Bir Ortalama Kişiye Nasıl Güzel Olunur


Dürüst olalım, muhtemelen ortalama bir insan vermek istediğin son şey senin iyiliğin. Birisi size kaba yorumlarda bulunduğunda veya incitici davranışlarda bulunduğunda, onu geri vermek cazip gelebilir. Ancak, daha büyük bir insan olmanın memnuniyeti gibi bir tatmin yoktur. Başkalarının sözleri ve eylemleri üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur, ancak kendi kontrolünüz üzerinde kontrolünüz vardır. Dürüst olan insanlara iyi davranarak, dürüstlük, merhamet, kendine hakim ve nezaket sahibi bir kişi olursunuz.

Birkaç derin, sakinleştirici nefes al. Eğer kişi daha önce bir şey söylediyse ya da yaptıysa, tepki vermeden önce serinlemek önemlidir. Gerekirse, kişiye adım atmak için bir tür nötr mazeret verin. Çalıştırmak için planlanmış bir telefon görüşmesi, randevu veya bir randevunuz olduğunu söyleyin. Sadece yapman gereken bir işin olduğunu ve odaklanmak için zamana ihtiyacın olduğunu söyleyebilirsin. Onlara zamana ihtiyacın olduğunu söylemeyin, çünkü bu onları sopanın dışından savunmacı yapacak. O zaman, her ne olursa olsun, seni her zaman mutlu eden bir şey yap. Gerçekten mutlu hissediyorsanız, birilerinin kast edilmesi oldukça zor. Egzersiz yapın, iyi bir arkadaşınızla konuşun, televizyonda komik bir şey izleyin, meditasyon yapın ya da aklınızı başınızdan almak ve kendinizi neşelendirmek için başka bir şey yapın. “Mutlu bir yer” e ulaşın.
Sadece iyi niyetleri olana kadar gergin duruma geri dönme. Diğer bir deyişle, tamamen sakin ve nazik olmaya hazır oluncaya kadar bekleyin. Büyükannen dinliyormuş gibi o kişiye konuş. Bu kulağa çılgınca gelebilir, ama aslında nazikçe konuşmaya ve görgü kurallarına dikkat etmeye çalıştığınızda büyük bir başparmak kuralı. Muhtemelen gerçekten istiyor olsan bile, büyükannen önünde birisini lanetlemezdin. Bu kesinlikle birisine iyi davranmanız gerektiğinde, ancak nasıl başlayacağınızı bile bilmediğinizde harikadır. Kişiyi dinle. Onlarla aynı fikirde olup olmamanız, duyulmaları gerekir. İnsanlar çoğu zaman başkalarına salınırlar çünkü kendilerini duydukları ya da ciddiye alınabilecekleri tek yol gibi hissetmektedirler. Gözlerini koruyun ve sözlerini aldığınızı belirtmek için başınızı sallayın. “Ne dediğini anlıyorum” gibi şeyler söyle. Bu, onunla aynı fikirdeyeceğiniz anlamına değil, her şeyi içine aldığınız anlamına gelmez.
Kesmeyin. Onların üzerinden konuşma. Sadece söyleyeceklerini söylemelerine izin verin. Onlara belirli sorular sorun. Kızgın veya üzgün olduklarını ve streslerini hafifletmek için neler yapabileceğinizi sorduğunuzu söyleyin. Sadece bunu sunmak, durumun çok iyi olmasına yardımcı olabilir. Senden istediklerini yapamazsan, bir uzlaşma bulmaya çalış. Gergin durumun faydalı olması için çaba göstererek çaba sarfedin.
Onlara neye ihtiyaçları olduğunu sorarak, kişisel olarak yapabileceğiniz bir şey olmadığını da fark edebilirler. Bu onların öfkelerini yanlış insanlara aldıklarını fark etmelerine yardımcı olabilir. Ortalama insan için elle tutulur nezaketler yapın. Sakin olmak ve onlara nazikçe konuşmak harika, ama ilişkide var olabilecek gerginliği veya sürtünmeyi azaltmak için bir adım daha atabilirsiniz. En önemli şey, gerçek ve zarif olmaktır ve rastgele bir iyilik hali ya da kendiliğinden bir iyilik, uzun bir yoldan gidebilir. Eğer huysuz bir iş arkadaşınız varsa, onlar için sabahları fazladan bir kahve al. Sadece bu hareketi takdir edecekler, aynı zamanda kafein de ruh hallerini geliştirebilir!
Şaplak bir komşusuna tatlı ikramlar veya çiçekler verin. Konfor bölgesinin dışında hoş bir iyilik ve onlara dostça bir ilişki istediğini gösterecek.
El yazısıyla yazılmış bir not verin. Onlara neyi takdir ettiğinizi veya sadece onlara harika bir gün dilediklerini bildirin. El yazısıyla yazılan notlar günümüzde daha az yaygındır ve zamanınızı ve vaktinizi aydınlatmak için harcadığınız kişiyi gösterir. Gerçek ol. Gerçek olmanın en kolay yolu, diğer kişi ile şeffaf olmaktır. Onlara iyilik yapmak ya da onlara bir hediye vermek istiyorsanız, ilişkinizi geliştirmek istiyorsanız, bunu söyleyin! Nezaketinizin içtenlikle samimi olduğunu ve alaycı ya da gizli motiflerle ilgili şüpheleri ortadan kaldırdığını açıklayın. Onların sözlerini yansıtın. Size sadece kötü şekilde doldurulan tavsiyelerde bulunmaya çalışıyorlar mı? Kendi güvensizlikleri yüzünden sana hakaret ediyorlar mı? Kendinizi ayakkabılarına yerleştirmek için yapabileceğiniz kadar zor deneyin. Konuştuğunuz ya da kendinize karşı zayıf davrandığının gerçek nedenini anlamaya çalışın. Sözlerini çerçevelendirme şeklini değiştirmek yardımcı olabilir. Örneğin, kişi hakkında kapsamlı bir genelleme yapmayın. Düşünmek yerine, “Bu kişi benim için kötüydü çünkü onlar çürümüş bir insan” diye düşünmeye çalışın, “Bu kişi benim için bir anlam ifade ediyordu çünkü onlar bir şeyle uğraşmak zorundalar.” Birinden attığın zamanı hatırla. Bunu yapmanın nedenlerini düşün. Kötü bir gün geçiriyor muydunuz ve hayal kırıklığınızın sonundaki onlar mıydı? Güvensiz, kıskanç mı yoksa dışlanmış mı hissettiniz? Kendi eylemlerinizi yargılamadan başkalarını yargılamak kolaydır, ancak herkesin kötü günler geçirdiğini ve kötü davrandığını hatırlamaya çalışın. Kendinize şunu hatırlatın: “İnsanları incitmek insanlara zarar verir.” Demek olmak demek eğlenceli ya da eğlenceli değildir ve gerçekten mutlu insanlar demek değildir. Onlar sana karşı acımasız davranmış olabilirler ya da davranmış olabilirler, ancak bu oranlar sahip oldukları bir iç sorunun sadece bir belirtisidir. ”

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.