İngiltere’de Bir Gıda Bilimcisi Nasıl Olunur?


Gıda bilimi, gıda ürünlerinin ve ambalajlarının iyileştirilmesi için gıdaların kimyasal ve biyolojik makyajını incelemeyi içerir. Gıda bilimcileri için kariyer seçenekleri arasında hükümete çalışmak ya da iyi bilinen gıda imalatçıları tarafından istihdam edilmek bulunmaktadır. İşte İngiltere’de bir gıda bilimcisi olmak için adımlar.

“, Gıda biliminde bir derece çalışın ve tamamlayın. Birleşik Krallık’ta ve dünyanın diğer bölgelerindeki bazı kolejler (üniversiteler), bu konuda lisans programları sunmaktadır. Lisans ya da gıda bilimlerinde yüksek lisans derecesi elde etmek mümkündür.” Öğrencilere kayıt yaptırırken, gıda sektöründe işbaşı eğitimi almak. Örneğin, Reading Üniversitesi, okullarında gıda bilimi okuyan öğrenciler için ücretli, yıl boyu süren bir iş (endüstriyel) yerleşimi sunmaktadır. Bu iş (endüstriyel) yerleştirme, öğrencilerin mezuniyet öncesinde mesleki deneyim kazanmalarına ve kariyerleri boyunca onlara yardımcı olmalarına olanak tanır. Üniversitenizin (üniversite) kariyer merkezini ziyaret edin. Kariyer merkezinin kaynaklarını kullanarak, alanında nasıl başlamış olduklarını öğrenmek için gıda bilimleri kariyerine sahip olan mezunlar bulabilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca iş merkezlerini kariyer merkezindeki listelerde de bulabilirsiniz.

, Gıda Bilimi ve Teknolojisi Enstitüsü (IFST) üyesi ol. Bu Birleşik Krallık’ta gıda bilimi ve teknolojisine adanmış tek profesyonel kuruluştur. IFST, gıda ile ilgilenen diğer kişilerle bağlantı kurmanın bir yolu olarak kullanılabilir ve İş liderleri için bir kaynak olarak Birleşik Krallık’ta veya Avrupa’nın geri kalanında mevcut yarı zamanlı veya tam zamanlı öğrenciler, bir Yardımcı üyelik başvurusunda indirim alabilirler.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.