Hristiyan Emo Nasıl Olunur


Klişeler nedeniyle, bazıları bir Hıristiyan ve emo olmanın karşıt veya uyumlu olmayan iki kimlik olduğunu düşünebilir. Ama bu doğru değil; Hem Hristiyan hem de emo olabilirsiniz. Negatif emo stereotiplerden kaçınarak ve Hıristiyan inancına göre yaşamak suretiyle, Tanrı’yı ​​yüceltirken hala emo almaya ve hareket etmeye başlayabilirsiniz.

Duyguyu göster. Emo duygusal veya duygusal hardcore için kısadır. “Emo olmak” duygularınıza göre hareket etmeyi ve tüm alt kültürün ya da yaşam tarzının bir parçası olmayı gerektirir. Emo olarak hareket etmek için mutlaka karamsar veya üzgün olmak zorunda değilsiniz, sadece kelimelerden ziyade sanat ve üslupla daha düşünceli, sessiz ve etkileyici olmalısınız. Duyduğunuz veya okuduğunuz stereotiplere rağmen, emo kendine zarar vermek veya depresyonda olmak anlamına gelmez. Bunlar, ele alınması ve tedavi edilmesi gereken ve sizi daha gerçekçi bir şekilde emo yapmayan ciddi tıbbi durumlardır.
Emo müziği dinleyin. Özgün olarak ‘duygusal hardcore’ için duran Emo, 80’lerin ortalarında Washington D.C. bölgesinde ortaya çıktı. 90’lı yıllarda, Midwest emo olarak da bilinen indie rock’a dönüştü ve 2000’lerde emo ve pop punk füzyonları, Promise Ring, The Get Up Kids ve Jimmy Eat World gibi grupların öncülüğünde popülerliğe yükseldi. Unutmayın, Hıristiyan emo grupları da var! Hıristiyan olan Başka Seems Forever, Anberlin ve Mineral gibi grupları dinlemeyi deneyin. Daha fazla ilgi için, her kategori için farklı gruplar listelenmiştir: Duygusal hardcore (emocore) Baharın Rites
kucaklamak
Gri madde
Dağınık
söylenmesi zor sözcük
Sıcak Su Müziği

Midwest / indie kaya sonrası emo Sunny Day Emlak
Christie Önü Sürüş
Saç örgüsü
Cap’n Caz
Brezilya’ya Jetler

Emo pop punk (tam olarak ’emo’ değil ama kesinlikle bundan esinlenilmiştir) My Chemical Romance
Paramore
Fall Out Boy
Panik! Disko Bir enstrüman veya başka bir sanat formu öğrenin. Gitar, bas ve davullar harika seçimlerdir ve bir emo bandına katılmanıza veya oluşturmanıza izin verebilir. Christian Rock’a ibadet eden bir gençlik grubunuz varsa, gruba girmeye çalışın. Ayrıca şiirler, öyküler ya da sadece düşünceler yazmak için sanat yaratmaya ya da bir dergi yazmaya başlayabilirsiniz. Kendin ol. Emo yaşam tarzının tamamı duygularınızı ifade etmekle ilgilidir ve bunu kendiniz için doğru olmamanız durumunda yapamazsınız. Kimliğinizi hem Hristiyan hem de emo olarak sahiplenin. Birisi size dinden bahsederse, onlarla İsa hakkında konuşmaya çekinmeyin. Kutsal Kitap, “sahip olduğunuz umudun nedenini sizden almanızı isteyen herkese bir cevap vermeye her zaman hazır olun” der (Ben Petrus 3:15).
Birisi size emo kimliğiniz veya emo müziğiniz hakkında soru sorduğunda, onlara gruba veya diğer şeylere değinmelerini söyleyin. Birçok insan sadece anlamıyor ve daha fazlasını öğrenmek istiyor. Tüm stereotipleri atladığınızdan emin olun ve emoların nereden kaynaklandığından veya ana akımın emo olduğunu düşündüğüne hangi grupların gerçekte karşı çıktığından emin olun.
Birisi size Hıristiyan olmak ve aynı zamanda emo olmakla ilgili soru sorarsa, ikinizin de olabileceğini bilmelerini sağlayın! Önce İsa’yı koyduğunuz ve O’nun sözü ile yaşadığınız sürece, hangi stilleri ve müziği mutlu edeceğinizi seçebilirsiniz. Giysileri alın. Emo tarzı giysiler, tipik olarak tişört veya tişört, ironik tişörtler, kazaklar ve hoodies, Vans veya Converse gibi paten ayakkabıları ve piercing’ler ve bir postacı çantası gibi aksesuarlar içerir. Siyah eyeliner da erkekler ve kızlar için popüler. Çok fazla para harcamak istemez veya istemezseniz, tasarruf mağazalarında çok sayıda basit emo giysi ve hatta gömlek bulabilirsiniz. Emo, serseriden geldiği için aslen D.I.Y. alt kültür. En sevdiğiniz emo gruplarından çanta ya da kotlarınıza yamalar ya da iğneler dikmekten çekinmeyin.
Bir Hristiyan haçı da bu tarzla harika görünüyor. Rabbinizle ilişkinizi unutmayın! Yamalarınızı ve iğnelerinizin kenarlarını bile dikebilirsiniz. Saç stilini alın. Patlamaları (yüzünüzün etrafındaki saçlar) büyütün ve daha sonra saçlarınızı bir tarafa kadar ayırın, böylece patlama bir gözün üzerinde kısmen veya tamamen düşer. Patlamalarını şekillendirmek veya saçınızın geri kalan kısmını hafifçe çırpmak için jel veya köpük kullanabilirsiniz. Ayrıca, görünümüne eklemek için koyu bir renkte saç boyası da alabilirsiniz. Emo, sahne ve goth arasındaki farkı öğrenin. Pek çok insan farkı anlamıyor, bu yüzden her biri yardım etmek için bazı temel gerçekler. Sahne, 2000’lerde U.K’den çıkıp, alternatif modalarla deney yapan taş altkültürünün üyelerinden gelen bir gençlik altkültürüdür. Alışılmadık şekilde parlak renkli giysiler ile kategorize edilir; dalgalı, boyalı ve katmanlı saç modelleri; görünüşte ‘rasgele’ kişilikler ve sosyal medya sevgisi.
Goth altkültürü, 70’lerin sonlarında, 80’lerin başında, Bauhaus, Siouxsie ve Banshees ve Cure gibi gruplarla İngiliz post-punk sahnesinden çıktı. Onun doğum yeri ‘Batcave’ adlı şimdi kapalı, rezil kulüp olduğu söyleniyor
Emo ‘duygusal hardcore’ anlamına gelen bir hardcore punk alt türüdür. 80’lerin ortasındaki Washington D.C sahnesinden Bahar ve Embrace Rites gibi gruplarla büyüdü. Rite of Spring’in baş şarkıcısı Guy Picciotto, gruba başladı çünkü sahne çok şiddetli hale geldiği için, punk noktasının bireye yeniden odaklanmasını istedi.
Birisi sizi sahne ya da goth için karıştırırsa, üzülmeyin ya da savunma yapmayın, neden emo olarak tanımladığınızı açıklayın. Bu üç üslup arasındaki farkı bilmek çok güzel, ama bu bir tartışmaya değmez. Tanrıya ve İsa Mesih’e inan. “İyi bir Hıristiyan” olmak, Tanrı’ya daha yüksek bir güç olarak inanmak ve Rabbimiz İsa Mesih’e olan sevgisinde büyüyerek O’na yaşamınızı dönüştürmek için izin vermek gibi özel eylemler yapmaktan ibaret değildir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.