Bir Geyşa Nasıl Olunur


Geyşaya olan ilginin artması, yakın zamandaki son kurmaca romanı ve batılı bir geyşa anıları filmi nedeniyle ilgi gördü. Bir Geyşa’nın ana fikri olan ya da fahişeler olduğu konusunda birçok yanlış anlama var. Bu gerçeklerden uzak.

Eğitiminize bir ortaokul çağında başlayın. Çoğu yeni maiko, 15 yaş civarında misedaslarını ya da ilk çıkışını yapıyor. Ama önce bir okiya okasanına tanıtılmalı, böylece seni kabul edip etmeyeceğine karar verebilir. Maiko’da yetiştirilen bazı beceriler dans, geleneksel enstrümanlar, vokal sanatlar ve çay seremonileridir. Çalışmaya, okasan için eğitimde bir kız olan shikomi-san olarak başlayın. Derslere katılmanız ve günlük işlerinizi yapmanın yanı sıra diğer geyşalara da yardım etmeniz gerekiyor. Okiya’ya doğru zamanda girdiğinizde shikomi dönemi yaklaşık 4 yıldır. Senin shikomi eğitimini tamamla ve senin misedashi için hazırla, ya da ilk. Resmi yazınızı maiko olarak aldınız. Becerilerinize ayak uydurmak için her gün aynı sınıflara devam edeceksiniz. Bu süre zarfında okiya, akıl hocası ya da hocası olarak hareket eden sizin için bir “onee-san” ya da “ablası” arayışına girecektir. Bir minarai olarak öğrenin. Bir zamanlar bulduktan sonra, bir süre bir minarai olacaksın. Bu

izle ve öğren

dönemidir. Bu süre içinde bir maikoya benzeyen bir kimono giyeceksiniz ama bu daha az renklere, kısa kollulara ve daha kısa bir obiye sahip olacak. Alt dudaklarınızı kırmızıya boyamak ve boyamak zorunda kalacaksınız. Hanamachi çapında dans ve festivallere katılın. Bunlar Miyako Odori, Setsubun ve Haasaku’yu içerecek, böylece siz ve okiyalarınız için iyi bir itibar yaratabilirsiniz böylece başarılı olabilirsiniz. 20 yaş civarında, erikae ya da

yakanın döndürülmesi

için bir geiko ya da tam teşekküllü geyşa olmak için hazırlayın. Kısa kollu, daha az gösterişli desenler, daha ihtiyatlı saç süsleri, daha ihtişamlı makyajlar ve artık gerçek saçlarınızı saç tokası için kullanmanız gerekmeyecek, ancak peruk takacağınız için, görünüşünüz biraz değişecektir. Bu süre zarfında sadece erikalarınız için kutlamalar olacak, bundan zevk aldığınızdan emin olun. Yukarı çık. Hala parlak makyaj ve gösterişli kimono giyerken maiko olarak geçen süre yaklaşık 5 yıl sürecek. Sonra zamanınızı bir geiko olarak başlatacaksınız ve daha ihtiyatlı bir makyaj, kimonoyu daha fazla mahrum edecek ve diğer değişimler arasında peruk takmaya başlayacaksınız. Şimdi zamanınız için tam fiyat ödeyeceksiniz.

Tebrikler! Bir geyşa olma merdivenine tırmandı!

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.