Evde Yalnız Olduğunda Nasıl Güvenli Olunur (Çocuklar)Evde yalnız kalıyorsun! Muhtemelen heyecan duyuyorsun, ama aynı zamanda biraz gergin olabilirsin. Bu tamamen normal. Yeni sorumluluklarla karşı karşıya kalıyorsun. Endişelenme, evdeyken tehlikeyi önlemek için adımlar atabilir ve acil bir durum olursa ne yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ebeveynlerinin kurallarını takip et. Ailen güvende olmanı istiyor. Bu yüzden kuralları var. Kuralların ne olduğundan emin değilseniz, ebeveynlerinizle oturun ve birlikte bir liste yazın, böylece ikinizin de atıfta bulunacak bir şeyleri vardır. Kurallar, kim olabileceğinizi (kimseyle), dışarı çıkıp çıkamayacağınızı ve telefon görüşmeleri yapıp yapamayacağınızı kapsayabilir.

Kapıları ve pencereleri kilitle. Molalar sıra dışı olsa da, olabilirler. Yapabileceğiniz en iyi şey, içeride olduğunuzda kapıları ve pencereleri kilitli tutmaktır. Böylece birisi sizin izniniz olmadan yürüyemez. Ebeveynlerin numaraları ve komşularınız veya aileniz gibi bir sorununuz olduğunda arayabileceğiniz diğer kişiler gibi diğer acil numaraları da yanınızda bulundurun.

Bu numaralara sahip değilseniz, ailenizden bir liste hazırlamasını ve kolayca görebilmeniz için posta göndermesini isteyin.

Bir çürük için, bölgeyi bir yastık üzerine yerleştirin. Şişmeyi rahatlatmak için bir havluya sarılmış bir buz paketi uygulayın. Üzerine 10 dakikadan fazla buz tutmayın.

Hafif bir yanık ile, yaklaşık 10 dakika boyunca serin, akan suya koyun. Buz kullanmayın. Biraz daha iyi hissettiğinde, üzerinde aloe vera jel kullanabilirsiniz.

Ailene ilk yardım çantanızın nerede olduğunu sorun. Evinizde henüz bir tane yoksa, bir tane al ya da ailenle bir araya getir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.