Diyet Üzerine Bir Kişiye Nasıl Destek Olunur


Diyet yaptığını bilen biri var mı? yardım ister misiniz? Diyet yapmak zordur çünkü yemeğin sigara içilmesi veya uyuşturucu alması gibi bir bağımlılık olmadığı; Soğuk hindiyi bırakabilirsin ama yememekten öleceksin, bu yüzden tahtada ufak tefek değişiklikler yapmaya başladı. Desteğinizi nasıl yapacağınızı bilmek onların başarısı ve başarısızlığı arasındaki farkı ifade edebilir.

İnsanların diyet yapmayı bırakmasının bazı nedenlerini anlayın. Bir neden kolaylıktır. Sağlıksız yiyecekler bulmak, hazırlanması daha kolay (daha önce hazırlanacaksa) ve daha ucuzdur.
Bazen neyin sağlıklı ve neyin sağlıksız olduğunu belirlemek zordur. Diyetçiler normalde yedikleri yemekleri araştırmalıdır. Yiyeceklerin uygun olup olmadığına ve ikincisinin kabul edilebilir olup olmadığına karar vermelidirler. İkincisi genellikle eskiden (zehirin dozunda, sağda?) Bağımlıdır ve diyetçiler bölümlerini nasıl ölçeceklerini ve kontrol edeceklerini öğrenmelidirler. Bu, günlük olarak yapılması gereken çok öznel bir yargıdır.
Diyetin pahalı olduğunu anlayın. Birçok kişi destek grupları, fitness merkezleri veya özel yiyecekler veya içecekler için aylık ücret ödüyor.
Bir kişiyi diyetlerinden uzak durmaya özendirmeyin. Yemek için dışarı çıkarken, sağlıklı menü seçenekleriyle restoranları önerin.
Alkol kalorilerinde çok yüksektir. Alkol almaktan bir gece geçirmek yerine dans etmek için bir gece deneyin.
Tatiller için, arkadaşınızla birlikte yiyeceklerle ilgili hediye vermekten kaçının.
Yemek yemeye ve birlikte sağlıklı yiyecekler hazırlamaya çalışın. Elinizde sağlıklı maddeler, içecekler ve atıştırmalıklar var. Olumlu olun. Sadece şırıngayı beslemek daha zor hale getirir; Bazı insanlar, benlik saygısı eksikliği yüzünden aşırı yemek yiyorlar. Olumsuza yorum yapmak yerine olumluya işaret ederek onlara yardımcı olun. Destekleyici önerilere ihtiyaç duyuyorsanız, “Yeni diyetinize başladığınızdan bu yana ne kadar daha fazla enerjiye sahip olmanız şaşırtıcıdır.” Ya da “Vücudunuz zaten çalışıyor, bugün harika görünüyorsunuz.”
“Şişman değilsin” ve

Diyet yapmana gerek yok

gibi yorumlar yararsızdır. Bir diyetin, kilo vermekten ziyade sağlığın iyileştirilmesine daha fazla odaklanması gerektiğini unutmayın.
Arkadaşınızın motivasyonunu ve destekleyici olmanın en iyi yolunu anlamak için takdir etmek önemlidir. Yorumlarınızı kendi isteklerine göre değiştirin. Kilo ya da vücut yağlarını kaybetmeye mi çalışıyorlar? Yoksa şeker hastalığı gibi sağlık sorunları yüzünden mi diyet yapıyorlar? Sporda daha iyi performans göstermek istiyorlar mı? Daha genç görünmek ve hissetmek mi istiyorlar? ”,“ Teşviki makul bir düzeyde tut. Olumlu ve yardımcı olmak isterken, gemiye gitmek mümkün. Çok destekleyici iseniz, yanlışlıkla dieterlere çok fazla baskı uygulayabilir ve diyete yönelik çabalarını engelleyebilirsiniz. Sıradan, kademeli bir yaşam tarzı değişikliği olmalı, büyük bir proje değil, ya da ölmeli. Basıncın kendisi, diyetin çabalarını rayından çıkarabilen strese neden olabilir. Arkadaşınızın gizliliğine saygı gösterin. Diğer insanlar etrafında duyurmayın. Bazı insanlar diyet yapmaktan utanıyor ve herkesin bilmesini istemiyorlar.
Eğer diyetin daha sağlıklı yediğini fark ederseniz ama bu konuda size bir şey söylemezseniz, onu işaret etmeyin. Onlara sormak için yalnız olana kadar bekle. Günlük olmaya çalışın ve büyük bir anlaşma yapmayın.
Arkadaşınız sinirlendiğinde veya üzüldüğünde, ne söylediklerini dinleyin ve sorulduğunda tavsiye vermeye hazır olun. Çoğu zaman sadece birini dinlemek, onların kendi başlarına bir problem çözmelerine yardımcı olacak ve arkadaşınızın stresi azaltmasına yardımcı olacaktır. Yargılayıcı olmayın. Arkadaşın sana yiyecek polisi olmana ihtiyacım yok. Destekleyici olun, ancak kontrol altına almaya çalışmayın. Bir dieter yediklerinin kontrolünde olmalıdır. Diyetlerinden uzaklaşırlarsa sorumlulukları vardır. Sonuç olarak acı çekecek olan kişi dir.
Bazılarını geri çevirmek ve burada ve burada hile yemek yapmak normaldir. Direncin anlık kendini kontrol etme kaybından asla büyük bir şey yapmayın, sadece stres yaratabilirsiniz. Unutmayın, stres, direncin kontrolü yeniden kazanmasını zorlaştırır. Onlarla diyet öner. Birkaç kilo kaybetmeniz gerekiyorsa, bir destek sistemi oluşturabilirsiniz. Ya da arkadaşınız rekabetçi bir türse, arkadaşça bir yarışma başlatın (aynı miktarda kilo kaybetmeye çalışıyorsanız). Haftalık ağırlık hedeflerini ayarlayın. Kaybeden ikiniz için sağlıklı bir yemek hazırlamalıdır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.