Geri Kazanılmış Ahşap Kullanarak Yüksek Kaliteli Mobilya Nasıl İnşa EdilirBu, yüksek kaliteli geri kazanılmış mobilya üretmek için süreç boyunca size nasıl yardımcı olacak. Bu işlem ağaç seçiminden son bitirmeye kadar başlayacaktır.

İstenilen ahşap mobilya yapımında ilk ve muhtemelen en önemli adım ahşap seçimi ve inşaat tarzıdır. Amerikan manzarasına çok sayıda yerli odun yerli var ve hepsi farklı niteliklere sahip. Ayrıca, zaman test yöntemleri ve stilleri olan birçok farklı inşaat teknikleri vardır. Çoğu zaman, mobilya tarzı seçimi kullanılan ahşap tipini dikte etmeye yardımcı olur. Akçaağaç, Kayın ve Ceviz, çağdaş mobilyalar için en çok kullanılan odunlar gibi gözüküyor. Meşe, Kavak ve Kiraz ise rustik tarza daha yakından benziyor. Daima kuru olarak geri kazanılmış ahır kerestesi (veya bu madde için herhangi bir kereste) fırınlayın. Fırında kurutma işlemi, 1

” x1

üzerinde yığma kerestesini içerir, demetler halinde hava geçirmez bir odada tutulur. Kereste

” fırında

olduğunda, ortam sıcaklığı yaklaşık 140 ° F (60 ° C) ‘ye ulaşıncaya kadar ısı yavaş yavaş eklenir. Kereste ısıtılırken, nem bırakıyor. Oda hava geçirmezse bu nem nereye gider? Mobilyalarınız için kullanılmak üzere uygun ahşapların kurutulması için, ahşabın nemi çekmek ve esasen kurulamak için ticari bir nem alma cihazına sahip olmanız gerekir. Geri kazanılmış ahşap türlerinin çoğu,% 6-8 civarında bir denge nem içeriğine sahiptir. Ahşabı bu neme kavuşturmak çok önemlidir, çünkü eğer bundan daha yüksekse, ahşap içeride nem barındırır, bu da ahşabın iklim kontrolünde bir kez küçülmesine neden olur. “Eğer bir Fırın’a erişemezseniz, o zaman iyi bir hava akışına sahip bir alanda 1×1 çubuklarla istiflenerek keresteyi havalandırabilirsiniz. Bu, fırında kurutmadan çok daha uzun bir süreçtir ancak aynı şeyi gerçekleştirecektir. keresteyi% 12-15’in altında bir nem içeriğine götürmek istiyorsanız, aynı zamanda böceklerin kereste işlenmesini de isteyeceksiniz.Yaklaşık kurutma işleminin de, ıslah edilen kereste içindeki böcekleri ve mikroorganizmaları öldürmek için gerekli olması gerekmektedir. Böcekleri ortadan kaldırmak için ahşabın çekirdeğini 4 saat boyunca 140 ° F (60 ° C) ‘ye ısıtmak

Mobilyaların inşaatına başlamak. Yapımın ilk süreci, inşa ettiğiniz parça için bir plan yapmaktır. Bu plan veya

” çizim çizimi

, basit bir taslak veya bir mimar veya tasarımcıdan karmaşık bir çizim olabilir. Proje ne olursa olsun, bu basit adım, hata yapmamanızı sağlar. Metal keresteyi tespit eder. Bu son derece önemlidir, çünkü bir tahtadaki bir çivi, makinelere çok acı verici ve maliyetli bir hasar verebilir. Oduna zarar vermeden metali çıkarmak için mümkün olan her şeyi kullanın.,” Sert kereste kereste sonraki süreçtir . Bu, kaba uzunluğa (tamamlanmamış uzunluk) kesme ve genişliğe boyutlandırma işlemidir. Genellikle benzer renk veya tane özelliklerine sahip geri kazanılmış keresteler kullanırız. Kereste seçildikten sonra, malzeme yüz ve kenar eklemlenmeli, daha sonra kalınlığa planlanmalıdır (tahtalarınızın orijinal yüzeyini tercih etmediğiniz sürece). İstenilen kerestenin boyutlandırılmasından sonra (kenara birleştirilir ve boyutlandırılır), artık ihtiyacınız olan paneller için kenarlarınızı birbirine yapıştırmak suretiyle montajı başlatabilirsiniz. Paneller yapıştırarak ve bunları birbirine kenetleyerek kuruduktan sonra, masayı düzleştirmek ve pürüzsüz bir şekilde zımparalamak için bunları geniş bantlı bir zımpara makinesinden geçirin. Geniş bantlı bir zımpara makinesine erişiminiz yoksa, basit bir çift hareketli zımpara makinesi çalışır, ancak saatlerce sürecektir. Son montajı başlat. İnşa ettiğiniz mobilya türüne bağlı olarak, doğramacılık için birçok seçeneğiniz var. Mobilyaları yıkmak için, daha karmaşık ve özel mobilyalarımız için basit kıvrımlı eklemler, somunlar ve vidalar kullanın, zıvana ve zıvana, kırlangıç ​​kuyruğu ve Dutchman doğrama tekniklerini kullanın. Ağaç işçiliği, ahşap hareketini tahmin etmektir. Odun, mevsimden mevsime kadar genişleyecek ve daralacaktır, bu yüzden asla ahşabın hareket etmesini engellemeye çalışmayın. Her zaman harekete izin verin ve mobilyalarınız nesiller boyu harika görünecek. Zımparalama ve son montajdan sonra finiş çalışmaları yapılabilir. Aynı anda birden çok tablo oluşturuyorsanız, finiş uygulamak için bir püskürtme tabancası kullanın. Sadece daha hızlı değil, daha kolay ve daha az dağınık. Püskürtme tabancınız yoksa, katalize edilmedikçe çoğu cilayı elle uygulayabilirsiniz. Düşük VOC ticari sınıf cila deneyin. Yağları kullanmadan önce el ile ovuşturulmuş tung yağını da kullanabilirsiniz, ancak yağlar bazen 4 veya daha fazla uygulamaya sahip olabilir. Finişinizi tamamladıktan sonra, güzel bir balmumu kaplaması kek üzerine kremadır. # 0000 ile çelik yünü deneyin ve balmumu ovalayın, bekletin ve sonra parlatın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.