Birisini Köpeğinden Vazgeçmemeye Nasıl İkna Edilir?Duvara asi bir köpek tarafından sürülen yakın arkadaş mı yoksa aile üyesi mi? Tutmak istediğin köpekle özel bir bağlantın var mı? Belki de bu ipuçları evcil hayvanlarını tutmaya ve köpek sahipliğini zorlaştıran problemleri çözmeye ikna edebilir.

Köpeğin sahibiyle konuş. Evcil hayvanın neden tam olarak neden vazgeçtiklerini öğrenmek için sorular sorun. Çözüm sunmadan önce sorunları anlamanız gerekecek. Sahibin getirdiği sorunları en iyi şekilde karşılayan aşağıdaki adımları seçin. Abartmanın sahibini, özellikle de köpekle aynı evde yaşamıyorsanız suçlamayın. Şikayetleri ciddiye alın.

Gerçekleri düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Eğer köpek köpeğe hakettiği ilgiyi ve ilgiyi gerçekten veremiyorsa, köpeğinizin başka bir eve taşınması anlamına gelse bile, önceliğiniz köpeğe bakmanın bir yolunu bulmalıdır.

Bazı sorumlulukları üstlenme teklifi. Eğer sahibi köpeğe bakmak için zaman, enerji veya paraya sahip değilse, zamanın bir kısmına bakmayı teklif edin. Köpekleri her defasında birkaç günlüğüne barındırabiliyorsanız veya her gün yürümek için köpeği ziyaret ederseniz, köpek sahipliğini daha kolay yönetebilirsiniz. Köpeğin yanına düşmek ve zaman geçirip köpeğe zaman ayırmak isteyen sahibin yakın arkadaşlarına bakın ve sahibi kaba bir gün geçirdiğinde. Gönüllü köpek yürüyüşü organizasyonlarına bakın. Eğer sahibi birisini işe almak için paraya sahip değilse, hayvan seven gönüllülerle köpekleri birbirine bağlayan hayır kurumlarına bakın. Tarçın Güven bir örnektir, yaşlı sahipleri için ücretsiz evcil hayvan yardımı sağlayan bir İngiltere organizasyonudur. Köpeğin davranışını geliştirmeye çalışın. Kendi zamanınızı köpeği eğitin veya profesyonel bir köpek antrenörü kiralamaya başlayın. Köpek, düzenli eğitim ile ele alınamayan şiddetli davranış sorunları içeriyorsa, nihai planın köpeği vermek olsa bile, bir uzman eğitmenine götürmek, köpek sahibinin sorumluluğundadır. Davranışsal sorunları olan bir köpeğin benimsenmesi olası değildir ve hatta şüphelenmeyen yeni bir aileye bile zarar verebilir. ”,“ Köpeğin iyiliği için tartış. Bazı insanlar köpekleri birbirlerinin yerine kullanabilirler, ya da köpeğin bir barınağa gitmesi için büyük bir sorun olduğunu düşünmezler. Köpek sahibinin terk ve barınak yaşamının köpek stresine ve endişesine neden olduğunu anladığından emin olun. Bir köpeği hane halkına getirmek uzun vadeli bir sorumluluktur ve eğer durumun daha da zorlaştırılması için büyük bir değişiklik yapılmazsa, bu mal sahibinin sahip olduğu bir sorumluluktur. Bu taktiği sadece, sahibi durumu anlamakta başarısız olursa, ciddi çözülmemiş sorunlar olup olmadığını kullanın. Sahibini elinde tutmakla suçlasan bile, köpek hala sağlıksız bir durumda olacak.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.