Helikopter Pilotu Nasıl Olunur?


Amerika’da bir sivil helikopter pilotu olmak pahalı bir hedef ama ulaşılabilir bir hedef. Uçmak isteyen ve askeri eğitim almayan herkes özel bir helikopter lisansı almalıdır. Profesyonel bir helikopter pilotu olmak istiyorsanız, ticari bir lisans almak için devam edersiniz. Bundan sonra, havadaki oturum açma saatlerine odaklanacaksınız: sahip olduğunuz kadar çok, daha nitelikli olacaksınız.

16. Dönüş Özel helikopter lisansı almak için en az 16 yaşında olmanız gerekiyor. Ticari bir helikopter lisansı alabilmeniz için özel bir helikopter lisansına ihtiyacınız var. Özel helikopter lisansınızı aldıktan sonra, ticari helikopter lisansınızı almak için en az 17 yaşında olmanız gerekir. Doktoru ziyaret edin. Tüm pilotlar FAA onaylı bir doktor tarafından verilen bir sağlık sınavını geçmek zorundadır. Bilinç kaybı riskini doğurabilecek sağlık problemleriniz varsa diskalifiye edilebilir. Bunlar arasında kalp problemleri, psikolojik bozukluklar veya uyuşturucu bağımlılığı öyküsü bulunabilir. İşitme ve görüntünüzün yanı sıra renk algılamanız da kontrol edilecektir. Yetersiz renk görüşü olan öğrencilerin pilot olmaları engellenebilir. Pilotlar, helikopter çalıştırırken ışık sinyallerini anlamak için renkleri ayırt etmelidir. Kötü bir renk görüşüne sahip olabileceğinizi düşünüyorsanız, optometristinizden bir pilot olarak kariyer yapmaya başlamadan önce bir test yapmasını isteyin.
Bu durumlardan herhangi biri için diskalifiye edilmekten endişe ediyorsanız, endişeleriniz konusunda FAA onaylı bir sağlık kontrolcüsüyle görüşün.
FAA web sitesinde FAA onaylı bir tıbbi denetçiyi bulun. Çalıştırma. Bir helikopter uçurmak için üniversiteden mezun olmanıza gerek yok, ancak bir dereceye sahip olmak bir iş bulmak için çok daha kolay olabilir. Çoğu işveren, en az bir önlisans derecesine sahip olmayı ve bir lisansı tercih etmenizi gerektirir. Yaşamak için helikopter uçmak istediğinizi biliyorsanız, matematik, fizik veya havacılık mühendisliği için üniversiteye gitmeyi düşünün. Helikopter pilotları cebir, geometri, trigonometri ve matematik bilmeyi bilmelidir. Testle ilgili matematik soruları olacak ve özellikle ticari olarak uçmak için iyi matematik becerilerine ihtiyacınız olacak.
Uçuş okulunda veya havacılık kolejinde matematik dersleri alabilirsiniz. Ayrıca kitaplarla ve çalışma kılavuzlarıyla da çalışabilirsiniz: özel olarak pilotlar için yazılmış rehberleri arayın. Bir krediyi kaydedin veya alın. Sivil eğitim almak pahalıdır. Uçuş okulları, kabul edilmeden önce bir miktar kanıt sunmanızı gerektirecektir. Helikopter pilot sertifikasyon sınavlarını geçmek için alacağınız eğitim için 10.000-15.000 $, ticari sertifikasyon için 18.000-20.000 dolar ödemeniz beklenebilir. Bir eğitmen ile uçuş süresi yaklaşık bir saatte 200 dolar. Yalnız uçan zaman için, yaklaşık 160 $ ​​ödeyebilirsiniz. Testler FAA onaylı bir test şirketi aracılığıyla alınmalıdır. Yazılı sınavlar sizi 200 ila 300 $ arasında yapacak. Uçuş sınavları yaklaşık 500 dolar. Bir kredi almayı seçerseniz, Kariyer Eğitim Kredisi’ne bakmak isteyebilirsiniz.
Zaten sabit bir kanat lisansı olan bir pilotsanız, bir rotorcraft eklenti lisansı için başvurabilir ve hak kazanmak için saatlerce uçmanız gerekmeyecektir.
Rotorcraft öğrencileri için az sayıda burs bulunmaktadır. Özel bir pilot sertifikasyona sahip olan kadınlara, ticari bir özel pilot sertifikasyon elde etmelerine yardımcı olmak için burslarla burs veren kadınlardan oluşan bir kâr amacı gütmeyen bir kadın var. Sizin için doğru olan uçuş okulunu seçin. FAA web sitesinde listelenen uçuş okullarını bulabilirsiniz. Seçmeden önce, kendinize nerede bir helikopter pilotu olarak çalışmak istediğinizi sorun. Dağlık bir alanda uçmak istiyorsanız, dağlık bir bölgedeki bir uçuş okuluna giderseniz daha fazla pratik yapacaksınız. Mezunlar için yüksek mezuniyet oranına ve iyi iş yerleştirme kapasitesine sahip okullar için seçim yapın. Kabul edilmek için, tıbbi muayenenizi geçmeniz gerekecek. Ayrıca, paranın ve lise diplomasının veya eşdeğerinin kanıtına da ihtiyacınız olacaktır.
İlk dili İngilizce olmayan aday rotorcraft öğrencileri TOEFL sınavını geçmelidir.
Bir havacılık programı sunan bir koleje veya üniversiteye gitmeyi düşünün. Böylelikle, iş ortağı veya lisans derecenizi helikopter lisanslarınızı aldığınız anda alabilirsiniz. Uçuş deneyiminizi alın. Uçuş okulunda, bir helikopter uçmak ve inmek için kullanılan tüm kontrolleri ve manevraları öğreneceksiniz. İlk önce simülatörleri kullanacak, sonra bir eğitmenle helikopterleri uçuracaksın. Özel lisansınızı almadan önce, en az üç saatlik çift kros uçuşu, üç saatlik çift gece uçuşu ve üç saatlik solo kros uçuşu yapacaksınız. Bir deniz militan 75 millik uçuş yapacak ve üç tane tek kalkış ve iniş yapacaksınız. Helikopterinizi eğitmeniniz eşliğinde uçurduğunuzda çift uçuş zamanı olur. Yalnız uçuş süresi, helikopterin tek kullanıcısı olduğunuz zaman, bununla birlikte, yeryüzündeki hocalarınızdan radyo iletişimi alabilmenizdir. Uçuş hocasının hazır olduğunu düşünene kadar yalnız uçmaya başlamayacaksın.
İlk solo uçuşun eğitimin bir kilometre taşı. Pilotlar buna

soloing diyorlar.

Özel lisans sınavına gir.

PIC olarak en az 10 saat dahil olmak üzere 40 saatlik uçuş deneyiminizi biriktirdikten sonra özel lisans sınavınıza girebilirsiniz. Yazılı sınavınızı geçmek için en az yüzde 70 puan almalısınız. Bu sınavın 30-50 sorusu var. Uçuş sınavınız, soruları cevaplamanızı ve uçuş derslerinde öğrendiğiniz manevraları gerçekleştirmenizi gerektirecektir. Bir bölümünün başarısız olursanız, testin bu bölümünü tekrar almanıza izin verilebilir. Sınavlarınız çoğunlukla rotorcraft ve uçan sorulardan oluşacaktır. Farklı kriz dönemlerinde harekete geçecek olan, denenmiş ve farklı yordam noktalarının fonksiyonlarını tanımlamanız istenecek ve basit prosedür noktalarını belirlemeniz istenecektir.
FAA sitesindeki uygulama sınavlarına girerek çalışın. Ticari lisans sınavınızı alın. Özel lisans sınavını geçtikten sonra, ticari helikopter lisansınız için hak kazanmadan önce 150 solo saat uçmanız gerekir. Sadece hobi olarak uçmakla ilgileniyorsanız, bu lisansı almak zorunda değilsiniz. Pilot olarak çalışmak istiyorsanız, ticari lisans sınavına girmeniz gerekecektir. Bu sınav, özel lisans sınavına benzer, ancak bir sözlü bileşen ve bir check-ride içerir. Sınav sırasında sınav görevlisi bir uçuş planlamanızı isteyecektir. Koşullar ve prosedürle ilgili soruları takip etmenizi isteyeceklerdir.
Sınavın bu bölümünden sonra veya sınav sırasında, yanınızda muayene görevlisinizle kısa bir uçuş yapacaksınız. Eğer bir hata yaparsanız, sınav görevlisi sizi silmeyi seçebilir, testin tamamını tekrar tekrar almaya zorlayabilir veya başarısız olduğunuz bölümü tekrar ele geçirmeniz şartıyla size iletebilir. Uçma kabiliyetini, uçuş bilgisini ve iyi bir yargıyı başarılı bir şekilde kanıtladıktan sonra, geçiş yapacaksınız. Ticari bir uçuş eğitmeni olmayı düşünün. Tanıtım amaçlı bir pilot görev almak için, muhtemelen bir helikopter pilotu denen 500 ila 1000 saatlik bir deneyime sahip olmanız gerekecektir. Ticari rotorcraft lisansınızı alma sürecinde o saatlerce toplanmayacaksınız: bu sadece size 150 saat sürecektir. Bununla birlikte, uçuş eğitmeni olmak için sadece 200 saatiniz olması gerekir. Bir pilot işi yapmak için ihtiyaç duyduğunuz saatleri kazanabilir ve bir eğitmen olarak uçarak para kazanabilirsiniz. Daha fazla saat için öde. Çoğu iş, uçuş okulunda tahakkuk edecek olandan daha fazla uçuş deneyimi gerektirdiğinden, daha fazla saat ödemeniz gerekebilir. Ticari bir uçuş eğitmeni değilseniz, özel bir eğitmen ile yalnız uçuş süresi için yaklaşık 160 dolar saatlik bir ücret ödemeniz beklenebilir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.