IPhone’daki Bildirim Merkezi’ne Nasıl ErişilirBu yazı, iPhone’unuzda etkinleştirdiğiniz haberleri, uyarıları ve bildirimleri nasıl görüntüleyeceğinizi size öğretir.

Ekranınızı açın. IPhone kasanızın sağ üstündeki düğmeye basarak yapın. Eski modellerde üstte; Yeni modellerde sağ tarafta. Ekranınız kilitlendiğinde Bildirim Merkezi kullanılabilir, ancak yalnızca Kilit Ekranında görüntülenmesini sağlayan bildirimler görüntülenir.

“, Telefonunuzun kilidini açın. Dokunmatik Kimliğinizi girmek için Şifre girişinizi girin veya parmağınızı parmağınızın üst kısmına basın. Ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Ekranın üst kenarından başlayın ve aşağı doğru kaydırın. Bu, Bildirim Merkezi’ni açar. Geçen haftadan bildirimleri görüntüleyin. Son Aramalar listesi, size bildirim göndermenize izin verdiğiniz uygulamalardan gelen bildirimleri içerir. Haber uyarılar, sosyal medya bildirimleri ve mesaj uyarıları gibi öğeler bu bölümde yer alabilir. Tüm bildirimlerinizi görmek için aşağı kaydırmanız gerekebilir.

Tek bir bildirimden sola hızlıca kaydırın ve Sonlar’dan kaldırmak için Temizle’ye dokunun. Sağ

” Son

” ekranında hızlıca kaydırın. Bu, takvim öğeleri, hatırlatıcılar ve günümüzün haber uyarıları gibi bugünün tüm bildirimlerini görüntüleyen

Bugün”

ekranını görüntüler. Son Kullanılanlar’a dönmek için sola kaydırın.

Bildirim Merkezi’ni kapatmak için Ana Ekran düğmesine basın. , IPhone’unuzun Ayarlarını Açın. Ana ekranda, gears (⚙️).” Bildirimlere dokunun. Menünün tepesine yakın, beyaz bir kare içeren kırmızı bir simgenin yanında. Bildirimleri gönderebilen tüm uygulamaların listesi alfabetik sırada görüntülenir. , Bir uygulamaya dokunun. Bildirimleri almak istediğiniz bir uygulamayı seçin.”

Bildirimlere İzin Ver” in yanındaki düğmeyi

Açık”

konumuna getirin. Ekranın en üstünde ve yeşile dönecek. Bu, uygulamanın size bildirim göndermesine izin verir.

Bildirim Merkezi’nde Göster”

seçeneğinin yanındaki düğmeyi”

Açık” konumuna getirin. Şimdi uygulamadan uyarılar Bildirim Merkezi’nde görünecektir. İçerik aldığınızda sesli uyarıları duymak için Sesleri etkinleştirin.

Uygulama simgesinin sağ üst köşesinde görünmeyen uyarı sayısını içeren kırmızı bir daire görmek istiyorsanız Rozeti Uygulama Simgesini etkinleştirin.

Cihazınız kilitlendiğinde ekrandaki uyarıları göstermek için Kilit Ekranında Göster’i etkinleştirin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.