Eğitimsiz Ev Transkripsiyoncusu Nasıl Olunur?


Transkripsiyon, ses veya video kaydedilen notaların yazılı el yazmasına dönüştürüldüğü bir süreçtir. Bir transkripsiyon ayak pedalları, kulaklıklar, elektronik bir transcriber kullanır ve kayıtları bir sözcük işlemcisine indirir.

Başarılı bir transkripsiyoncu olmak için herhangi bir lisans gerekli değildir; Ancak, transkripsiyon şirketleri, özellikle tıbbi veya yasal transkripsiyon söz konusu olduğunda, transkripsiyon sertifikasına sahip profesyonellerin işe alınmasını tercih etmektedir. Bu, antrenman yapmadan transkripsiyoncu olamayacağınız anlamına gelmez. İş ile ilgili ticaretin püf noktalarını öğrenen birçok transkripsiyonist var. Genel transkripsiyon, kısmen özel bir kelime dağarcığı içermemesi nedeniyle az eğitim gerektiren bir alandır. Görüşmeciler tarafından kullanılır ve konferans notları alınır. Nispeten az eğitim gerektiren bir transkripsiyon alanı, genel transkripsiyondur. Özel bir kelime bilgisi gerektirmeyen bu sesli notlarla genel transkripsiyon anlaşmaları. Genel transkripsiyonun sonu yoktur ve pratik olarak herhangi bir şeyle ilişkili olabilir. Telefon telesekreteri mesajlarını, görüşmeleri, konferansları ve dikteler içerir. Eğitim olmadan transkripsiyonist olmak mümkündür, ancak transkripsiyonist olmayı düşünürken sahip olması gereken az sayıda temel gereksinim ve beceri vardır. Bir bilgisayar ve diksiyon yazılımı kullanmak için yeteri kadar teknoloji meraklısı olmanız gerekir. Yazma, başarılı bir transkripsiyoncu olmanın en önemli şartlarından biridir. Güvenilirlik istiyorsanız ve işletmenizi büyütmeyi umuyorsanız hızlı yazmayı öğrenmek çok önemlidir. Yazarken kaydın oynatma hızını kontrol eden ayak pedallarını da anlamanız gerekir. Yazma hızınızı arttırmak, ellerinizi klavyede uygun konuma getirip pratik yaparak yapılabilir. Yazma becerileri, transkripsiyon söz konusu olduğunda bir zorunluluktur. Ne kadar hızlı yazarsanız, tek tek iş yapabilirsiniz. Bir transkripsiyoncu olarak, bilgisayarınıza bağlanacak bir çift ayak pedalı kullanacaksınız. Ayak pedalı, kaydın yavaşlamasını, hızlanmasını ve oynatılmasını sağlar, ellerinizi yazmak için serbest bırakır. Yazma hızı oluşturmak için bilmeniz gereken tek şey doğru tekniktir, ellerinizi klavyede doğru bir şekilde nasıl konumlandıracağınızı öğrenmeli ve sonra pratik yapmalısınız. İyi dil becerileri, transkripsiyon için bir başka önemli gerekliliktir. İngilizce yazmayı düşünürseniz söyle; dil üzerinde iyi bir kavrayış, dilbilgisi ve yazımları, başarılı bir transkripsiyoncu yapmanın bir parçası olacaktır. Birçok transkripsiyon çalışması bazı temel düzenlemeleri içerebilir ve dilinizi yeterince iyi tanımak yalnızca işinizi kolaylaştırır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.