Çakra nasıl kontrol edilirVücudumuz, yedi çakra ya da enerji merkezlerine bölünür, her bir çakra, bedensel bedenin bir bölgesini ve kişilik özelliklerini yansıtır. Çakralarınızı kontrol etmek ve aralarında dengeyi sağlamak için en uygun duygusal, zihinsel ve ruhsal sağlığı teşvik etmek için aşağıdaki stratejileri deneyin.

Rahat bir yerde, dikkat dağıtıcı ve gürültüsüz bir ortamda oturun. Bacaklarınızla oturun, omurga düz ve vücudu rahatlatır. Nefesinize odaklanın, derinlemesine teneffüs edin ve nefes verin ve zihninizi rahatsız edici düşüncelerden arındırın. İkinci çakranıza, alt karın bölgesindeki sakral veya deniz kuvvetlerine odaklanın. Sevgi, tutku ve cinsellik hislerinizi düşünün. Derin nefes almaya devam ederken kalça, karın ve pelvisinizdeki kasları gevşetin. Saat yönünde dönen parlak bir turuncu topu görselleştirin. Dikkatinizi göğsünüzün hemen üstünde ve göğsünüzün altından, güneş pleksus çakrasından yönlendirin. Bu çakra, konsantrasyon, irade ve güç ile ilişkilidir; derin nefes almaya devam ederken kendi kişisel enerjilerinize odaklanın. Saat yönünde dönen parlak sarı topu görselleştirin. Göğsünüzün ortasında kalp çakranızı düşünün. Bu çakra üzerinde meditasyon yaparken sevgi, bağışlama, merhamet ve uyum duygularına odaklanın, zihninizin beden ve ruh arasındaki kişisel bağlantınızı keşfetmesine izin verin. Saat yönünde dönen parlak bir yeşil topu görselleştirin. Ağzını aç ve boğaz çakranızı kullanarak derin nefes al. İletişimin gücünü, bilgelik ve bilgi yaratma ve paylaşma kapasitesini düşünün. Çenenin üst kısmı ile sternum arasındaki bölgeye dikkatinizi verin. Saat yönünde dönen parlak bir mavi topu görselleştirin. Gözlerin hemen üstünde, alında bulunan “Üçüncü Göz” Çakranıza odaklanın. Bu çakra bilgelik, öğrenme, hayal gücü, sezgi ve algımızın anahtarıdır. Gözlerimizin dünya ve kendimizi algılayışımız üzerindeki etkilerini düşünün; nefesini dikkat et. Saat yönünde dönen parlak bir indigo topu görselleştirin. Derin bir nefes al ve bırak; taç çakranıza, başınızın üstüne odaklanın. Bu, bizim ruhani doğamızla ve bizim ilham aldığımız ve daha yüksek bir benlik duygusu bulduğumuz yerle bağlantımızdır. Nefesinize odaklanmaya devam edin. Saat yönünde dönen parlak menekşe topu görselleştirin. Tüm çakralardan taçtan aşağı akan ve toprağa sıkıca dikilmiş beyaz bir ışık hayal edin. Kendinizi parıldayan beyaz bir varlık olarak görselleştirin, tüm çakralarınız parlak bir şekilde dönüyor. Sessiz bir yerde ya da gevşemeye yardımcı olacak seslerle (suyun ya da okyanusun sesi gibi) sakin bir yere yatın. Telefonunuzu kapatın ve diğer dikkat dağıtıcıları ortadan kaldırın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.