Florida Yerlisi Nasıl Olunur?


Eğer zaten Florida’da yaşıyorsanız Florida sürücü ehliyetini alarak, eyalet dışı aracınızı kayıt ettirerek ve oylamaya kayıt olarak temel ikamet şartlarını yerine getirmeniz gerekir. İki farklı eyalette yaşıyorsanız, Florida’nın sizin ikamet ettiğiniz yer olduğunu kanıtlamak için bir İkamet Deklarasyonu dosyalamanız gerekir. Onaylanan beyanı almak için, Florida’daki fiziksel varlığınızın yanı sıra kalmak için

niyet” inizi kanıtlamanız gerekir. Niyetin bir kanıtı, bir iş, bir eş, topluluk katılımı ve oylamaya kayıtlı olmak olabilir. Eğer şu anda Florida’da çalışıyorsanız ikamet kurmak çok daha kolay olacağını bilin!

Florida ehliyetini alın. Bir Florida sürücü belgesi (veya Sürücü Kimliği olmayan) ne kadar erken alırsanız o kadar iyidir. Zaten başka bir eyaletten lisansınız varsa, Florida lisansı almak için yazılı ya da test sınavlarına girmeniz gerekmeyecektir. Kayıt için, Florida sürücü belgesi almak için Konut Beyannamesi’ni doldurduktan 30 gün sonra (ikinci bölümde tartışacağımız bu beyanname ile veya olmadan Florida lisansı alabilirsiniz). Lisansınızı almak için: Eyalet dışı lisansınızı yerel Florida Otoyol Güvenliği ve Motorlu Araçlar Departmanına (ilçe vergi tahsildarı) getirin. Doğum belgenizin orijinal veya onaylı kopyası gibi bir tanımlama belgesini de yanınıza alın. Ayrıca bir ABD Pasaportu veya Vatandaşlığa Kabul Belgesi getirmek de sorun değil.
Sosyal Güvenlik numaranızın kanıtını sağlayın. Bu Sosyal Güvenlik kartınız, W-2 veya ödeme kovanınız olabilir.
Florida adresinizi kanıtlayan iki belge sunun. Bir ipotek vergisi, Florida araba tescili veya son faturalar en yaygın olarak kabul edilir, ancak yeni adresinizle ilgili her şey yeterli olmalıdır.
Araç kullanmayı düşünmüyorsanız, Sürücü olmayan bir kimlik kartı almanız gerekir. Bu, Sürücü Ehliyeti almakla aynı süreçtir (elbette herhangi bir test olmaksızın).
Eyalet dışı aracınızı kaydedin. Araba başlığınızı aktarın ve

Florida’da” arabanız için kayıt alın. Bu görevi tamamlamak için Florida ikametgahı statüsünü kurduktan sonra 10 gününüz var. Florida’da araba sigortası alın. Politikanızın iltica vergi tahsildarına kanıtını gönderin.
Orijinal başlığı ilçe vergi tahsildarına gösterin.
İlçe vergi tahsildarının ofisine kayıt yaptırmak istediğin arabayı getir, böylece VIN’i kontrol edebilirler.
Ücretleri öde. Arabanızı Florida’da ilk kez kaydetmek ve kayıt yaptırmak yaklaşık 400 dolar tutar. Ayrıca aracınızın yaşına, tipine ve ağırlığına bağlı olarak değişen tipik kayıt ücretlerini de ödemeniz gerekecektir. Oy vermek için kaydolun. Florida’nın ehliyetini alırken bunu yapmak çok kolay – çoğu kez DMV’de (ilçe vergi tahsildarı) yeni adres formlarınızla birlikte bir seçmen kayıt formu ekleyecekler. Bununla birlikte, Seçme Denetçisi ile de kayıt olabilirsiniz. Seçmen kayıt defterleri açılmadan önce, seçimden 30 gün önce kapanıp seçimlerden sonra tekrar açılmaları gerekir. Bu, doldurulması yaklaşık 5 dakika süren basit bir formdur. Onu teslim ettikten sonra, işin bitti. Bu kadar basit! Eğer iki farklı eyalette yaşıyorsanız, bir İkamet Deklarasyonu dosyalayın. Sadece Florida’da bir ev sahibi olmak teknik olarak yeterli değil. Sadece “kışkırtmaları” bolca sadece kış için Florida’ya gittiğinden dolayı, bir İkamet Deklarasyonu, buranın birincil ikametgah olduğunu doğrulamaktadır. Bu belge üzerindeki imzanız, onaylandıktan sonra, şu anda Florida’da bulunduğunuzu ve devletin daimi ikametgahınız olduğunu doğrular. Bu devre mahkemesinin memuru aracılığıyla yapılır. Onaylanan bu beyanı almak için iki şeye ihtiyacınız var: Florida’da fiziki varlık ve niyet. Birincisi oldukça açıklayıcı. İkincisine göre, “niyet” istihdam yoluyla gösterilebilir, bir doktora sahip olmak, oy kullanmak için kayıtlı olmak, topluluğa dahil olmak – liste uzayıp gidiyor ve biz aşağıda pek çok hususu ele alacağız.
Bunun anlamı, tüm vergilerinizin şimdi Florida eyaletine gideceği ve başka hiçbir yerde (tabii ki bir sonraki tam takvim yılıyla başlayarak) gerçekleşeceği anlamına geliyor. Florida’nın gelir, ölüm veya emlak vergisi olmadığı için, bu akıllıca bir hareket olabilir.
Sadece bir ikametgahınız varsa, bir ikamet beyannamesi gerekli değildir, bununla birlikte (vergi avantajları için) bilge olmasına rağmen. Homestead muafiyeti için dosya. Florida’nın Homestead yasası, herhangi bir Florida sakininin evini ipotek hariç olmak üzere bir alacaklıya ya da başka bir ipoteğe vermesini engeller. İflas etmen gerekecek olursa, evlenme muafiyetine sahip olmak, rahat bir nefes almanızı sağlayabilir. Adınıza bir Beyanname Bildirgesi aldıktan sonra bunu dosyalayabilirsiniz. Aynı zamanda vergilerinizi de etkiler (daha iyi). Florida “Evimizi Kurtarın” Yasası, evlenme muafiyetine hak kazandığında, mülkünüzün vergi amaçları için değerlendirilen değerinin, okul bölgesi hariç tüm vergi kurumları için ilk 50.000 dolarlık vergilendirilebilir değer için bir muafiyet taşıdığını belirtmektedir (ki bu da 25.000 dolarlık bir muafiyete izin vermektedir). ). Ayrıca, bir kez kalifiye olduğunda, vergi amaçları için değerlendirilen değer herhangi bir yılda% 3’ten fazla yükselemez. Bu, ödemeniz gerekmeyen eşitlik anlamına gelir. Tüm hesapları Florida kurumlarına aktarın. Bir önceki eyaletteki herhangi bir banka, kulüp veya kiliseye ait olsaydınız katılmak için bir Florida yeri bulursun. Bunu yapmak, başka bir eyaletten ziyade Florida’da ikamet etmeye kararlı olduğunuzu gösterecektir. İşte bazı fikirler: Banka
Kilise
Jimnastik
Topluluk grupları, organizasyonlar veya bağlantılar
Sigorta onaylı tıbbi grup Adres değişikliğinizin taraflarını bilgilendirin. Dergi aboneliğiniz, uzak akrabalarınız veya tatlı tatlı kulübünüz olsun, yeni adresinizin Florida’da olması için taraflara haber verin. Posta Servisi ile bir adres değişikliği yaparak başla ve daha sonra kuruluşlarla bireysel olarak iletişime geç. Bu, aynı zamanda, İkamet Deklarasyonu’ndaki niyetinizi gösterebilir. Herhangi bir vergi meselesi ortaya çıkarsa, bu sizin durumunuza kesinlikle yardımcı olacaktır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.