El Modeli Nasıl Olunur


Hiç zarif fotojenik ellerin olduğunu söyledin mi? Bir el modeli olmak, geleneksel bir model kadar yorucu ve yoğun olabilir, ancak ne gerekiyorsa, o zaman harika bir kariyere başlamak için hazır olabilirsiniz. Bir el modeli olmanın mükemmel manikürlü ellerin elinizin altında olduğunu düşünüyorsanız, bu adımları takip edin.

Kameraya hazır eller var. Parmakların uzun mu, ellerin dar mı? Mükemmel tırnaklar ve güzel şekilli tırnaklarınız var mı? Küçük mafsallar? Bunlar iyi görünümlü ellerin olduğuna dair harika işaretlerdir. Düz ve eşit bir cilde sahip olduğunuzdan emin olun. Makyajın kusurlarını telafi edeceğini düşünmeyin. Doğum lekeleri, çiller, benler, yaralar, çarpık parmaklar ve düzensiz şekilli tırnaklar ilerlemenizi el modeli olarak ciddi şekilde sınırlar. Baş parmağınıza özel dikkat edin; Birçok el çekimlerinde büyük bir rol oynayacak, bu yüzden iyi görünmesi gerekiyor.
Kadınlar erkeklerden daha sık el modelleri olsa da, erkekler de el modelleri olabilir. Sadece kıllı parmakların olmadığından emin ol.
Yine de cesaret kırma. Güzellik, anne, ürün ve daha eski eller gibi bir dizi farklı modelleme modeli vardır.
Sabit eller var. Bu güzel görünümlü ellere sahip olmak kadar önemlidir. Bir şeye yaslanmadan ve sarsmadan uzun bir süre boyunca bir nesneyi tutabiliyor musunuz? Herhangi bir hareket bulanık resimlere dönüşecek, bu yüzden ellerinizi sabit tutamayacağınızı düşünüyorsanız, modelleme onlar için en iyi kullanım olmayabilir. TV reklamlarının veya ellerinizin reklamlarının çekilmesi birkaç saat sürebilir. 30 saniyelik bir nokta çekim yapmak için 12 saatlik bir zaman alabilir ve her zaman hazır olmanız ve küçük eylemlerden sonra almanız için hazır olmanız gerekir. Sabrınız var. Eğer bir el modeli olmak istiyorsanız, ellerinizi saatlerce tam olarak aynı pozisyonda tutmaya hazır olmalısınız. Bu, can sıkıntısı ile iyi başa çıkmanız ve gerçekten çok sağlam elleriniz olması gerektiği anlamına gelir. Kafein veya çikolataya bağımlıysanız, bağımlılığınızı frenlemek zorunda kalabilirsiniz, çünkü bu şeyler sadece ellerinizi daha çok sallar. Ellerinizi uzun süre sabit tutarak pratik yapabilirsiniz, böylece zaman geldiğinde daha rahat edersiniz. Ortak el pozlarını öğrenin. Ellerin nasıl pozlandığını ve hareket ettiğini görmek için dergi reklamlarını ve reklamlarını inceleyin. Portföyünüz için bu pozları ve hareketleri taklit edin.
Yüzünüzü gösteren en az bir fotoğraf ekleyin, böylece birisinin yüzünü içeren bir çekime ihtiyaç duyarlarsa, sizi düşünürler (ve sizinle tanıştıklarında sizi tanıyabilmeleri için).
Elinizin arkasına ve elinizin avuçlarına doğrudan bir atış yapın. Portföyünüzü saygın modelleme kurumlarına gönderin. Onlara özellikle el modelleme ile ilgilendiklerini ve bir röportaj talep ettiğini söyleyin. Bazı ajanslar el modelleme için ayrı bir departmana sahip olabilir veya bazı ajanslar özellikle parça acenteleri olacaktır. Onlara bir portföyünüz olduğunu ve profesyonel olup olmadığını sorduğunda, dürüst olmak gerekirse profesyonel reklamları taklit ettiklerini belirtin. Her şey yolunda giderse, ne alacağınızı öğrenmek için sizi yerel bir fotoğrafçıyla deneme çekimleri yapmaları için gönderirler.
Temsilci ile görüştüğünüzde ve onlardan olumlu bir vibe edinmiş olmanızın yanı sıra, acentenin meşruluğunun kanıtı (örneğin, diğer müşterilerin isimleri ve örnekleri), verdiğiniz sözleşmeyi dikkatlice inceleyin ve imzalayın. Hazır olduğunuzda. İşi bulmak için gidip gidin. Temsilci ile imzaladıktan sonra, iş aramak için gidilecek bazı yerleri size sağlayacaktır. Bunlar geleneksel modelleme dünyasında olduğu gibi, go-görür olarak adlandırılır. Bir yerden bir yere gitmeniz, ellerinizi göstermeniz ve aradıklarını bulup getirmediğinizi görmeniz gerekecek. Aracınız

Hey, seni harika bir konser buldum” diyemeyecektir – sizi konsere götürecekler, ancak yine de bunun için çalışmak zorunda kalacaksınız. Bir iş bulduktan sonra, özgeçmişinize ekleyebileceksiniz. Ve sahip olduğunuz tecrübe, gelecekteki gidişatlarınızda daha fazla şansınız olacak.
Kalıcı ol. İşi bulmadan önce bir dizi ziyarete gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak, ajanınız baktığınızı düşünürse, o zaman işi eninde sonunda bulabilmelisiniz. Ellerinle inanılmaz bir şekilde ilgilenin. Ellerinin ne yaptığını düşünüyorsan, onları varlıklara benzet. Sebzeleri kesmekten dikenli bir gül buketi tutmaya kadar elinize zarar verebilecek hiçbir şey yapmamaya dikkat etmelisiniz. Düzenli olarak yapmanız gereken bazı şeyler: Ellerinizi en iyi şekilde göstermek için manikürcüyü ziyaret edin. Tarlada gerçekten belirgin olursanız, çekimlerinizden önce düzenli olarak ücretsiz manikür alacaksınız. Ve kendi başınıza aldığınız manikürleri harcayabileceksiniz. Kulağa hoş gelmek?
Düzgün bir diyet yapın ve cildinizin sağlıklı olması için yeterince su içirin. Ayrıca, bazı vitamin dengesizlikleri tırnaklarınızda istenmeyen beyaz lekeler olarak ortaya çıkabilir.
Ellerinizi düzenli olarak nemlendirin. Bazı el modelleri gece bile eldivenlerle uyumaktadır. Losyonu uygulayıp ellerinizi daha yumuşak hale getirmek için lateks eldivenler kullanabilirsiniz.
Tırnaklarını kes ve temiz tut. İdeal olarak, her zaman onları dosyalamalısınız ve asla kopyalamamalısınız.
Çizilmeye, yanmaya veya elinizde herhangi bir iz yaratmayın. Günlük işinizi koruyun (en azından ilk önce). Tabii ki, en iyi el modeliysen, yaşamak için yeterince çaba göstereceksin, ama çoğu el modeli, gelirlerini tamamlamak için veya hatta eğlenceli bir deneyim için çalışıyor. El modelleme kariyerinizde daha belirgin hale geldikçe ek bir gelir elde etmeye hazır olun. Bu konuda cesaret kırmayın; Bu işin ve diğer tüm modelleme işlerinin gerçekliği. Büyük bir medya şehrine taşın. El modeli olmak için New York’a taşınmak zorunda değilsin. Ama yaptığınız iş hakkında gerçekten ciddiyseniz, o zaman büyük bir medya kentine bir kenara sahip olmalısınız. Portföy çekimlerinizi çekmeden önce her şeyi bırakıp yüzlerce kilometre uzaktaki büyük bir şehre gitmemelisiniz, ancak bazı konserlere daha önceden sahipseniz ve kariyerinizde büyümek için daha fazla fırsat istiyorsanız, aşağıdaki şehirler: New York, Los Angeles, Boston, Atlanta, San Francisco veya Chicago.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.