Bir Piercing Getirmek İçin Ebeveynler Nasıl İkna Edilir?10-16 yaşları erkeklerin ve kızların genellikle ergenlik döneminden geçtikleri ve kendileri hakkında bir şeyler değiştirmek istedikleri zamandır. Piercingler, bir kişinin kendilerini ifade etmesine, kıyafetlerine yeni bir boyut eklemesine ve bireysel tarzlarını değiştirmesine izin verir. Bununla birlikte, genç yaşta delici olmak, ebeveynlerinizden izin almayı gerektirir. Bu zor görünüyor olsa da, aslında çok kolaydır. Hiçbir zaman anne babanıza piercing almak için izin vermeyeceksin!

Piercing’leri araştırın. Ailenizi delmeye izin vermeleri konusunda ikna etmenin ilk adımı, tam olarak ne istediğinizi bilmek. Daha popüler piercinglerin bazıları kulak, göbek, dudak ve / veya dildir. Bu piercinglerin her biri farklı şekil, boyut ve renklerde gelir. Listeler çevrimiçi olarak veya yakındaki bir piercing tesisinde bulunabilir. Örneğin, kulağınıza bir delik açacak olursanız, kulağınıza delmenin yerleştirilebileceği yaklaşık 10-15 farklı yer vardır. Bu, üst lob, temporal lob, iç kabuklu vb. Içerir. Tam olarak ne tür bir piercing istediğinizi ve nerede yerleştiğini bilin.

Delici şekli açısından, bir halter, kapalı bir daire, bir açık daire, bir fiş, bir eti tüneli vb. Isteyebilirsiniz.

Yapmayın: büyük veya sıradışı bir delici ile başlayın, ebeveynlerinizin izin vermesi olası değildir.

Yapın: ailenizde veya arkadaşlarınızda gördüğünüz piercingleri değerlendirin.

Yüksek kaliteli bir piercing tesisi bulun. Yakındaki bir tesisi bulmak için telefon defterlerini veya reklam listelerini çevrimiçi kullanın. Müşteriler tarafından verilen derecelendirmelere, genellikle

” 5 Yıldızlı

bir ölçekte bakın. 4 yıldızdan daha az olan tesisler bile dikkate alınmamalıdır. Birini bulduktan sonra, kontrol etmek için kişiye özel yere gidin. Tesisin temizliğine ve işçilerin tavrına dikkat ediniz. Mağazadaki bazı müşterilere geçmiş deneyimlerini sorun ve onlara yazın. Arkadaşlarınıza piercing ile yaşadıkları deneyimlerini sorun. Bazı arkadaşlarınızın büyük olasılıkla deneyimleri vardı, ya piercing yapıyorlardı ve / veya ebeveynlerini delici bulmaya ikna etmek zorunda kalıyorlardı. Onlar piercing ile ilgili acı düzeyleri hakkında ilk elden bilgi, takı söz konusu olduğunda tercihleri ​​ve daha önce bir delici almak için gittiler. Bu bilgiyi bir kağıda yazdığınızdan emin olun. Daha sonra argümanınıza ne söylemek istediklerini tidbits eklemek isteyeceksiniz.

Yapma: bir arkadaşından bahset, ebeveynlerin bir

” kötü etkiyi düşün.

Yapın: Bu konuşmalardan öğrendiğiniz gerçekleri aktarın. Delmenin neden alınmasının sizin için önemli olduğunu yazınız. Net ve özlü bir dil kullanarak, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz ve piercing isteyebileceğiniz ana sebeplerin bir listesini oluşturun. Onlar sıradan, çok ciddi arasında değişebilir. Hem estetik (takı güzel) hem de duygusal (içimde hissettiriyor) nedenleri kabul et. Bir liste oluşturduktan sonra, ebeveynlerinizin önüne geçebilecekleri ve bu kadar önemli olmayan şeyleri kapatabilirsiniz. Bu düşünceleri, isimler, sıfatlar ve fiillerle tutarlı cümleler haline getirin.

Yapma: henüz piercing bahsetmiyorum. Ne hakkında olduğunu merak etmek için onlara zaman verin ve çoğu ebeveynler rahatlayacak.

Yap:

” Seninle ciddi bir şey hakkında konuşmak istiyorum. Kötü bir şey değil ama önemli.

Rahat bir alanda oturun. Ciddi bir konuşma için harika bir yer, bir oturma odasında ya da bir yatak odasında. Dikkatini dağıtmamak için aydınlatmayı kısın. Ayrıca, telefonlarınızın kapalı ve uzakta olduğundan emin olmak istersiniz. T.V. da açık olmamalı, ki bu da büyük bir distraksiyon olabilir. Siz ve ailenizin birbirine yakın olduğundan emin olun, bu yüzden konuşma garip değildir. Oturduğunuzda daha iyi hissedebileceğiniz yastıklar isteyebilirsiniz. Kendinizi ve ailenizin mümkün olduğunca rahat olmasını istiyorsunuz. Başarılarınızı tanımlayarak başlayın. Akademik başarınızı, gönüllü olduğunuz etkinlikleri veya yardım ettiğiniz aile üyelerini listeleyebilirsiniz. Bu, buzu kırmak ve ailene neler başardığını göstermek için harika bir yol. Bu, konuşmayı delici hale getirme gibi daha tartışmalı bir konuya yönlendirecektir. Ebeveynlerinin ısınmasını sağladıktan ve iyi işlerinize hatırlattıktan sonra, onlara sormak üzere olan şeylere daha açık olabilirler. Son zamanlarda okulda aldığınız tüm A ve B’yi listeleyin. Yazdığınız kitap raporlarını onlara anlat. Okuldaki diğer çocuklara da yardım ettiğinizi söyleyin.

Gönüllü aktiviteler, örneğin bir kan tahribatı ya da bir yolu temizlerken, ebeveynlerine sorumlu bir genç yetişkin olduğunuzu gösterir.

Yapmayın: Şüpheli gelebilecek birkaç cümleden daha fazlası için devam edin.

Yap: ebeveynlerin bunun hakkında ne olduğunu sorsa devam et.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.