Bütçe Lolita Nasıl Olunur?


Lolita Modası giymekle ilgileniyor musunuz, ancak fiyat etiketleriyle göz korkutuyor musunuz? Bu kılavuz, modayı bozmadan moda duygusuna ve estetiğine nasıl sadık kalacağınızı gösterecektir.

Temellerinizi indirin! Başlamadan önce, modaya aşina olduğunuzdan emin olun. Elde etmeye çalıştığınız şey hakkında sadece belirsiz bir fikriniz varsa, vintage mağazaları ve ana caddeden alışverişe son verebilir ve genel görünüm açısından işareti tamamen kaybedebilirsiniz. LiveJournal’daki Lolita El Kitabı, stilin en temel unsurlarını anlamaya başlamak için harika bir yerdir.
Yapıştırıcı bir gardırop planlayın. Farklı alt katmanların bitlerini seçip seçerseniz, elbiselerinizi koordine etmek çok daha zor ve pahalıdır. Başlamak için bir alt katman veya tema seçin. Bu şekilde, temelleri karıştırabilir ve eşleştirebilir ve çanta ve ayakkabı gibi pahalı ürünleri, görünümü bozmadan farklı koordinatlarda yeniden kullanabilirsiniz. Dikmeyi öğrenin. Birçok Lolitas kendi kıyafetlerini ve aksesuarlarını yaratır ve bu, elbiselerinizi bedeninize göre düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu, özellikle, markaların ürettiği çoğu standart boyuttan daha büyük veya daha küçük olmanız durumunda faydalıdır. Kaliteli malzemeler seçtiğinizden emin olun. Pamuklular ve yumuşak danteller yeni başlayanlar için mükemmeldir. Ucuz görünümlü satenler ve cızırtılı dantellerden kaçının. Unutmayın, bunlar muhtemelen sık sık giyeceğiniz elbiseler olacak, malzemelerin giyilmesi rahat olacaklarından emin olun!
Malzemelerin ve temel kalıpların daha fazla tartışılması, LiveJournal’daki Lolita El Kitabı’nda bulunabilir. İkinci elden alışveriş yapın. Sıkı bir bütçeyle bile, yepyeni satın almadıysanız, marka satın almayı göze alabilirsin. Bir Lacemarket hesabı yapın. Lacemarket, Lolitas’ın kıyafetlerini ve aksesuarlarını satın alması ve satması için bir pazar yeridir. Satın almadan önce bir satıcının geri bildirimlerini siteden kontrol ettiğinizden emin olun!
Closet Child ve Alice Fururun, güvenilir Japon ikinci el mağazalarıdır. Eğer sitelerini sık sık kontrol ederseniz, bazen 6000 $ (yazım sırasında $ 48 ~ / € 46) için bile mükemmel bir marka marka elbise kapabilirsiniz.
Facebook’ta bazı Lolita Satış grupları da var. Yine, geri bildirim kontrol ettiğinizden ve grup kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Yerel bir Lolita topluluğuna katılın. Bazı topluluklar, üyelerin mallarını başkalarından satmak ve satın almak için getirdiği takas buluşmalarına sahiptir. Bazılarının kendi küçük satış toplulukları bile var. Umarım üyelerden bazılarına arkadaşlık etmeye gelirsiniz ve hatta nerede alışveriş yapılacağı veya Lolita’ya uygun ayakkabı veya aksesuarların yerel olarak nereden alınabileceği hakkında bazı ipuçlarını öğrenebilir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.