Helikopter Tamircisi Nasıl Olunur?


Bir helikopter tamircisi olmakla ilgileniyor musunuz? Helikopter mekaniği, dünyanın dört bir yanındaki iş fırsatlarından yararlanıyor. Helikopterin uygun maliyetli tutulması yetenekli bir teknisyeni alır. Helikopterler, tasarım gereği, sabit kanatlı muadillerinden daha fazla bakım gerektirir.

Bir helikopter tamircisi olmak, sabit kanatlı uçak tamircisi olmakla aynı süreçtir. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu, uçak ve elektrik santrali sertifikalarının veya A & P lisansının genel olarak çağrıldığı şekilde alınması anlamına gelir. A & P lisansını almak için, bir uçak teknisyeni okuluna gitmeli ya da uçak üzerinde çalışan deneyime 30 ay el vermelidir. Bu, sadece bir alan değil, uçağın çeşitli sistemleri üzerinde çalışmak anlamına gelir. Uçak mekaniği okulları genellikle 2 yıl kadar sürer. Serviste uçak tutulan askeri üyeler bunu 30 aylık gerekli deneyime doğru kullanabilirler. Tüm MOS’un uçak ve enerji santrallerine doğru sayılmadığını unutmayın. 30 aylık deneyim şartı karşılandığında veya bir havacılık tamircisi okuluna katıldığı zaman, A & P lisansını test etmek mümkündür. Testler, her teste 3 test ve 3 bölüm halinde ayrılmıştır. Genel, uçak gövdesi ve elektrik santrali. Bu bölümlerin her birinin yazılı, sözlü ve pratik bir testi var. Geçmek için, her bölümde en az% 70 olmalıdır. A & P lisansını aldıktan sonra, şimdi helikopter mekaniği pozisyonlarına başvurabilir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.