Ebeveynlerini Sana Kaykay Satın Almak İçin Nasıl İkna Edilir?Kaykay neredeyse her yaşta eğlencelidir. Ailenizi bir kaykay satın almaya ikna etmek istiyorsanız, tüm önemli gerçekleri elinizde bulundurmalısınız. Ne tür bir tahta istediğinizi belirleyin ve kaykayın birçok faydasını açıklamaya hazır olun. Ebeveynler algılanan tehlikeleri ve riskleri yüzünden kaykayı reddedebilir. Her zaman kask takmak ve güvenlik protokollerini takip etmek için söz vererek ailenizin korkularını dinlendirin.

Kaykayın sağlık faydalarını vurgulayın. Örneğin, belirli bir sınıfta daha iyi notlar almayı veya evde daha çok iş almayı vaat ediyor. Alternatif olarak, kaykayın bir kısmı için ödenek parası ya da yarı zamanlı bir işten kazanılan para ile ödeme yapmayı teklif edebilirsiniz. Örneğin, çimleri biçmek veya bulaşıkları yıkamak suretiyle evin etrafına daha fazla yardım etmeyi teklif edin.

Yapabileceğini düşünmüyorsanız notlarınızı iyileştirme (veya başka bir şey yapma) sözü vermeyin. Alacağınız ya da yerine getiremeyeceğinize dair bir söz verirseniz, ebeveynleriniz, istediğiniz bir şeyi satın almak için size daha az istekli olacak ya da onlarla bir anlaşma yaptığınızda size güvenecektir.

Eski eşyalarınızdan bazılarını (örneğin bir kaykay karşılığında eski bir gitar veya aksiyon figürü seti) satmayı teklif edin. Kaykaycınızı ebeveynlerinizin göstermesi için bir fırsata dönüştürün. Ebeveynler genellikle diğer ebeveynlerle bariz ve ince yollarla rekabet etmeyi severler. Arkadaşlarınızın hepsinin kaykay olduğunu biliyorlarsa, ancak siz ebeveyn görevlerini yapmadıklarını hissedebilirsiniz. Oturmadan ve kendi yönetim kurulu için sormadan önce, ebeveynlerine kaykay yapan arkadaşlarından bahset. Onlara arkadaşlarınızın nasıl keyif aldıklarını ve nasıl eğlenceli olduğunu düşündüğünüzü anlatın.

Yeterince ince ipuçları ile, ebeveynler bile istemeden bir kaykay almayı teklif edebilir. İstediğiniz kaykay seçin. Ebeveynlerinizle konuşmadan önce, ne istediğinizi bilmeniz gerekir. Ailenizi, ne tür bir kaykay satın alacağınızı anlamaya çalışarak yapmayın. Ayrıca, eğer onları onlara bırakırsanız, beğenmediğiniz bir tahtaya sahip olabilirsiniz. Tüm bilgileri zamanın önünde bir araya getirmek, ebeveynlerini kaykay almaktan ciddiye aldığınızı gösterir. Kaykaylar üç bölümden oluşur: tahta, tekerlekler ve kamyonlar (tekerlekler ve tahta arasındaki parça). Kısa tahtalar yeni başlayanlar için en iyisidir çünkü dengeleri ve kullanımı kolaydır.

Arkadaşınızın yönetim kurulu binme deneyiminiz varsa, hangi tarz stili beğendiğinizi belirlemek için kullanın.

Ebeveynlerin ilk seçiminizin çok pahalı olduğuna karar vermesi durumunda bir destek tahtası veya iki tane seçin.

Eğer ebeveynleriniz için fazladan fazla paranız yoksa, daha ucuz bir marka kaykayına sahip olmak, onları sizin için satın almak için daha eğilimli hale getirebilir. Onlarla ne zaman konuşacağınızı planlayın. Kaykayını sormadan önce, bir şey için yardım istemek istediğinizi bildirin. Bir ya da – tercihen – her ikinizin de ebeveynlerinin size bölünmemiş dikkatini verebileceği bir zaman planlayın. Sabahları kaykay satın alma konusunda ailenizle konuşmaya çalışmayın, çünkü sabah rutininde yemek yemeye, diş fırçalamaya ve iş günü için kendilerini toplamaya çalışacaklardır.

Yorgun olabileceğinden ailenizi bir kaykay almaya ikna etmeye çalışmayın.

Ebeveynlerinizle konuşmak için en uygun zaman hafta sonları hepiniz rahatlamış ve açık bir zihinle dinleyebileceğiniz hafta sonu. ”,“ Şükranla isteyin. Doğrudan “Kaykay alabilir miyim?” Sorusunu sormak yerine, bir iyilik istediğini bildiğinizi gösteren soruları çerçeveleyin. Ebeveynlerin takdirini bilmek gibi. Anne-babalarına çok çalıştıklarını bildiğini söyleyerek sorunuzu önsezmeye çalışın. Mesela şöyle diyebilirsiniz, “Anne / Baba, benim için sağladığınızı biliyorum. Senden çok müteşekkirim ve ekstra bir şey sormaktan nefret ediyorum, ama bir kaykay alıp alamayacağımı merak ediyordum. ”

Ebeveynlerin sizin için nasıl sağladığını ve size teşekkür ettiğini anladığınızda dürüst olun. İkna edici olun. Ebeveynlerin sana kaykayını verdikten sonra onlara onlara büyük sarılmalar ve yanakta bir gaga vererek minnettar olduklarını göster. Onlara “En İyi Ebeveynler İçin” yazan bir kart hazırlayabilir ve hediye için ne kadar minnettar olduğunuzu ve yeni kaykayınızı ne kadar heyecanlandıracağınızı anlatan kısa bir mesaj yazabilirsiniz.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.