacağınızı öğrenmek sizin için önemlidir. Arkadaşlarla zaman geçirin ve bu bağlantıları kurmaya çalışın. Bir süre geçtikten sonra, eski sevgilinizle bir arkadaşlığa bile sahip olabilirsiniz. Sakinleştirici alıştırma teknikleri. Bu stratejiler, duygularınızı kabul etmenize ve işlemenize yardımcı olabilir. Sakinleştirici teknikler uygulamak, aynı zamanda eski ile etkileşimleriniz için hazırlamanıza yardımcı olabilir. Eğer eski sevgilinizi gördüğünüzde streslenirseniz, kendinizi nasıl sakinleştireceğinizi bilebilirsiniz. Derin nefes alma gibi stratejiler sizi sakinleştirebilir, böylece eskileriniz hakkında hissettiğiniz duygularla çalışabilirsiniz.
Ağzınızı yavaşça soluyarak derin nefes alarak alıştırma yapın. Nefesini birkaç saniyede göbeğinde tutun ve sonra burnunuzdan yavaşça serbest bırakın.
Dikkatlilik meditasyonu gibi diğer stratejiler, duygularınız üzerinde çalışmanıza ve stresli bir durumda sizi sakinleştirmenize yardımcı olabilir.
Farkındalık tekniklerini kullanırken duygularınıza ve vücudunuzun nasıl hissettiğine odaklanın. Ne hissettiğine direnme. Sadece geçmesine izin ver. Etkileşimleri kısa tutun. Birlikte fazla zaman geçirmemeniz durumunda, eskiden hoşlanmak çok daha kolay olacaktır. Unutma, tekrar bir araya gelmeye çalışmıyorsun. Sadece hoş olmaya çalışıyorsun. Yani, konuşmaları kısa tutun. Nazik ol, kibar ve flört etme ya da şikayet etme. Gördükleri zaman eski sevgilinizi selamlayın, ancak uzun görüşmelerden kaçının.
Örneğin, eski kafenizi yerel kafede gördüğünüzde merhaba diyebilirsiniz. Ancak, oturmanız ve bir saatlik konuşma yapmanız gerekmiyor.
“Merhaba Carlitta. Seni gördüğüme sevindim ”ve masanıza devam edip latte’nizi yudumlayın.
Eğer, ne zaman ve ne zaman, daha uzun etkileşime sahip olmanız gerekiyorsa, kibar olun, ancak konuyla ilgili konuşmaya devam edin.
Örneğin, hep birlikte bir proje üzerinde çalışıyorsanız, proje hakkında kibarca konuşabilirsiniz, ancak konuşmayı bununla sınırlayabilirsiniz.
Bir şey söyleyebilirsin, “Hey Michael. Bayan Hasim raporda birlikte çalıştığımızı söyledi. Hangi bölüme sahip olmak istersiniz? ”,” Sınırları ayarlayın. Eski sevgilinize iyi davranmak isteseniz de, nezaketinize bazı sınırlamalar getirmeniz gerekir. Sınırlar olmadan kendinizi garip bir durumda, hatta eski ilişkinizde bile bulabilirsiniz. Eski modelinize nasıl davrandıklarını sormak sorun değil, ancak eski ilişkiniz hakkında konuşmak için veya şu anda kiminle çıktığını öğrenmek için çizgiyi geçiyor.
Örneğin, “Merhaba, Alicia. Nasıl oldun? ”Ama eklemek için çok fazla şey var,“ Şu an kimseyle çıkıyor musun? ”
Sizden faydalanabilmenize veya kötü davranmanıza izin vermeyin çünkü iyi olmaya çalışıyorsunuz.
Örneğin, haftalık kuru temizlemelerini almamalı veya arabalarını yıkamamanız gerekir.
Yaptığınız ve güzel olduğunu söylediğiniz şeylerin, sıradan arkadaşların veya tanıdıkların kapsamının ötesinde olmadığından emin olun.
Örneğin, odaya geldiklerinde sevdiklerinize

merhaba” demeniz güzeldir.

Merhaba” diyerek, onlara bir yer ayırmak ve notlarınızı onlara kopyalamak çok fazla. Sakin ol. Eski sevgilinize iyi davranmak isteseniz de, sizi üzecek olsalar bile sizi üzen şeyler yapabilir veya söylerler. Havanı kaybetmek yerine, sakin ol ve güzel olmaya çalıştığını hatırlat. Örneğin, sevginizi yeni sevgisiyle görüyorsanız, patlayabilir veya gözyaşlarına patlamaz (hemen o zaman). Sakince ikisine de iyi bir merhaba ve sonra git.
Gülümseyebilir ve şöyle diyebilirsin: “Merhaba Tasha. Merhaba Marie ”ve sonra yoluna devam et.
Örneğin, eğer sizden ex’ınızı nasıl yaptıklarını sorarsanız ve “Seni görene kadar iyiydim” dediler, sonra derin bir nefes al ve sakin kal.
O zaman kibarca elveda diyebilirsin ve yürüyüp gidebilirsin. Mesela, “Ah, tamam. İyi günler dilerim. ””

Destek isteyin. Durumunuza bağlı olarak, eski ile etkileşimde bulunduğunuzda size yakın birisine sahip olmak isteyebilirsiniz. Desteğiniz için birisine sahip olmak, herhangi bir tansiyonu yaymak ve size cesaretlendirmek suretiyle, eskiden güzel olmanızı kolaylaştırır. Örneğin, eski sevgiliniz sizi terketti ve ona yumruk atmak istiyorsa, arkadaşınızın eşyalarını eskiden alması için seninle gitmesini isteyebilirsin.
Arkadaşına sorabilirsin, “Eşyalarımı Ron’dan almamı ister misin?”
Ya da örneğin, eski sevgilinizin bir partide olacağını ve bunları görmeyi başarabileceğinizi bilmediğinizi biliyorsanız, birilerinin size katılmasını isteyin.
Diyebilir ki, “Brittany bu partide olacak. Ahlaki destek için benimle gelir misiniz? ”,“ Çocuklarınızın etrafında olgunluğunuzu koruyun. Sizin ya da herhangi bir çocuğun huzurunda olduğunuz zamana karşı saygılı ve kibar olmak çocukların yararınadır. Senin eski için anlamına gelmek sadece kötü hissettirmekle kalmayacak, aynı zamanda çocukları da üzecek. Çocuklarınız yanınızdayken sevdiklerinize iyi davranın. Çocuğunuza eskiden olduğu hakkında orta veya sert şeyler söylemekten kaçının. Onları karıştırıp duygusal strese neden olabilir.
Siz ve eski sevgiliniz bir anlaşmazlık yaşıyorsanız, çocuklar etrafta dolana kadar sakin bir şekilde sona erdirin.
Örneğin, “Bu, her ikisi de özgürce konuşabileceğimiz daha sonraki bir zamana sahip olmamız gereken bir konuşmadır” diyebilirsiniz. İfadenizi yeni sevginizin etrafında tutun. Yeni sevgileriyle eski görmeniz zor olabilir. Yaralı veya kızgın hissedebilirsiniz, ancak göstermesine izin vermeyin. Hoş olmanın dışında herhangi bir cevap, sizin eskilerinizi onlar üzerinde olmadığınızı düşünür. Sağlığınızı koruyun, karşılaşmayı kısa tutun, gülün ve hareket edin.
Örneğin, onları bakkalda görürseniz, soda ekranının arkasında koşmayın ve saklamayın.
Ödeme için yürürken gülümse, merhaba de, sonra bakkaliye parasını öde ve git.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.