Dragon Age Engizisyon Multiplayer’da Nasıl Başarılı Olunur?


Arkadaşlarla veya bir grup rastlantısal grupla birlikte lobide olsun, çok oyunculu maçların rutin olarak nasıl tamamlanacağına dair bir rehber.

Ekibinizi değerlendirin ve sınıfınızı seçin. Lobide bulunduğunuz her maçın başında, partinizin her bir üyesinin hangi sınıfı kullandığını gösterir. Kullanılmakta olan sınıfların türlerine göre doldurulması gereken bir rol seçmelisiniz. Mesela iki fahişe ve bir mage var mı? Savaşçı kapılarını açmak için savaşçı olmalısın. Her kişinin hangi rolü doldurduğunu anlamaya. Partine karşı gel ve kimin ne yapacağını öğren. Sorulacak sorular şunları içerir:

Hasar, tank veya destek mi alıyorsunuz?”; zarar verirseniz” mi değiştiniz veya kapatacaksınız?”; eğer

eğer bariyer desteği istiyor musunuz?”

; destek alırsa

bir bekçiye ihtiyacın var mı?”

. Bir lider oluşturun ve birlikte tutun. Burası birçok takımın dağıldığı yerdir. Bu oyun büyük ölçüde takım çalışması ve iletişimine bağlıdır. Alanı araştırabilecek ve takım için harekete geçebilecek bir lidere sahip olmalısınız (takımın mikrofonları varsa bu yardımcı olur). Eğer mikrofon bulunmuyorsa, d-pad düğmesine basarken

ralli

yi kullanın. Takımınız konuşmasa bile, birlikte kaldığınızdan emin olun. Açgözlü olmayın. İnsanlar, takımın işleyişinden çok puanlara ve öldürmelere fazla yakalanırlar. En çok öldürmeye sahip olmak güzeldir, ancak bölüm 2 veya 3’te öldüğünüzde farketmez. Partinize kendinizden daha çok yardımcı olmaya odaklanın. Bunu bir alışkanlık haline getirirseniz ve partiniz rutin olarak zindanları tamamlarsa, istatistikleriniz daha büyük bir hızla artacaktır. Destek olmaya hazır olun. Herkes zarar verici değil. Çoğu takım her şeyi havaya uçurmak için F16 uçmak ister ve evet, her takımın bir F16’ya ihtiyacı var, üç veya dörde ihtiyaçları yok! İster intel ister onarım olsun, her F16’nın desteğe ihtiyacı vardır. Her parti en az bir tanka ve bir desteğe sahip olmalıdır. Bir tank, sürekli olarak büyük miktarda hasar alabilen ve hayatta kalabilen bir karakterdir, böylece düşman sadece onlara odaklanır. Bir destek, diğer birimleri meraklı veya olumsuz etkileri ortadan kaldıran bir karakterdir. Tepki yerine düşünün. İki adım öne geçmeyi deneyin. Zaman ayırın ve hareketlerinizi, eşya kullanımınızı ve yetenek kullanımınızı planlayın. Bu kez alarak, kendinizi (ve partinizi) daha sonra bir sürü gönül rahatlığıyla kurtarabilirsiniz. İyi eğlenceler. Evet, kazanmak eğlencelidir ve kaybetmek saçmadır ama bu motivasyonların deneyiminize hükmetmesine izin vermeyin. Bazı arkadaşlarınızla oyun deneyiminizin tadını çıkarın veya parti üyelerinizle küçük konuşma yapın. Çıldırmak ve önceki hatalarınızdan öğrenmek yerine şeye gülün. Bu şekilde denize girmeyin ve tüm maçın etrafını karıştırmayın, çünkü yardım etmiyorsanız partiniz bunu takdir etmeyecektir. Sadece şunu hatırlayın: Stresi hafifletmenize yardım etmesi gereken bir video oyunu.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.