Ebeveynleriniz Olmadan Bir İlişkide Nasıl Olunur


Ailenizden saklamanız gereken bir ilişkiniz var mı? Aileniz mantıksız mı, küfürlü mü yoksa biraz fazla muhafazakâr mı? Kendiniz bir sır olarak kalıyorsunuz, çünkü çok gençsiniz ya da ebeveynler değerlerinden dolayı onaylamıyorsunuz, ilişkinizi gizlemek zor olabilir. Ebeveynlerinin güvenini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabiliyor olsanız da, kendinizi tehlikeye atmak veya değerlerinizi tehlikeye atmak istemezsiniz. İletişim, dürüstlük ve güven her ilişki için şarttır, ancak bazen kendi zihinsel ve fiziksel sağlığınız için doğrudan daha az olmanız gerekir.

Önceliklerinizi değerlendirin. Bağlantınızı ailenizden korumak için iyi bir fikir olup olmadığına karar verin. Aileniz ilişkilerini onaylamıyor mu, çünkü sıkı, koruyucu veya endişeli mi? Kültür, din veya yaş farkı, onaylanmamalarına mı yol açar? Ebeveynlerin yaşam tecrübesinin yararı olurken, sadece ilişkinin değerinin ne olduğunu biliyorsun. Arkadaşlarınızla ve destek sisteminizle konuşun. Eğer ilişkinizi bir sır olarak saklarsanız, ışığa geldiğinde potansiyel sorunların ne kadar artacağını unutmayın. Doğru yönde size rehberlik edecek bir destek sisteminiz var.
Eşinizle iletişim kurun. Ailenizin onaylamayacağını bilmesine rağmen ilişkinizi sürdürmek istiyorsanız, partnerinizin bunun neden doğru hareket olduğunu düşündüğünüzü bilmesini sağlayın. Partneriniz duruşunuzu açıklığa kavuşturmazsanız daha az önemli hissedebilir ve ilişkinize kızgınlık getirebilir. Ne kadar uzun gizlerseniz o kadar zorlaşırsınız. Ebeveynlerin kurallarına uymayabilir, ancak eşinizle iletişim kurabilir ve hem hazırlandığınız hem de güvende olduğunuzdan emin olmak için birbirinizin sınırlarına saygı gösterebilirsiniz. Önemli olan tarafından saygı duyulmasını ve seçimlerinizi dinlemeleri gerektiğini bilin. Bir ilişkide uzlaşma hayati önem taşır, ancak bu, hiçbir partinin inançlarından taviz vermemesi gereken bir alandır. İlişkiyi başka bir seviyeye çıkarmaya hevesli iseniz ama partnerinizin hazır olmadığını düşünüyorsanız, onların tercihlerine saygı gösterme göreviniz olduğunu bilin. Ortağınıza asla baskı yapmayın. PDA anlarından kaçının. Sevginiz konusunda dikkatli olun. Kimin izlediğini asla bilemezsin. Güvenilir bir arkadaş, ilişkinizin bir sır olduğunu bilmeden yanlışlıkla ailenize geçebilir. Kamuoyunda ve diğer PDA biçimlerinde öpücüklerin çalınması zararsız gibi görünse de, eğer ebeveynleriniz, ilişkinizin daha önce samimiyet eşiğine geçtiğini düşünebilirlerse, hatırlayın. ”,“ Yeni bir cep telefonu al. Bunu yapmak mümkünse, ayrı bir cep telefonuna sahip olmak bilgi gizlemede size yardımcı olabilir, ancak lütfen yeni telefonunuzu doğru bir şekilde saklamanız gerektiğini veya başınızın belaya gireceğini unutmayın. Yeni bir telefon satın alamıyorsanız, orijinal cep telefonunuza ve bilgisayarınıza bir şifre koyun. Ebeveynleriniz şifrelerinizi biliyorsa, partnerinizi cezasız kalmanızı sağlayacak şekilde değiştirin. Bununla birlikte, şifre içermeyen bir aile bilgisayarı kullanıyorsanız, aniden bir tane koyarsanız, şüpheli olacaktır. Telefonunuzda uyurken veya telefonunuzun gözetimsiz kaldığı tüm mesajları silin.
Çevrimiçi olduktan sonra tarama geçmişini silin. Ancak, tarayıcı geçmişi paylaşılan bir cihazda hiç silinmemişse, bu durum şüpheli görünebilir.
Ebeveynlerinizin telefonunuzu kontrol etmesi durumunda, iş ortağının numarasını telefonunuza eklemeyin veya gerçek adının yerine eşinizin takma adını veya soyadını kullanın. Ayrıca isimlerinin erkeksi ya da dişil formunu kullanmak da mümkündür. Örneğin, Brian Brianna olur ve Stephanie Stephen olur. Eşinize sosyal medya sitelerinde hiçbir şey göndermemesini veya anlık mesaj göndermemesini söyleyin. Sosyal medya hesabınız varsa veya diğer anlık mesajlaşma uygulamalarını kullanıyorsanız, ebeveynleriniz sizi kontrol edebilir veya hesabınıza erişimi olan başka birinden bilgi alabilir. Eşinizle romantik olmak için kullanabileceğiniz alternatif bir hesap oluşturun. Uzun mesafeli ilişkilerle uğraşırken bu çok kullanışlı bir araç. Bir kapak var. Bir tarihte ailenizle ilgili hikayeleri doğrulamak için güvenilir bir arkadaş sorabilirsiniz. Böyle bir arkadaş da telefon görüşmeleri veya metinler için harika bir kapak olabilir. Arkadaşınız eşiniz hakkında endişeleri varsa veya mazeretiniz olmaya devam etmeyi reddederse, tavsiyesine kulak verin. Bir kaynağın yanlış olduğunu düşünmek kolay ama eğer birden fazla kaynak size ilişkinize devam etmemenizi söylüyorsa, belki de onların mantığını dinlemek en iyisidir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.