IPhone veya iPad’de Mikrofon Hacmi Nasıl Artırılır?

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.Bu yazı, iPhone veya iPad’inizin ses düzeyini nasıl açacağınızı ve mikrofonunuzu daha yüksek hale getirmek için tüm mikrofon deliklerini nasıl temizleyeceğinizi öğretir.

IPhone veya iPad’inizin Ayarlarını açın. Bul ve dokunun

Ayarlar uygulamasını açmak için ana ekranda uygulama. , Aşağı kaydırın ve Sesler düğmesine dokunun. Bu seçenek kırmızı-beyaz hoparlör simgesinin yanında listelenir., Ses sürgüsünü sağa sürükleyin ve sürükleyin. Ses seviyesi kaydırıcısı RINGER AND ALERTS başlığının altında bulunur. iPhone veya iPad’inizdeki tüm hoparlörlerin ve mikrofonların genel ses seviyesini artıracaktır.

. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, ses düzeyinizi ayarlamak için iPhone veya iPad’inizin yanındaki Ses seviyesi düğmelerini kullanabilirsiniz. , IPhone veya iPad’inizin yanındaki Ses Açma düğmesine basın. Tüm modeller yan taraftaki Sesi Yükselt ve Sesi Kısma düğmelerine sahiptir. Sesi Yükselt düğmesi, tüm hoparlörler ve mikrofonlar için ses düzeyinizi artıracaktır.” iPhone veya iPad. Telefonunuzun veya tabletinizin üst kısmındaki Güç düğmesine uzun basın ve cihazınızı kapatmak için güç simgesini kaydırın. IPhone veya iPad’inizdeki tüm mikrofon deliklerini bulun. Çoğu modelde, kamera lensi ve arkadaki flaş ile ön taraftaki hoparlörün yanında bir tane daha bir delik bulacaksınız.

Bazı modellerde, kulaklık jakının yanında veya cihazınızın üstünde ekstra mikrofon deliği bulunur. Tüm mikrofon deliklerini bir fırça ile dikkatlice temizleyin. Küçük ve temiz bir makyaj fırçası gibi yumuşak, kıllı bir fırça kullanabilirsiniz. Bu açıklıkları engelleyen tüm kalıntıları temizlediğinizden emin olun. Telefonunuza veya tabletinize zarar vermemek için kuru ve temiz bir fırça kullanın. Tüm mikrofon deliklerini bir şişe basınçlı hava ile püskürtün. Püskürtme yaparken nozülü cihazdan yaklaşık bir inç uzakta tutun ve bir veya iki saniye aralıklarla kısa mesafeli patlamalar kullanın. Bu, kalan kalıntıların giderilmesine yardımcı olacaktır. , IPhone veya iPad’inizi açın. Şimdi temizleyip temizlemediğinizi deneyebilirsiniz. Bu açıklıklar mikrofon sesini artırmaya yardımcı oldu.

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.