Bir Kadın Fitness Modeli Nasıl Olunur?


Uyum almak çaba gerektirir. Kendinizi sağlıklı bir yaşam tarzına adamışsanız, bunu bir kariyere dönüştürebilirsiniz. Fitness modellemeye geçmek kalıcılığı gerektirir. Kadın fitness modeli olmak için atmanız gereken adımları öğrenin.

Nişini belirle. Fitness, gençlerden yaşlı yetişkinlere kadar her yaştan ve yaşam tarzından insanlar içindir. Kendinizi benzersiz kılan şeyi vurgulayarak kendinizi bir fitness modeli olarak daha pazarlanabilir yapın. Yürüyüş yaparak ve kayak yaparak formunuzu koruyorsanız, açık hava maceracılarına hitap edeceksiniz. Eğer iş ve ev ödevi arasında egzersiz yaparken sıkıcı bir anne iseniz, çalışan ebeveynlerle bağlantı kuracaksınız. Koşarak 100 kilo kaybettiyseniz, başkalarına koşu yapmaya ilham vereceksiniz. Kendinize sadık kalın ve kitlenize hitap edersiniz. Her gün 30-60 dakika boyunca haftada beş ila yedi kez egzersiz yapın. Hızlı yürüyüş, koşu, bisiklet, dans veya aerobik gibi kardiyovasküler aktiviteler yapın. Ayrıca mekik, şınav, akciğerler, ağız kavgası ve ağırlıkla çalışma gibi ağırlık antrenmanı aktiviteleri gerçekleştirin.
Sizin için çalışan bir egzersiz planı geliştirmek için kişisel bir eğitmen ile tanışın. Kişisel bir antrenör, yaşam tarzınıza ve hedeflerinize uyan bir rutin geliştirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca hareketleri doğru bir şekilde gerçekleştirmenize de yardımcı olurlar. Sağlıklı bir beslenme planı geliştirin. Zinde olmak için sağlıklı yemelisin. Sadece egzersiz ile olduğu gibi, yaşam tarzınıza uyan ve zevkinize uygun bir yemek planı geliştirin. Bununla daha fazla dayanacaksınız. Diyetinizin en az% 80’i meyve, sebze, yağsız protein ve kepekli tahıllar gibi sağlıklı gıdalardan oluşmalıdır. En sevdiğiniz yiyeceklerin tadını çıkarabilirsiniz, sadece sağlıksız yiyecekleri ılımlı tutun. Yüksek yağlı ve şekerli yiyeceklerin diyetinizin% 20’sinden fazlasını oluşturmamasına dikkat edin. Sosyal medyayı kullan. Kısa egzersiz videoları oluşturun ve çevrimiçi yayınlayın. Örneğin, tüm videolarınızı tek bir yerde tutabilmeniz için bir YouTube kanalı oluşturabilirsiniz. Ya da ilham verici fitness ipuçlarını paylaşabileceğiniz bir Facebook veya Instagram sayfası oluşturabilirsiniz.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.