Donanım Beta Test Cihazı Nasıl Olunur?


Teknoloji üreticileri, sık sık yeni ürünleri bir kamuoyuna sunmadan önce bir sıkıntıya sokmak için beta test kullanıcıları arıyor. Test cihazları, herhangi bir sorunu, hatayı veya düzeltilmesi gereken diğer sorunları tespit etmek ve çözmek için ürünü kendi başlarına kullanır. Test edenleri seçmek için kullanılan ölçütler şirketten şirkete (hatta üründen ürüne) değişebilir, ancak çoğu zaman başvuruda ilk adım, şirketin web sitesindeki bir çevrimiçi formu doldurmaktır. Yasal sözleşmeler imzalamanız gerekebileceğinden, şirketler hak kazanmak için en az 18 yaşında olduğunuzu belirleyebilir. Fakat bunun ötesinde, genellikle uzmanlık düzeylerinden bağımsız olarak başvuru sahiplerini memnuniyetle karşılarlar.

İşin ne anlama geldiğini anlayın. Beta testi koşullarını bekleyiniz En çok hangi ürünleri beğendiğinizi düşünün. Şirketleri, donanımları test etmeyi seçtikleri kişilerle daha seçici olmalarını bekliyoruz. Ürünlere ve / veya zaten tanıdığınız belirli markalara odaklanarak oranlarınızı artırın. Mevcut ürünleri ve / veya benzer donanımları ile bazı deneyimler sunarak gözünüzdeki değeri artırın. Örneğin: Eğer bir oyun olursanız, aramalarınızı konsol ve görevli tasarım yapan şirketlere odaklayın.
Sahip olduğunuz her cihaz Apple tarafından yapılmışsa, bunları hedefleyin. Böyle bir donanım geliştiren üreticilerin listesini oluşturun. Odağınız bir marka yerine belirli bir donanım türündeyse, aramanızı genişletin. Ürünlerini zaten sahip olduğunuz veya bildiğiniz şirketleri yazın. Fikrinizi kaydıran veya ilginizden kaçan diğer kişileri bulmak için çevrimiçi arama yapın. Örneğin, yeni cep telefonlarını test etmek istiyorsanız Apple, Motorola, Samsung, HTC, LG ve Nokia ile başlayan bir liste geliştirin.
Bazı şirketlerin sizi sadece tercih ettikleri teknoloji parçası değil, size gönderdikleri donanımları test etmenizi bekleyebileceğini unutmayın. Her bir şirketin web sitesini ziyaret edin. Beta test kullanıcıları için yapılan uygulamaların bağlantıları için ana sayfalarını arayın. Ya da sadece Google anahtar kelimesi şirketin adıyla (örneğin, “Google”) ve “donanım beta test kullanıcıları” ve “uygulama” ile arama yapar. Her şirketin kendi test kullanıcılarının nasıl işe koyulduğunu öğrenin. Birçok şirket hemen gönderebileceğiniz çevrimiçi uygulamalar sunacaktır.
Bazı şirketler adayları doğrudan e-posta veya telefon görüşmeleriyle görüntüleyebilir. Sahip olduğunuz ve / veya sıkça kullandığınız telefon, bilgisayar, diğer cihazlar ve eğlence sistemleri gibi tüm teknoloji türlerini listeleyin.
Belirli demografik özelliklere sahip belirli ürünleri test etmek isteyebileceklerinden yaş, cinsiyet ve yer gibi kişisel bilgileri dahil edin.
Her biri ile uzmanlık seviyenizi ekleyin. Örneğin, bir oyun konsolu ayırıp tekrar bir araya getirebilirseniz, bunu söyleyin.
Öte yandan, nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikriniz olmasa da, sık sık bunları oynarken, kendinizi bir ürünün acemi tarafından ne kadar kolay kullanılabileceğini ölçebilecek bir kişi olarak satın. Donanım için sadece bir çok birim üretilebilir ve test için ayrılabilir.
Bu nedenle, daha az test edici kullanılabilir, yani ürünle ilgili sorunların gözden kaçabileceği ihtimali daha yüksektir.
Donanım testleri genellikle yazılım testlerinden daha kısadır, bu da sorunları tespit etmek ve çözmek için daha az zamanınız olduğu anlamına gelir. Mümkün olduğu kadar çok özelliği test edin. Şirkete olabildiğince fazla geri bildirim sağlayın ve onları eksiksiz bir şekilde etkileyin. Her ürünle birlikte, tek bir özellik veya fonksiyon üzerinde yoğunlaşın ve mümkün olan her şekilde kullanmaya çalışın. Şirket tarafından ayrılan süre içinde, olabildiğince fazlasını olabildiğince keşfedin. Örneğin, bir akıllı telefon yayınlamışsanız, telefon olarak nasıl çalıştığını sınırlamayın. Aşağıdaki ve daha fazlasını test edin: Wifi ve hücresel bağlantı
Kamera fonksiyonları
Pil gücü
Video oynatma
Uygulamaların yüklenmesi, performansı ve yükseltmeleri
Dayanıklılık Etkili iletişim kurun. Bu beta testini tamamlamak için şirketin büyük bir zaman çizelgesi üzerinde çalıştığını anlayın. Testin programına ve / veya odağına yapılan güncellemeler ve değişiklikler için tercih ettikleri iletişim bilgilerini (telefon, e-posta, metinler, forumlar) düzenli olarak kontrol edin. Gelişiminiz hakkında sık sık güncelleyin. Bu ya da bu noktayı açıklığa kavuşturmak için gereksiz geri dönüşleri engellemek için sonuçlarınızı açık ve eksiksiz olarak açıklayın. Dijital fotoğrafları veya ekran görüntülerini göndererek, çeviride herhangi bir kayıp olmadan sorunu kendileri görebilir.
Raporları gönderdikten sonra sordukları herhangi bir açıklama not alın. Gelecek raporları yazarken buna bakın, böylece zaman kazanmak için hangi bilgilerin ekleneceğini biliyorsunuz.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.