Ebeveynlerini bir olaya gitmen için nasıl ikna edeceksinYani, en sevdiğin grubun ülkeyi gezdiğini duydun mu? Ya da en sevdiğin televizyon programında bir kongre mi var? Sadece bir problem var: Veliler. İyi haber şu ki zayıf yönleri – küçük bir gayretle, henüz bu davete hayır demek zorunda değilsiniz.

İnce ipuçları bırakın. Gerçekten basit geliyor, ama birkaç hafta ya da günler için, ebeveynlerine sormadan önce; ‘Gerçekten çok iyi gibi ince ipuçları bırakın. Onları seviyorum. Keşke onları canlı görebilseydim! ‘ Ebeveynleriniz sadece anlaşma içinde ya da cevap vermeden başlayabilirler; ama kesinlikle yardımcı olacaktır, daha sonra tekrar bahsetmeye geldiğinizde, daha önce onlarla konuştuğunuzu hatırlayacaklardır. Gitmene izin verilmesi gereken nedenlerin bir listesini yazın. İyi notlar, bir arkadaşınla birlikte gidebileceğini bildiğin şeyler gibi şeyler. Eğer bunu düşündüyseniz, ebeveynlerin seni olgun olarak görür ve daha iyi düşünebilir. Gitmek için kötü noktaları düşünün. Belki de uzak ya da pahalı gibi şeyler. Ebeveynlerinin onları getirmesi durumunda, üstesinden gelmenin yollarını düşünmeye çalışın – Kendiniz için ödeme yapmak veya otobüse binmek gibi şeyler. Ebeveynlerine sor. İyi bir ruh halinde olduklarından ve tercihen uzun zamandır hiçbir şey sormadığınızdan emin olun. Son zamanlarda yaptığınız iyi bir şeye işaret ederek başlayın veya nadiren bir şey isteyin. Ne yapmak istediğinizi yavaşça açıklayın ve sakin olun. Onlara nedenler listenizi gösterin ve hatta belki de biletinizi ödemeyi teklif edin – Ya da en azından biraz pahalıysa, özellikle de bunun için ödeme yapın. Sabrını koru. Onlar hakkında düşünmek zorunda kalacağını söyleyebilirler, ama onları rahatsız etmeyin ya da bu konuda devam etmeyin – Bu olgunlaşmamışlığın bir göstergesidir ve sizin bir konsere ya da kongreye gitmeye hazır olmadığınızı düşünebilirler. kendi. Hemen bir evet beklemeyin. Birkaç hafta sürebilir; sorulmadan evin etrafında ev işleri yapın, önce konuyu gündeme getirmeyin ve size hayır diyorlarsa onlara bağırmayın. Sadece sakin ol. Hayır dedikleri halde, düşündükleri için teşekkür ederiz. Konuyu bir hafta kadar büyütmeyin. Ona bakmanın olgun yolunu konuştuğunu ve akıllarını değiştirdiğini görebilirler. Alternatif olarak, bir süre beklerseniz ve tekrar gündeme gelmezse; onlara bir mektup yazmayı dene. Ne kadar gitmek istediğinizi, biletiniz için nasıl ödeme yapabileceğinizi ve başka kiminle gideceğini açıklayın. Mektup bırak ve umarım; her şey mükemmel bir şekilde anlaşıldığında, zihinleri değişecektir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.