Hukuk Danışmanı Nasıl Olunur?


Bir hukuk müşaviri, işlere ve / veya kişilere sözleşmeli olarak uzman ve profesyonel hukuki danışmanlık sağlayan kişidir. Hukuk müşavirleri, danışmanlık odaklarının ne olduğuna bağlı olarak bir takım önemli konularda danışmanlık sağlayabilir ve ortak konulara şirket hukuku, emlak hukuku, iş hukuku ve tıbbi hukuk dahildir. Yasal bir danışman olabilmek için, uygun eğitimi almanız, ilgili mesleki deneyimleri biriktirmeniz ve danışmanlık dünyasında bir iş bulmanız gerekir. Bu yolu başarıyla geçmek için, aşağıdaki talimatları izleyin ve yolunuza iyi geçin.

Bir lisans derecesi kazanın. Hukuk danışmanı olma yolunda başlamak için, önce lisans diplomasıyla dört yıllık bir üniversiteden mezun olmalısınız. Bir lisans diploması, hukuk fakültesine girmek için bir ön şarttır, bu yüzden bu çabayı ciddiye almanız zorunludur.
Binanızdan bağımsız olarak, hükümet, matematik, ingilizce, tarih, iletişim ve ekonomi dersleri almaya çalışın. Bu tür sınıflar sizi hukuk fakültesi ve hukuk danışmanlığı kariyerine hazırlamanıza yardımcı olacaktır.
Hukuk Okulu Kabul Testini (LSAT) alın. Bir lisans diploması ile mezun olduğunuzda, hukuk fakültesi portföyünüzü oluşturmak için LSAT sınavına girmeniz gerekecektir. LSAT, hukuk fakültesinde başarılı olma yeteneğinizi incelemek için tasarlanmış standart bir sınavdır. LSAT’a kaydolmak için Hukuk Fakültesi Kabul Konseyi internet sitesine gidersiniz. Oradan, sayfanın üst kısmındaki

şimdi kaydet

düğmesine tıklayacak, bir hesap oluşturacak ve ekrandaki talimatları takip edeceksiniz.
LSAT puanları 120 ile 180 arasında değişir.
Hukuk fakültesi, genellikle erken mezun olmaya karar vermedikçe veya diğer yüksek lisans derecelerine (yani, işletme yönetiminde ustalar) devam etmeye karar vermediğiniz sürece üç yıllık bir programdır.
Hukuk okulunda ilk yılınız, anayasa hukuku, ceza hukuku, işkence, sözleşmeler ve mülk gibi hukukun en yaygın alanlarında yapılandırılmış sınıflar ile doldurulacaktır. Lisans almak için genellikle şunları yapmanız gerekir: Eyaletinizin bara sınavını al ve geç. Bar sınavı, temel yasal kavramları anlamanızı inceleyen iki veya üç günlük bir sınavdır. Eyaletinizde hukuk uygulamak için gerekli minimum niteliklere sahip olduğunuzdan emin olmak için tasarlanmıştır. Eyaletinizin bara sınavına kaydolmak için eyaletinizin web sitesini ziyaret edin. Örneğin, Kaliforniya’ya kaydolmak için buraya giderdiniz.
Multistate Profesyonel Sorumluluk Sınavını (MPRE) geçin. MPRE, bir avukatın her zaman uymak zorunda olduğu mesleki sorumluluk kuralları hakkındaki bilginizi değerlendirmek üzere tasarlanmış bir günlük bir sınavdır. MPRE’ye kaydolmak ve almak için, Ulusal Bar Denetçileri Konferansına kayıt olmanız ve buradaki MPRE’ye kaydolmanız gerekmektedir.
İncelemek için bir ahlaki karakter uygulaması gönderin. Son olarak, kendinizle ilgili kişisel bilgileri içeren bir ahlaki nitelikte bir başvuru sunmanız gerekecektir ve eyaletinizin sadece vatandaşı olan avukat adaylarını kabul etmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Başvuru, cezai tarihiniz, konut geçmişiniz, okul tarihiniz ve devletinizin uygun gördüğü diğer sorular hakkında sorular içerecektir. Örneğin, Kaliforniya’nın ahlaki karakter değerlendirme süreci burada özetlenmiştir. Okul yılları arasındaki yazlar boyunca çalışın. Başarılı bir hukuk danışmanı olmak istiyorsanız, özgeçmişinizi anlamlı profesyonel deneyimlerle oluşturmalısınız. Bunu mümkün olduğunca erken yapmaya başlamalıyız. Okulda çalışırken, özellikle de hukuk okulunda çalışmak zor olsa da, en azından yaz aylarında çalışmayı denemelisiniz. Hukuk okulunda, yaz stajı ya da kliniklere katılma, genellikle okulda iken gerçek dünya hukukuna yönelik çalışma yapma fırsatları sunan fırsatlar vardır. Örneğin, sivil toplum klinikleri, düşük gelirli müşterilere konut anlaşmazlıklarında ve kamu yararı problemlerinde yardım etme fırsatına sahip olabilirsiniz. Yasal deneyim oluşturun. Yasayı uygulamaya lisans verdikten sonra, tutku duyduğunuz bir alanda giriş seviyesi yasal deneyimini aramalısınız. 2012 itibariyle, hukuk danışmanlarını işe almak isteyen işverenlerin çoğu, en az üç yıllık genel yasal deneyime sahip olmak için adayları arıyorlardı.
Giriş seviyesi yasal işler genellikle hukuk firmaları, kuruluşlar ile hukuk memuru pozisyonları veya ABD’de çeşitli mahkemeler ile hukuk memuru pozisyonları ile ilişkili pozisyonları vardır. Giriş seviyesi danışmanlık deneyimi kazanın. Kemeriniz altında bazı genel yasal deneyimleriniz olduğunda, bazı giriş seviyesi danışmanlık deneyimleri kazanmak isteyebilirsiniz. Hukuk müşavirlerini işe alan pek çok işveren, başvuranlara, kendi hukuki danışmanlık alanlarında, iki ila altı yıllık deneyime sahip olmalarını istemektedir. Bu adım danışmanlık kariyerinize başlamaktan ayrıdır çünkü bir ajansla ya da kendinizle önde gelen bir hukuk danışmanı olmak için giriş seviyesinde deneyim kazanmanız gerekir. Bu danışmanlık deneyimini kazanmak için, ağa erken başlayın ve yasal danışmanlık alanında çalışan topluluk üyelerine ulaşın.
Bir danışmanlık görüşmesi aldıktan sonra, titiz bir süreç için hazırlanın.
Bu röportajlara girmeye emin olun. Bu makalede belirtilen yolu takip ettiyseniz, bu süreç için iyi bir şekilde hazırlanacaksınız. Bağımsız olarak mı çalışacağınıza veya bir danışmanlık ajansı veya grubunun parçası olarak karar verin. İki ila altı yıllık giriş seviyesi hukuki danışmanlık tecrübesi kazandığınızda, hayalinizdeki yasal danışmanlık işini kırmayı düşünmeye başlamalısınız. Bu süreçte ilk adım, bir danışmanlık ajansı ile çalışmak isteyip istemediğinize karar vermektir. Bir danışmanlık ekibinin bir parçası olmakla ilgileniyorsanız, çevrimiçi olarak ve ağınız üzerinden yasal danışmanlık işlerine bakın. Sahada tanıdığınız insanlara ulaşın ve herhangi bir uygunluk olup olmadığını sorun. Şu anda herhangi bir açıklığa sahip olmasa bile, çevrimiçi buldunuz ajanslara özgeçmiş gönderin. Muhtemelen iş ilanları için gerçekten veya SimplyHired’e bakmayı deneyin.
Kendi yasal danışmanlık uygulamanızı başlatmak istiyorsanız, bir iş planı oluşturmanız, işletmenizi pazarlamanız ve değerli bir müşteri havuzu kazanmanız gerekir. İşlemi başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin. Bir iş planı oluşturun. Bir iş planı, hedeflerinize ve bunlara nasıl ulaşmayı planladığınıza dair bilgiler de dahil olmak üzere, bir işletmenin geleceğinin yazılı bir açıklamasıdır. Çabalarınızı nereye odaklayacağınızı anlamak, daha hızlı ve daha iyi sonuçlara yol açacak ve ayaklarınızın daha hızlı ilerlemesine olanak sağlayacaktır. Çalışın ve kariyerinizin tadını çıkarın. Sadık bir müşteri tabanı kazandıktan ve yasal danışmanlık kariyerinizi sağlamlaştırdıktan sonra, şikayetçi olmayın. İşletmenizi genişletmek için çalışmaya devam edin, ancak bunu yaparken eğlenceli olduğundan emin olun.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.