Ev Sağlık Yardımı Nasıl Olunur?


Esnek, yarı zamanlı saatler, mükemmel istihdam beklentileri ve derin bir kişisel başarı hissi sunan bir iş mi arıyorsunuz? Eğer öyleyse, bir ev sağlığı yardımcısı (HHA) olmak için adımlar atmayı düşünebilirsiniz. Bu eğitimli sağlık hizmeti sağlayıcıları, engelli bireyleri ve hastalıklardan kurtulanları tedavi etmek için özel evlerde ve konut tesislerinde çalışırlar. Bazı ev sağlığı yardımları, artık yardım görmeyen yaşlılara bakım yapıyor. Çoğu eyalet lise dışında resmi eğitim gerektirmez; Bazı eyaletlerde lisans almanız bile gerekmez.

İş için fiziksel yeteneğe sahip olup olmadığına karar verin. Başkalarına yardım etmenin keyfini çıkarabildiğiniz kadarıyla, iş görevlerinin fiziksel güç ve iyi sağlık gerektirdiğini bilmelisiniz. Gerçekten de, ABD Çalışma Bakanlığı, evde sağlık yardımlarının, diğer mesleklerdeki insanlardan daha sık iş kazası ve hastalığa yakalandığını belirtmektedir. Fiziksel gücü sınırlı olan ve onları bir yerden başka bir yere taşımaya yardım edemeyen bir başka kişinin kaldırıldığını düşünün. Bir ev sağlığı yardımcısı, hastalarını tekerlekli sandalyeler, arabalar ve ambulansların içine ve dışına manevra edebilmelidir.
Duş almak, tuvaleti kullanmak, yemek yememek ve kıyafet değiştirmek, her gün düşünmeden yaptığımız şeylerdir. Bir ev sağlığı yardımcısı olarak, başkalarının bu görevleri günde birkaç kez yapmasına yardımcı olmanız gerekecektir.
İş için zihinsel kapasiteye sahip olup olmadığını belirleyin. Evde sağlık yardımcıları her zaman mevcut olmayan bir hemşire yönü altında çalışır. Bu nedenle, bir ev sağlığı yardımcısı olarak, hastalarınızın temel tıbbi ihtiyaçlarının çoğundan sorumlu olacaksınız. Hastalarınızdaki değişiklikleri gözlemlemeniz ve kaydetmeniz konusunda yetkin olmalı ve derhal amirinize bildirmelisiniz. Kişinin günlük rutin ve canlılığında hem ani hem de kademeli değişiklikler, acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyan büyük bir sağlık sorununa işaret edebilir.
Yaşam belirtileri, tansiyon, ilaç tedavisi, oksijen teçhizatı ve CPR gibi hayat destekleyici diğer görevler üstlenmeniz konusunda bilgi sahibi olmalısınız. ”,“ Çalışma ortamına uyum. Bir ev sağlığı yardımcısı sabır, kişiler arası beceriler, güvenilirlik ve iyi zaman yönetimi becerilerine sahip olmalıdır. Bu özelliklerde iyi bir denge, bazen işin bir parçası olabilen yüksek stres seviyelerine yardımcı olacaktır. Ev içi yardımlar yaşlı, iyileşmiş ve engelli kişilerin kendi evlerinde yaşayabilmelerini sağladığından, sorumluluklar hastanın kişisel hijyenini korumayı içerir. Banyo yapmak, giyinmek, tımar etmek ve tuvalet ya da yatak örtüleri ile temizlik yapmak hoş bir iş değildir. Bu nedenle, sorumluluklarınızın ne kadar kişisel ve özel olduğunun farkında olmalısınız.
Bazı durumlarda, çalışma ortamı işin zorlu doğasından stresli olabilir, bu nedenle rahatlamak, düzgün yemek, egzersiz yapmak ve yeterli uyku almak önemlidir.
İkinci el dumanı, haşere istilası ve güvenli olmayan mahalleler gibi çevresel tehlikelere maruz kalabilirsiniz. Eyaletinizin gereksinimlerini belirleyin. Her devlet, ev sağlık yardımları için eğitim ve öğretim için farklı şartlar getirmektedir, ancak ev sağlığı yardımcısı pozisyonuna başvurmak için resmi bir eğitim gerekmemektedir. Sertifikalar ve eğitim kursları çoğu çevrimiçi derste ve üniversite kampüsünde sıklıkla sunulmaktadır. Çalışmayı planladığınız eyalette Sağlık Bakanlığı’nı arayın. Lise diplomasına ihtiyacınız olup olmadığını ve bir sağlık ortamında resmi deneyime ihtiyacınız olup olmadığını sorun.
Sertifika veya lisans almanız gerekip gerekmediğini ve ne tür sınavlar yapmanız gerektiğini sorun.
Nihai sertifikasyon veya lisans almadan önce iş sağlığı eğitimini işveren ile tamamlamanız gerekip gerekmediğini öğrenin. Özellikle, devlet sınavlarına girmeden önce Sertifikalı Hemşirelik Asistanı (CNA) olmanız gerekip gerekmediğini sorun. Eğitim ve istihdam öncesi eğitim gereksinimlerini karşılayın. Ev yardımları için ulusal kimlik, eğitim veya eğitim gerekliliği yoktur. Bununla birlikte, profesyonelliğinizi ve becerilerinizi göstermek için değil, aynı zamanda iş deneyiminin ötesinde kariyer basamaklarını tırmanmak için de bazı adımlar atabilirsiniz. Eyaletiniz bir tane gerektirmese bile lise diplomasını veya GED’i alın. Bir diploma sahibi olmak, bir ev sağlığı yardımcısı olmak için koordinatör veya amir olarak ilerlemek istiyorsanız bunu kolaylaştırır.
Bir ev sağlık işvereni arayın ve bir iki gün boyunca gözlemleyip gözlemleyemeyeceğinizi sorun, böylece işin içerdiğini ilk elden deneyimleyebilirsiniz.
Topluluk kolejine katılın ya da Ulusal Ev Sağlık Hizmetleri Derneği’nden çevrimiçi bir sınıfa katılın.
Birçok sağlık hizmeti şirketinin ihtiyaç duyduğu istihdam öncesi eğitimi tamamlayın. Bu genellikle birkaç ay boyunca lisanslı bir yardım altında çalışmanızı gerektirir. Ayrıca atölye ve derslere katılmanızı gerektirebilir. Eğitimin sonunda, bir uzmanlık sınavını geçmelisiniz. Doğrudan Bakım Birliği (DCA) Kişisel Bakım ve Destek Kimlik Sınavına Başlayın. İşverenlerin veya hastaların ve ailelerinin yetenek ve bilginizi değerlendirmek zor. Bununla birlikte, Kişisel Bakım ve Destek Bilgisi, profesyonellik ve becerilerinizi göstermenin bir yolunu sunar. Bu sınava başvurmak için, kırk saatlik dersi, altı aylık kişisel destek hizmetlerini tamamlamış veya meslekte iki yıl çalışmış olmalısınız.
Bu sınavın başarılı bir şekilde tamamlanması, yetkin ve profesyonel bir ev yardımcısı olarak bilginizi gösterir, pazar değerini artırır ve kariyer fırsatlarını genişletir.
Tüketiciler için bu sınav ulusal endüstri standartlarını karşıladığınızı, kalifiye olduğunuzu ve işinizi ciddiye aldığınızı garanti eder.
Bu kimlik bilgisi bir özgeçmişte iyi görünüyor. Potansiyel işverenlere daha kaliteli, yetkin ve profesyonel olduğunuzu ve daha iyi kalifiye olduğunuzu kanıtlar. Bir özgeçmiş oluşturun. Bir özgeçmiş, bir işverene açık bir pozisyonla ilgilendiğiniz ilk iletişim şeklidir. Özgeçmişiniz, kim olduğunuzu ve bir röportajı hak eden beceri ve yeteneklere sahip olduğunuzu açıkça yansıtmalıdır. Özgeçmişler, eğitiminizi, iş geçmişinizi ve diğer herhangi bir deneyimi, gönüllü çalışmayı veya pozisyon için mükemmel bir aday olan sorumluluğu özetlemelidir.
Mükemmel bir özgeçmiş yazmak için ayrılmış birçok web sitesi var. Stratejiler iş piyasasında sık sık değiştiği için akademik veya yeni güncellenen bir kaynaktan birini seçmeye çalışın.
Özgeçmişinizin tasarımı açık, net ve hatasız olmalıdır. Beyaz dışındaki renkleri kullanmayı reddedin ve iddialı bir pozisyon istemediğiniz sürece özgeçmişinizi profesyonel ve estetik olarak tatmin edin.
Özgeçmişinizi birkaç kez düzeltin ve bir başkasını bir veya iki kez yapın. İşverenler kesinlikle hatalarınızı bulacaktır.
Özgeçmişinizde asla bir şey yalan ya da abartmayın. Bir işveren sizi işe almadan önce onu yakalasa bile, daha sonra yakalarlarsa hala sizi kovabilirler.
İş deneyiminiz çok az veya hiç yokken sahip olduğunuz beceri ve yeteneklere odaklanın. Ağ. İyi bir ağ, bir planla başlar. İyi bir plan, sahip olduğunuz yeteneklere, güçlü yönlere ve becerilere sahip olduğunuzu veya arzu ettiğiniz konuma değer katabileceğinizi fark ederek başlar. Derin düşün ve onları yaz. Ağ oluşturmada en önemli stratejilerden biri erken başlamak ve dengeli bir yaklaşım tuttuğunuzdan emin olmaktır. Unutmayın, sadece bir iş aramanıza değil, potansiyel işvereninize yardım etmek için neler yapabileceğinizi de iletebilirsiniz.
Kendi iş kartlarınızı hazırladığınızdan emin olun ve mümkünse, potansiyel bir işverenin sizi daha sonraki bir tarihte aramak istediği durumlarda çevrimiçi profillerinizi güncelleyin.
Herhangi bir potansiyel müşteriyi takip edin ve iletişim kurduğunuz kişilerle irtibatta kalın. Bir pozisyon daha sonraki bir tarihte açılabilir ve insanların kim olduğunuzu unutmasını istemezsiniz. Röportaj için hazırlanın. Bir röportaj, potansiyel bir işvereni, pozisyon için gerekli beceri, bilgi ve deneyime sahip olduğunuz konusunda ikna etme fırsatıdır. Hazır olun, giyin, iyi vakit geçir ve gülümse. Potansiyel işvereniniz hakkında bilgi sahibi olmak için interneti araştırdığınızdan emin olun. Bu, iş ile ilgilendiğinizi ve başvuru sahibi olarak sizi öne çıkardığınızı gösterecektir.
Mesleğe ve araştırmanıza dayanarak size hangi soruları sorabileceklerini düşünün. Özgeçmişini tekrar okuduktan sonra, sana birkaç soru soracaklar.
Uygun giyinmek. Çok resmi veya çok rahat olmayın, nötr renkler kullanın ve çok kırışıklık olmamasına dikkat edin.
Özgeçmişinizin fazladan kopyalarını hazırlayın, bir not defteri ve kalem, işinizin bir portföyünü ve bir başvuru formunu doldurmak için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer bilgileri satın alın. Bu öğelerin tümünü bir gece önce hazırlamaya çalışın, böylece ayrılmadan önce evin dakikalarında dolaşmaya çalışmayın.
Röportajın sonunda soruların bir listesini hazırlayın. İşverenler, herhangi bir sorunuz olduğunda her zaman soracaktır. “Hayır” derseniz, bu, kaba, hazırlıksız veya ilgisiz olarak görülebilir.
Bir kez geldikten sonra, bekleme salonundaki hareketlerinize dikkat edin, düz oturun, dikkatli olun, projeye güvenin ve saygılı ve saygılı olun. Aksi halde, şansın olmayacak.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.