Glasgow’da Lisanslı Taksi Sürücüsü Nasıl Olunur?


Glasgow’da taksi şoförü olarak çalışmak, gelecek vaat eden bir kariyer ve siteleri görmekten ve yeni insanlarla tanışmaktan hoşlananlar için harika bir fırsat. Glasgow’da bir taksi şoförü lisansı almak için, belirli uygunluk şartlarını karşılamanız, şehrin topoğrafyasıyla ilgili bir sınavı geçmeniz ve yerel bir taksi şirketi ile iş bulmanız gerekir. Şehirdeki en büyük taksi şirketi olan Glasgow Taxis Limited, başka istihdam şartlarına da sahiptir.

Glasgow’da bir taksi şoförü olmak için uygunluk şartlarını gözden geçirin. Asıl belgeler aşağıdakileri kanıtlamak için gereklidir: En az 21 yaşındasınız.
En az 1 yıl önce geçerli bir U.K. ehliyetiniz var.
Birleşik Krallık’ta çalışmak için yasal onayınız var Avrupa vatandaşları için, tam bir İngiltere veya Avrupa pasaportu kabul edilebilir. Avrupalı ​​olmayan vatandaşlar için pasaportunuzu ve Birleşik Krallık ikamet izninizi vermeniz gerekecektir.
Açık bir suçlu geçmişiniz var. Birleşik Krallık dışında doğmuş olursanız, doğum ülkenizden bir sabıka kaydı kontrol etmelisiniz. Ek olarak, ABD dışındaki her ülke için 6 ay veya daha uzun süre yaşadığın bir sabıka kaydı kontrol etmelisin.
İstediğiniz işvereninizden bağımsız olarak Glasgow şehrinde topografik kurslara katılabilirsiniz. Sınıflar her hafta 140 Boden Street’teki Glasgow Taxis Limited karargahında verilmektedir. Tarih, saat ve maliyet hakkında bilgi almak için 0141 287 4811 numaralı telefonu arayın veya şirket web sitesini (http://www.glasgowtaxis.co.uk/glasgow-taxis/taxi-school-training/) ziyaret edin. Topoğrafik testi almak için uygulamayı indirin ve doldurun, Glasgow Şehir Konseyi web sitesinde (https://www.glasgow.gov.uk/index.aspx?articleid=4992). Başvurunuzu Lisans Bölümüne, Oda 29, 235 George Street, Glasgow, G1 1QZ adresine gönderin.
Başvurunuzu aldıktan sonra Lisanslama Bölümü bir sonraki test tarihi için sizi zamanlayacaktır ve sizi posta yoluyla bilgilendirecektir.
Kendinize yeni bir vesikalık fotoğrafınızı test etmeyi planlayın. Glasgow taksi şoförünüzün ehliyetini elde etmek için topografik testi geçin. Test yaklaşık 45 dakika sürer ve her biri 4 olası cevap içeren 100 çoktan seçmeli sorudan oluşur. Geçmek için, testte% 80 veya daha yüksek bir başarı oranı almanız gerekir.

Uygunluk şartlarını yerine getirdikten sonra taksi şoför lisansı için uygulamayı indirin ve doldurun. Form, Glasgow Belediyesi web sitesinde mevcuttur. Her bir gereksinimi karşıladığınızı kanıtlayan bir lisans başvurusunda bulunduğunuzda, orijinal belgeleri sağlamanız gerekir. Lisans Yetkilisi kopyaları size gönderecek ve orijinal belgeleri size iade edecektir.

Başvuru, taksi şoförü lisansı ve gerekli dökümanları posta yoluyla veya şahsen Lisanslama Dairesi, Oda 29, 235 George Street, Glasgow, G1 1QZ.

, 1 yıl Glasgow taksi şoförü lisansı edinin.” Disclosure Scotland tarafından yürütülen bir ceza arka plan kontrolüne katılıyorum. Glasgow Taxis Limited, potansiyel sürücüler için açıklama uygulamasını sağlar, ancak ücreti ödemeniz gerekir. Sonuçlar tüm mahkumiyetleri ve diğer ilgili mahkumiyet bilgilerini sağlayacaktır.

, Glasgow Taxis Limited bir röportaj katılın., Glasgow Taksit Limited için sevk sistemini öğrenin. Bu Taksi Raywood Bilgisayar Kursu (ücret gerekli) alarak gerektirir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.