Hatha Yoga Eğitmeni Nasıl Olunur?


Hatha yoga, vücudun fiziksel hareketine odaklanan bir yoga disiplini. Akıl, beden ve ruh arasında denge ve uyum elde etmek için uygulanır. Hatha yoga pratiği egzersiz yapmak ve huzur ve sağlıklı bir vücut üzerinde çalışmak için iyi bir yoldur. Kişisel pratiğinizi derinleştirmek, bilgi sahibi olmayı seven hatha yoga öğrencilerine geçmek veya bir yoga hocası olarak tam zamanlı çalışmak için bir eğitmen olmak isteyebilirsiniz. Her iki durumda da yoga eğitimi almak aydınlatıcı bir deneyim olabilir.

Hangi hatha yoga türünü öğretmek istediğinize karar verin. Hatha yoga, ABD’de yoga olarak kabul edilenlerin çoğunu tanımlayan geniş bir terimdir. Başka bir deyişle, hatha yoga, pozdan pozlamaya geçmeyi içeren fiziksel yoga türünü ifade eder. Hatha yogada, uzmanlaşabileceğiniz çok çeşitli alt bölümler bulacaksınız. Hatha, bazen bir sınıf

hatha” olarak adlandırılırsa, bazen en temel yoga türünü ifade eder.

yoga türü, ancak çoğu okul diğer yoga türlerinden de sizi almak isteyecektir.
Uzmanlaşmak istediğiniz yoga türünü anlamak için, farklı stillerdeki dersleri almayı düşünün. Örneğin, Bikram yoga, 26 derecelik bir set serisinden geçtiğinizde 105 derece Fahrenheit’e ısıtılmış bir odada yapılırken, Iyengar poz verirken doğru hizalamayı bulmaya odaklanır.
Diğer taraftan, Vinyasa, bir hareketin diğerine akışına odaklanırken, restoratif yoga, öğrencilerin sahne gibi daha pasif yollarla poz bulmasına yardımcı olur. Bu türler, okuyabileceğinizlerden sadece birkaçıdır.
Uzmanlaşma, pazarda doldurulmayan bir niş bulmanızda yardımcı olabilir. Pek çok insanın yoga eğitimine dönüşmesiyle, farklı bir yoga türü seçmeniz veya sadece farklı bir perspektiften ya da stilde yoga öğretmeniz gibi, insanları çekmek için biraz farklı bir şey yapmak önemlidir.
Farklı okulları araştırın. Çoğu şehir öğretmek için sertifika alabileceğiniz yerlere sahiptir, ancak ABD genelinde bulunan, seçtiğiniz yoga türü için ABD genel merkezine de seyahat edebilirsiniz. Örneğin, Hatha’yı bütünleştiren Ishta yoga ana okulu , tantra ve ayurveda yoga, merkezi Manhattan’da. Yapmak istediğiniz yoga türünü seçtikten sonra, bu tür yoga için merkezi veya yerel bir eğitim merkezini bulmaya çalışın.
Ana okullardan birine seyahat edemezseniz, yerel bir öğretmenle ders alabilirsiniz. Yerel bir öğretmen bulun. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, birçok eğitmen eğitmen olmak isteyen diğer insanlara da öğrettiğinden, eğitmen olarak eğitilmeniz için size bir dizi seçenek sunulmalıdır. Ancak, etrafta alışveriş yapmaktan korkmayın. Ana hedef, bağlandığınız bir öğretmen bulmaktır, böylece yoga eğitiminizden olabildiğince fazla faydalanabilirsiniz. Gerçekten hoşlandığınız birini bulmak için birkaç farklı yerde ders almaya çalışın. Hem normal sınıfları hem de eğitmen sınıflarını öğreten kişileri arayın, böylece size öğretebilecek birini bulabilirsiniz.
Çoğu öğretmen ve stüdyo yoga eğitim programlarını tanıtmaktadır. Ancak, hoşunuza giden bir öğretmen bulursanız, sadece eğitim programları öğretip öğretmediğini sorabilirsiniz.

Öğretim stilinize gerçekten bağlanıyorum. Ayrıca yoga eğitmeni olmak isterim. Eğitmen sınıflarını öğretiyor musunuz?

Bir programı tamamlayın. Hangisini seçerseniz seçin, bir programı tamamlamanız ve sertifikalı olmanız gerekir. Genellikle programlar, tamamlamanız gereken 200 ila 500 saat arasındadır. En stüdyolarda ders verebilmenizi sağlayan 200 saatlik program ile başlarsınız. Bir süredir ders verdikten sonra, eğitiminize 500 saatlik bir programla devam etmek isteyebilirsiniz. Çoğu program yaklaşık 3.000 $ veya daha fazla tutar.
Zamanınızı yoğun bir eğitim programında, birkaç ay içinde tamamlayabilir veya yarım yıl veya daha uzun bir süre boyunca dağıtabilirsiniz.
Meşruiyet uğruna, programınızı yaptığınız yerin ABD’deki ana yoga sertifikasyon ajansı Yoga Alliance aracılığıyla bir sertifikasyon olan bir Kayıtlı Yoga Okulu (RYS) olduğundan emin olun. Bu, adınızı koymak için ödeme yaptığınız anlamına gelir. Bir öğretmen siciline ve okulun ismine de bu kayıt defterinde. ABD’de başka birçok yoga öğretmen kaydı var; Yoga İttifakı tek değil. Sertifikalı olsun. ABD’deki ana sertifika, Yoga İttifakı aracılığıyla gerçekleşiyor. Temel olarak, bir RYS programınızı tamamladıktan sonra, Kayıtlı Yoga Öğretmeni (RYT) olarak ulusal sertifikalı olarak başvuru yapabilirsiniz. Bir yoga stüdyosunda ders vermek istiyorsanız sertifikasyon önemli olabilir. Yoga İttifakını hatırlamak, sertifikalı yoga öğretmenlerinin bir kaydıdır. Bu aynı zamanda kişisel olarak ve çevrimiçi değil de öğretildiği anlamına gelir. Temel olarak, Yoga İttifakını okulunuzdan tamamlanma belgenizle birlikte sunarsınız.
Ayrıca sertifika almak için bir ücret ödemeniz gerekir.
500 saatlik programı tamamlıyorsanız, sertifikasyonunuzu almak için okulunuzun bir incelemesini de tamamlamanız gerekir. Bir stüdyoya veya spor salonuna başvurun. En spor salonları ve stüdyolar her zaman yeni eğitmenler arıyor. Tek yapman gereken içeri girmek, müdürle konuşmak ve özgeçmişini bırakmak. Ancak, bazı alanlarda, çok fazla öğretmen var, bu yüzden daha yaratıcı olmanız gerekiyor. Bu bir stüdyo bulmak ve ciddi bir öğrenci olmak demektir. Çoğu stüdyo, aynı zamanda ödeme yapmak için öğretime zaman ayırdığınız karma yoga yapıyor olacak. Deneyim kazanmak için zamanınızı bağışladığınız zaman bu eşit bir değişim vardır ve bu genellikle stüdyonun indirimli topluluk sınıfları sunmasına izin verir. Başvurmadan önce yoga öğretmeni sigortası alın. Bu, bir stüdyoda veya başka bir yerde çalışıp çalışmadığınızı gösteren en kötü durum senaryosunda kendinizi korumanıza yardımcı olacaktır.
Farklı stüdyoların ücrete kadar neler sunduğunu kontrol edin. Bazıları düz bir ücret öderken, diğerleri öğrenci başına öder. Diğerleri iki seçeneğin bir kombinasyonunu sunabilir. Yeni öğretmenlerden karma öğretim yapması istenebilir.
Garip bir program için hazır olun. Muhtemelen erken sabah derslerinin yanı sıra birkaç saatlik çalışma saatleri dersi vereceksiniz. Hatta birden fazla stüdyoda çalışmayı bitirebilirsiniz. Öğretmek için diğer yerleri anla. Ders vermek için bir stüdyoya bağlı olmanız gerekmez. Organizasyonun nimetiyle çok çeşitli yerler öğretebilirsiniz. Örneğin, sanat müzeleri, kiliseler, parklar, geri çekilme merkezleri, evler ve ofisler, öğretmek için mükemmel kabul edilebilir yerler yaparlar. Sadece kendini oraya koymalısın. Park gibi bir yere geldiğinizde, parka bağlı olarak yer ayırmanız gerekebilir.
Kiliseler ve sanat müzeleri gibi yerlere kadar, organizasyon için olaylardan sorumlu kişiye yaklaşmanız gerekir. Uzayın kullanımı karşılığında, katılımcılara indirimli fiyat gibi ne sunacağınız konusunda hazır bir konuşma yapın.
Bazı alanlar için ödeme yapmanız gerekebilir, ancak ofisler gibi başka yerler de, bu alanı ücretsiz kullanmanıza izin verebilir çünkü çalışanlara fayda sağlarsınız. Ofis için düz bir fiyat bile verebilir ve patronun ödeme yapabilmesi için bir avantaj olarak kullanabilirsiniz. Yoga’nın ofiste odağı nasıl geliştirebileceğine dair istatistikler hazırlayın. Kendi stüdyonuzu başlatın. Başka bir seçenek, kendi stüdyonuzu başlatmaktır. Bununla birlikte, ilk maliyetler oldukça kısıtlayıcı olabilir, çünkü kullanmak için bir alan kiralamanız veya satın almanız gerekir. Öte yandan, bölgedeki diğer insanları işe almak için işe alabilirsiniz ve nasıl koştuğunu kontrol edebileceksiniz. Kendi stüdyonuzu yönetmeye karar verirseniz, yatırdığınız parayı geri almak için uzunca bir süre geçebileceğini anlayın. Ön paranız yoksa, ihtiyacınız olan finansmanı almak için işletme kredisi başvurusunda bulunun.
İyi bir ara seçenek, evinizde bir stüdyo kuruyor. Biraz tadilat yapmanız gerekebilir veya en azından, etrafınızdakileri hareket ettirebilirsiniz, ancak çok daha uygun maliyetli olabilir. Bir bütçe yapın. Hayatta kalmak için tam olarak ne kadar ihtiyacın olduğunu bilmek önemlidir. Oturup neye ihtiyacın olduğunu anlamaya başla. Tüm faturalarınızı toplayın ve ekleyin. Ayrıca yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz gibi, gaz ve yiyecek eklediğinizden emin olun. Toplamı aldıktan sonra, unuttuğunuz acil durumlar ve yıllık masraflar için hesabın üstüne% 30 ekleyin.
Giysi, ev veya araba bakımı gibi şeyler için para eklemeyi unutmayın.
Bütçenizi aldıktan sonra, bu bütçeyi yapmak için ne yapmanız gerektiğini öğrenin. Öğretmek için kaç sınıfa ihtiyacınız olduğunu veya kendiniz için yaratmanız gereken diğer fırsatları görün. Günlük işinizden henüz çıkma. Bir yoga eğitmeni olmak için ihtiyacınız olan parayı anında yapmak zorunda kalmayacaksınız, bu sayede yapabileceğiniz günlerde işinizi sürdürmek en iyisidir. Derslere akşam veya işten önce ders vermeye başlayabilirsiniz, ancak yeni gelir kaynağınıza tamamen bağımlı olmayacaksınız, bu da stresinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.