Borç Toplayıcı Nasıl Olunur?


Bir borç tahsildarı olmak istiyorsanız, kredi kartları, ticari borçlar veya sağlık gibi birçok sektörden seçim yapabilirsiniz. Eğitiminiz, deneyiminiz ve sertifikasyonunuz, sizin için hangi ajansın uygun olduğunu belirlemeli, ancak çıkarlarınızı da dikkate almalıdır.

Lise diplomasını veya eşdeğerini tamamla. En büyük endüstrilerden biri tüketici borç tahsilatıdır. Sonuç olarak, sadece lise diploması veya eşdeğeri gerektiren birçok pozisyon vardır. Lise diploması yoksa, GED’i almak için kaydolun.
Genellikle diplomanızı üç aydan az bir sürede kazanabilirsiniz.
Bir çağrı merkezinde veya müşteri hizmetinde çalışın. Zorunlu bir gereklilik olmamasına rağmen, çoğu tüketici borç tahsildarı pozisyonu, çağrı merkezi veya müşteri hizmetleri tecrübesi olan adayları tercih etmektedir. Müşteri servis deneyimi, garsonluk ya da garsonluk olarak çalışarak yerel bir kahvehanede barista olmaya kadar her şey olabilir. Yaşınıza bakılmaksızın, asgari ücretle çalışarak müşteri hizmetleri deneyimi kazanabilirsiniz.
Çağrı merkezi deneyimi kazanmak istiyorsanız, “çağrı merkezi işleri” için çevrimiçi bir arama yapmayı deneyin. Careerbuilder.com ve Monster.com gibi siteler, başlamak için iyi bir yerdir. Çağrı merkezi deneyimi kazanabileceğiniz geniş bir yelpazede iş bulabileceksiniz.
Şirketler genellikle müşteri hizmetlerinde en az bir ila iki yıllık deneyime sahip birini arıyorlar. Bu nedenle, alanda yeterince zaman geçirdiğinizden emin olun.
Tüketici borç tahsildarı işini doğrudan liseden başlatmak istiyorsanız, ikinci yılınızdayken plan yapın ve müşteri hizmetlerinde çalışmaya başlayın. Böylece iki yıllık tecrübeye sahip olacak ve diplomanızı alacaksınız. Bir özgeçmiş oluştur. Tüketici borç tahsildarı pozisyonuna başvurmadan önce özgeçmiş oluşturun. Özgeçmiş iletişim bilgilerinizi, eğitim ve ilgili deneyimlerini içermelidir. İletişim bilgilerinizin sayfanın en üstünde olduğundan emin olun. Bu, adınızı, adresinizi, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi içerir.
Eğitimini bir daha ekle. Aldığınız kurumla birlikte sahip olduğunuz diploma türünü belirtmelisiniz. Alınan tarihi de belirtiniz.
En son konumunuzdan başlayarak önceki iş deneyimini listeleyin. Çalıştığınız kuruluşun adını ve orada çalıştığınız tarihleri ​​de ekleyin. Giriş seviyesi pozisyonlarına başvurun. Tüketici borç alanında pek çok giriş seviyesi bulunmaktadır. Pozisyon bulmak için “tüketici borç tahsildarı işleri” için bir arama yapın. Monster.com, Careerbuilder.com ve Indeed.com gibi siteler, işe göre iş arayabildiğiniz için başlamak için iyi yerlerdir. Uygulamaya başlamadan önce özgeçmişinizi gereksinimlerinize göre özelleştirin. Asla gerçeği yalan söylemeyin ya da germeyin, ama daha önceki pozisyonlarda yaptığınız şeyle aradıklarını eşleştirin. Örneğin, çoklu görevlerde iyi olan birini arıyorlarsa, geçmişte yaptığınız işlerde birden fazla görevi nasıl ele aldığınızı vurguladığınızdan emin olun. Dereceye tabi derslerinizi tamamlayın Ticari borç alanındaki borç tahsilatçıları genellikle iş hesaplarına iş yapar. Bu nedenle, ajanslar koleksiyoncuların bir iş ortağına veya lisans derecesine sahip olmasını gerektirir. Tercih edilen dereceler Muhasebe ve İşletme’dir, ancak dereceniz başka bir alanda ise, ek dersler alarak bunu tamamlayabilirsiniz. Şirketler çok çeşitli dereceleri kabul etmelerine rağmen, çoğu ajans bir Muhasebe veya İşletme derecesi olan birini arıyor.
Başka bir dereceye sahipseniz, bunu Özgeçmişinize dahil edebilmek için bir Muhasebe veya İşletme dersi almanız yararlı olacaktır.
Eğer üniversiteden ayrılmamışsanız, sınıfı yerel bir toplum kolejinde veya sürekli bir eğitim merkezinde almayı deneyin. Sınıflar genellikle ucuzdur ve kredisiz olarak alınabilir. Borç toplama alanında çalışın. Bir üniversite derecesine sahip olmanın yanı sıra, ajanslar genellikle borç toplama alanında iki yıl veya daha fazla deneyim gerektirir. Tüketici borç tahsildarı olarak başlamak deneyim kazanmak için kolay bir yoldur. Sadece bir lise diplomasına ihtiyaç duydukları için, kolej derecenizi alırken bile sahada çalışabilirsiniz.
Doğrudan ticari bir borç tahsildarı olmak istiyorsanız, küçük yaşınıza girmeden önce bir tüketici borç tahsildarı pozisyonu için başvuruda bulunmayı düşünün. Dört yıllık bir lisans derecesiyle mezun olduğunuzda, borç toplama alanında iki yıllık deneyime sahip olacaksınız.
Yakınımda

tüketici borç tahsildarlığı işleri için çevrimiçi arama yapın.

Indeed.com, Monster.com ve Careerbuilder.com, iyi arama yapmak için iyi sitelerdir. Yarı zamanlı ya da evden çalışmanıza izin veren işleri arayın ve uygulayın. Excel, Outlook ve Word gibi Microsoft programlarında uzmanlık geliştirin. Müşterilerle düzenli olarak etkileşime gireceğinizden ve ajans için bilgi kaydettiğinizden, çoğu Microsoft programında uzmanlığa sahip olmanız gerekir. Programlardan birinde tanıdık veya rahat değilseniz, yerel sürekli eğitim merkezinde veya toplum kolejinde bir kursa kaydolun.
Bilgisayarınızda yoksa Microsoft ofis paketini herhangi bir büyük perakende mağazasından satın alabilirsiniz. Çeşitli programlarla ilgili bilginizi arttırmak için çeşitli programlarla uğraşmayı deneyin. Bir özgeçmiş oluşturun. Adınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz gibi bilgileri ekleyin. Önce eğitiminizi listeleyin, ardından iş deneyiminizi takip edin. En önemlisi, başvurmak istediğiniz bir işe bir örnek bulun ve özgeçmişinizi bu iş için özelleştirin. Monster, Careerbuilder veya Indeed gibi iş sitelerinden birine online bakın.

Ticari borç işleri için bir arama yapın.

Listelerden herhangi birine tıklayın ve

Nitelikler

bölümüne ilerleyin.
İş ilanıyla bağlantılı iş deneyimlerinizin her biri altında açıklamalar yazın. Örneğin, kalifikasyon

çoklu görev yapma” ise

önceki işinizde çoklu görevler nasıl ele aldığınız hakkında bir cümle içerdiğinden emin olun.
Niteliklerinizi abartmayın. Daha önce yapmadığınız bir şey varsa, yalan söyleme.
Microsoft becerilerinizi özgeçmişinizin alt kısmında vurgulayın, ancak dürüst olun. Programlardan birini kullanarak rahat değilseniz, özgeçmişinizde bunu listelemeyin.
Ticari borç toplayıcılarının genellikle fatura anlaşmazlıklarını çözmesi gerektiğinden, özgeçmişinizde matematik ve muhasebe becerilerini de vurguladığınızdan emin olun. Çevrimiçi iş başvurusu yapın. Özgeçmişinizi bir çok farklı şirkete hızlı bir şekilde göndermek için en iyi yollardan biri, Monster, Careerbuilder veya Indeed gibi çevrimiçi kaynakları kullanmaktır. Önceki iş deneyimlerinizi ve / veya eğitiminizi kısaca açıklayan bir zaman zarfı yazın.
Kapak mektubu kişisel, iletişim bilgilerinizi de içermeli ve giriş, birinci paragraf, ikinci paragraf ve sonuç olmak üzere dört ana bölüm içermelidir.
Başvuruda bulunduğunuz pozisyonla ilgili olan geçmişteki iş deneyimlerini detaylandırmak için ilk ve ikinci paragrafları kullanın.
Aynı özgeçmişi sıklıkla birden fazla pozisyona başvurmak için kullanabilirsiniz, ancak başvuru yaptığınız şirketin ismini eklemek için kapak mektubunuzun tanıtımını özelleştirdiğinizden emin olun. Önlisans derecenizi alın Tıbbi borç tahsildarlarının çoğu zaman Bir ajans ile bir pozisyon elde etmek için bir önlisans derecesi. Bununla birlikte, sadece lise diplomasının gerekli olduğu bazı pozisyonlar vardır. Lise diploması asgari gereklilik olsa da, önlisans derecenizi tamamlamayı ve böylece diğer adaylardan daha rekabetçi olmanızı sağlamayı hedefleyin.
Önlisans derecesini tamamlarken, tıbbi fatura veya tıbbi kodlama dersini seçmeli olarak almaya çalışın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.