Ev Geliştirme Yüklenicisi Nasıl Olunur?


Ev geliştirme müteahhitleri (genellikle iş adamları olarak adlandırılır) bireysel müşteriler için ev onarımları ve tadilatları gerçekleştiren iş adamlarıdır. Bir ev geliştirme müteahhitliği olarak kariyerinizi takip etmek, kendi işinize sahip olmanın esnekliğini ve özerkliğini size verirken, elinizle çalışmanıza ve el işlerinizle gurur duymanıza izin verir. Kendiniz için çalışmaya başlamak için, ev yapımı konusunda bol miktarda birikime sahip olmanız gerekir; İşletme ve ilişki yönetiminde sağlam arka planlar da önemlidir. Aşağıdaki kılavuz, bir ev geliştirme yüklenicisi olmak için öğrenme konusunda bazı önemli hususları kapsayacaktır.

Konut inşaatlarında iş tecrübesini biriktirin. Bir ev geliştirme müteahhit olarak, ev sahibi yenileme projesinin her yönünü ele almanız bekleniyor. Bu beklenti için en iyi hazırlık, inşaatta çalışan tecrübeyi biriktirmektir. Seçenekler arasında büyük bir genel yüklenici için marangoz olarak çalışmak ve yerleşik bir ev geliştirme yüklenicisine asistan olarak çalışmak bulunmaktadır. Kendi işinizi kurmaya başlamadan önce en az 5 yıllık iş tecrübesi kazanmayı hedefleyin. Resmi eğitimi takip etmeyi düşünün. İnşaattaki eğitim programları çeşitlidir ve geniş çapta kullanılabilir. Konut inşaatı ile ilgili bir alanda bir sertifika veya diploma programını tamamlamanız, kimlik bilgilerinizi geliştirecek, size daha fazla deneyim kazandıracak ve sahadaki diğer insanlarla iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır. İnşaat yönetiminde lisans diplomasına sahip bir binadaki teknik diploma veya sertifikadan herhangi bir şey yararlı olacaktır. Derslere kaydolurken, işletme yönetiminde de ders almayı düşünün. Muhasebe, pazarlama, finans ve girişimcilikteki sınıflar, bir iş yapmak için neler gerektiğini anlamanızı büyük ölçüde geliştirecektir. Ev geliştirme işinizi birleştirin. Resmi olarak bir iş kurmak, genellikle devletinizle birleşme evraklarını ve bir ücret ödemeyi içeren oldukça basit bir süreçtir. Limited şirket ya da LLC, ev geliştirme sözleşmesi gibi küçük işletmeler için ideal bir yapıdır. Bu yapı, kişisel varlıklarınızı korurken, olumlu bir vergi etkisi sağlar. Gerekirse, üreticinizin lisansını edinin. Birçok yargı yetkisi, inşaatçı lisanslarını almak ve düzenli olarak yenilemek için ev geliştirme yüklenicileri gerektirir. Bu lisans, eyaletinizin lisans kurulu (veya bazen şehriniz, ilçe veya başka bir bölge) aracılığıyla edinilebilir. Bu lisansı almak genellikle inşaat ve iş hukuku ile ilgili bir sınavın tamamlanmasını gerektirir. İlk birkaç müşterinizi edinin. Yeni evdeki iyileştirme işlerinizi ilk birkaç müşteriye pazarlamak zorlu bir çaba olabilir. Gazetelerinizde ve telefon defterlerinde reklam yayınlamak gibi işinizi yerel alanda yapmak için gerekli adımları atın. Önceden bir inşaat işinde çalışmış olabileceğiniz geçmiş müşterilere posta kuponları veya el ilanları göndermeyi düşünün. İlk birkaç müşterinizi aldıktan sonra, onları arkadaşlarınıza tavsiye etmeleri için teşvik etmelisiniz (indirim sunan bir avantaj olabilir) ve Yelp gibi web sitelerinde yorum yazabilirsiniz. Ev geliştirme işinizi kademeli olarak oluşturun. Kaliteli iş yaparsanız sadık müşterileri bir arada tutmak zamanla daha kolay olacaktır. İşinizi büyütmek, ek işçileri işe almak, yeni muhasebe veya proje yönetimi yazılımı uygulamak ve alt yüklenicilerle ilişkiler kurmak anlamına gelebilir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.