Ebeveynlerini iPhone’a Getirmek İçin Nasıl İkna Edilir?Ebeveynlerinizden bir iPhone’u sizin için satın almalarını istemek büyük bir istektir: telefonun kendisi çok pahalı olabilir ve planlarına veri kullanımı için ek ücretler ek bir ücret eklemenin maliyeti de aynı şekilde dik olabilir. Ayrıca, ebeveynlerinizin akıllı telefonunuzu sorumlu bir şekilde kullanma yeteneğiniz konusunda meşru endişeleri olabilir. İsteğinizi yapmak için düşünmeye başlamadan önce, sorumlu ve güvenilir olmanın onlarla bir üne sahip olmanız gerekir. Ayrıca, talebinizin kabul edilmesini sağlama olasılığınızı arttırmak için ailenizle görüşmeye stratejik bir şekilde yaklaşmanız gerekir. Evin etrafında yardım et ve ailenin beklentilerini yüksek tut.

Mevcut telefonunuzu ve diğer elektronik cihazlarınızı takip edin. Pahalı eşyalarınızı kaybetme veya kırma eğiliminiz varsa, aileniz muhtemelen pahalı bir iPhone’da daha fazla para harcamak için istekli olmayacaktır. İsteğinizi yapmadan önce bazı şeyleri çevirmeye birkaç hafta veya ay ayırmanız gerekir. Zaten bir telefonunuz varsa, dikkatli bir şekilde takip edin. Sürekli olarak kaybediyorsanız, ebeveynleriniz sizi daha pahalı bir modele yükseltmenizi istediğinde hatırlayacaktır.

Tüm pahalı eşyalarınızla ilgilenin. Oyun sistemleriniz, iPod’larınız, tabletleriniz ve / veya bilgisayarınız gibi diğer elektronik cihazlarınızla da ilgilenin. Onları temiz, düzenli ve iyi korunmuş halde tutun. Örneğin, her zaman dizüstü bilgisayarınızı koruyucu kılıfında taşıyın, asla etrafta yemek yemeyin ya da içmeyin, vb. Ayrıca mücevherlerinize, saatlerine ve diğer pahalı aksesuarlarına da dikkat etmelisiniz. Örneğin Noel için aldığınız pahalı küpeleri kaybettiyseniz, örneğin, aileniz bunu başka bir şeye (iPhone gibi) güvenilmemeniz gerektiğine dair kanıt olarak kabul edebilir. , Ev işlerinin başında kalın. İşlerinizi düzenli bir şekilde yapmanıza gerek kalmadan işlerinizi yapıp yapmadığınızı fark edeceksiniz.Bu, iPhone’unuzu hak ettiğinizi düşündüğünüz zaman geldiğinde uzun bir yol kat edecektir .. İşlerinizi çabucak ve şikayette bulunmadan – ve hatta Daha fazla iş yapmaya istekli olarak – ebeveynlerine sorumluluklarınızı ciddiye aldığınıza ve yardım etmeye önem verdiğinizi gösteriyorsunuz

Notlarınızı yükseltin. Bir iPhone okul için yararlı bir araç olsa da (daha sonraları için), ebeveynleriniz sizi çalışmalarınızdan uzaklaştıracak endişeli olabilir. Velilerinizle bir iPhone almak hakkında konuşmadan önce notlarınıza dikkatli ve dürüst bir şekilde bakın. Eğer zayıflarsa, onları kabul edilebilir bir aralığa getirmek için dönemin kalanını (veya ek bir terimi) almalısınız. Güçlü ve zayıf yönleriniz hakkında geri bildirim almak ve notlarınızı nasıl yükselteceğiniz hakkında bir plan yapmak için eğitmenlerinizle buluşun. Bir öğretmen almayı düşünün. Okulunuzda ücretsiz ders alma hakkınız olabilir, ancak siz (veya ebeveynleriniz) bunun için ödeme yapmak zorunda kalsanız bile, iyi harcanacak paraya sahip olacaksınız: Okulda daha iyi performanslar elde edebileceksiniz. Ebeveynlerin eğitimini ciddiye aldığını. İşi almayı düşün. Ailenizi bir iPhone sahibi olmaya ikna etme stratejinizin bir parçası olarak, bunun için ödeme yapmak isteyebilirsiniz. Elbette, bunu yapabilmek için kendi paranıza ihtiyacınız olacak. Ebeveynleriniz iyi durumda olduğu sürece, okuldan sonra veya hafta sonlarında yarı zamanlı bir iş bulmayı düşünün. Herhangi bir açıklık olup olmadığını görmek için yerel marketleri, mağazaları ve / veya restoranları gezebilirsiniz.

Hizmetlerinizi bir öğretmen, çocuk bakıcısı veya çim bakımı çalışanı olarak tanıtın veya kendi işinizi yapma ve el işi satma ya da fırın ürünleri satma başlayın. Paranızı sorumlu bir şekilde harcayın. Gelen bir nakit akışı olduğunda, yeni kıyafetler, video oyunları ya da filmlerde geceler gibi eğlenceli şeylere harcamanıza çok cazip gelebilirsiniz. Eğer paranız varsa, bazı lükslere kendinizi tedavi etmede yanlış bir şey yokken, daha geniş bir hedefiniz var. Paranız ister kendi işinizden isterse bir yardım veya hediye olsun, ailenize paranızı tasarruf edebileceğinizi ve bütçenizi karşılayabileceğinizi göstermeniz gerekir. Bir bütçe yapın ve yapın. Haftalık / aylık gelirinizi özetleyen ve düzenli harcamalarınızı listeleyen bir bütçe hazırlamak için zaman ayırın. Ardından, bütçenize bağlı kalmaya çok dikkat edin. Bu, arkadaşlarınızla pizzaya çıkmak için arada sırada bir davet açmak zorunda kalabileceğiniz anlamına gelebilir, ancak ödülünüzü gözünüzün önünde tutun.

Bir bütçeyi takip ederek, disiplini geliştiriyor ve odaklanıyorsunuz. Ebeveynlerine, bir iPhone ve veri planına sahip olmanın getirdiği maliyetler konusunda yardımcı olamayacağınızı göstermek için yakında daha iyi bir konumda olacaksınız. Maliyetleri araştırın. Ebeveynlerinizle görüşmeden önce, iPhone’unuzu satın almanın veya yükseltmenin güncel maliyetleri konusunda kendi başınıza bir araştırma yapın. Ailenizin hangi taşıyıcıyı kullandığını ve mevcut planınızın ne olduğunu bulduktan sonra maliyetleri araştırmak için çevrimiçi olduğunuzdan emin olun. Ailenizin mevcut plan ve ödülleri programına bağlı olarak, telefonun kendisini çok az maliyetle veya belki de ücretsiz olarak alabilmeniz mümkün olabilir.

Öyle olsa bile, ebeveynlerinizin yılda yaklaşık 40 ABD doları daha fazla olacak şekilde paylaşılan bir veri planına yeni bir akıllı telefon eklemek için ayda 40 ABD doları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Maliyet daha düşük olsa da, mevcut maliyetlerin ne olduğunu ve bir iPhone’un eklenmesiyle yapacağınız mali yükün ne kadarının ailenizin aylık harcamalarına ekleneceğini öğrenmek için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekir. sorumlu. Zaman, para ve eşyalarınızla daha sorumlu olmak için çok çalışıyorsunuz: Sizin için iyi! Umarım, ebeveynleriniz fark etmişlerdir, ama şimdi kanıtlarınızı gösterme zamanıdır. Son rapor kartlarınızın kopyalarını veya notlandırılmış sınavları ve ödevleri toplayın.

Ayrıca ödeme koçlarınızı ve mevcut banka bakiyenizin bir kopyasını toplamak isteyebilirsiniz.

Telefonunuza katkıda bulunabilecek tutarı içeren bütçenizin bir kopyasını eklediğinizden emin olun.

Tüm bu belgeleri, sunumunuzun bir parçası olacak olan bir klasöre yerleştirin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.