Birleşik Metodist Kilisesi’nin Bir Üyesi Nasıl Olunur?


Birleşik Metodist Kilisesi (UMC), Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan daha büyük ana hatlarıyla Hıristiyan mezheplerinden biri ve aynı zamanda Dünya Metodist Konseyi’ne katılan büyük bir Metodist mezhepten biridir. Geleneksel Hıristiyan düşüncesinin ve geleneğinin temellerine sıkı sıkıya bağlı bir inanç olarak kabul edilen mezhep, üyelerin birtakım konularla ilgili kendi sonuçlarına varmalarına da olanak tanır. Birleşik Metodist cemaatler genellikle başkalarını kendi hareketlerinin bir parçası olmaya davet ederek UMC üyeliğinin bir dizi farklı seviyeye ulaşmasını sağlar.

“, Hizmetlere katılın. Bölgenizdeki Metodist cemaatleri bulun ve her birinde kilise hizmetlerine katılın. Diğer katılımcılar ve üyelerle etkileşim kurun ve kilise ile yaşadıkları deneyimlerini sorun. Aradığınızı en iyi hangisi yerine getireceğine karar verin.” . Kiliselerinin, katılmak isteyen aday üyeler için tasarlanmış herhangi bir program sunup sunmadığını sorun.
Kiliseyi finansal olarak destekleyin.
Kilisenin misyonunu bölgesel, bölgesel ve / veya dünya çapında servis edin.
Hayatını Mesih’e olan bağlılığına göre yaşayın.
Bağlı üyeler, başka bir Methodist cemaatinde tam üyeliği sürdürürken, geçici olarak yeni bir cemaate katılır. Birleşik Metodist Kiliseyi bir bütün olarak etkileyen meselelere oy verebilirler, ancak yeni, geçici cemaatlerini yalnızca etkileyecek meselelerde değil. Bir üye olmak için, yeni üyeliğinizin bildirilmesi için papaz kişiye sürekli cemaatinizin adı ve iletişim bilgilerini verin.
Bir başka Hıristiyan mezhebine tam üyeliğini korurken, üyeler geçici olarak yeni bir cemaate katılırlar. Yeni cemaat veya Birleşik Metodist Kilisesi ile ilgili konularda oy kullanamazlar. Bir iş ortağı olmak için, yeni derneğinizin bildirilmesi için papazın kalıcı kilisenizin adı ve iletişim bilgisine sahip olmasını sağlayın.
Hazırlık üyeleri 18 yaş altı vaftiz çocuklarını Metodist inanç içinde onaylamayı bekliyorlar.
Hiç vaftiz olmadıysanız, papaz üye olduğunuz hizmette bunu yapar. Tercihlerinizi önceden konuşun. UMC, vaftiz için üç yöntem kullanmaktadır: kafanızın üzerine su serpmek, başınızın üzerine su dökmek veya vücudunuzun tamamını batırmak. Yağmurlama en yaygın olanıdır, ancak diğerlerinin üzerinde bir yöntemi tercih ederseniz, papazın bilmesini sağlayın.
“Bu cemaatin bir üyesi olarak, bakanlıklarına dualarınız, varlığınız, hediyeleriniz, hizmetiniz ve tanıklarınızla sadakatle mi katılacaksınız?”

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.