İnsan Hakları Vekili Nasıl Olunur?


İnsan hakları avukatları, dünyanın her ülkesindeki zulüm, istismar ve sivil hak ihlallerinden muzdarip insanlar adına savunuculuk yapmaktadır. Hükümetleri ve mahkemeleri mağdurlara adalet aramak için forumlar olarak kullanan insan hakları avukatları hem hukukçular hem de aktivistlerdir. Güney Yoksulluk Hukuk Merkezi, İnsan Hakları İzleme Örgütü veya Uluslararası Af Örgütü gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlarla çalışabilirsiniz; hak odaklı özel hukuk bürosuna katılabilirsiniz. Fırsatlar dünya çapındadır, ancak Amerika Birleşik Devletleri eğitiminizi almak ve kariyerinize başlamak için iyi bir yerdir.

Pasaport için başvur.
Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bir insan hakları kariyeri istiyorsanız, müfredatınıza yabancı dil sınıfları eklemeyi düşünmelisiniz. Fransızca ve İspanyolca konuşmayı öğrenmek, becerilerinizi genişletecek ve insan hakları hukuku organizasyonlarında staj ve istihdam için rekabet gücü sağlayacaktır.
Amerika Birleşik Devletleri dışında öğrenim görüyorsanız ve bir iç hukuk okuluna gitmeyi planlıyorsanız, transkriptlerinizi, hukuk okuluna başvurmak için kredilerinizi değerlendirmek üzere LSAC Kimlik Bilgisi Servisi aracılığıyla sunacaksınız.
Lisans eğitiminde mükemmel olmak sizi hukuk fakültesi bursları için iyi bir konuma sokar. Hukuk Okulu Kabul Testini (LSAT) alın. LSAT, hukuk fakültesi okullarının başvuru sahiplerini değerlendirmede kullandığı faktörlerden biridir.
Hukuk fakültesi programlarından tam anlamıyla yararlanın. Sivil haklara ve insan hakları faaliyetlerine sahip kliniklere ve programlara katılın.
Sivil hakları kuruluşları ile yaz stajı aramak. Uluslararası bir varlığı olmayan bir alanda okula giderseniz bile, medeni haklar, oy hakları, aile içi şiddet ve ekonomik adalet için çalışan kuruluşlarla deneyim kazanabilirsiniz. Yurtdışında eğitim görmek için bir program düşünün. Bar kabulü, başvurucunun hukukun uygulanması için gerekli karakteri ve uygunluğu gösterip göstermediğini görmek için bir arkaplan kontrolünü içerir.
Uluslararası hukuk okullarından öğrenciler, Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulamaya başvurmayı isteyebilirler. Talimatlar için durum çubuğu denetçisine başvurun.
Bar sınavı devletten devlete biraz değişir, ancak genel olarak iki ila üç gün arasıdır ve çok eyaletli beceri sınavını içerir.
Bar sınavından başarılı bir şekilde geçtikten sonra, avukatın yeminini alacak ve kanunları uygulamaya hazır olacaksınız.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.