IQ Test Puanınızı Nasıl Artırırsınız?

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.Bir IQ veya “İstihbarat Bölüm” testi, doğal ve edinilmiş zekanızı belirli bir zamanda ölçmektedir. IQ testleri bir beceri kümesinin ustalığınızı değerlendirmek için tasarlanmadığından, onlar için başarılı bir şekilde çalışmak zordur. Ancak, belirli uygulamaları takip ederseniz IQ puanınızı geliştirmek mümkün olabilir.

Her gün çalışmak. Test özel çalışma için her gün 20-30 dakika ayırın. Bu, pratik bir test yapmak, temel matematik becerileriniz üzerinde çalışmak veya bir beyin oyunu oynamak olabilir. Amaç zamanla tutarlı olmaktır. Fikrinizi tahmin edilemez yollarla meydan okumayı bekliyorsunuz. Her gün uygulayarak, beyninizi meşgul edecek ve uzun molalar nedeniyle bilginizi “kaybetme” yi engelleyeceksiniz. Örneğin, yaz öğrenim programlarına kayıtlı öğrenciler genel olarak IQ seviyelerini koruyorlar veya arttırıyorlar. Aksine, yaz tatilinde çalışmayan öğrenciler genellikle sonbaharda geri döndüklerinde IQ düşüşü yaşarlar.

Yorgun veya zihinsel olarak sisli hissetmeye başladığınız gün için ders çalışmanızın kesilmesi önemlidir. Dolayısıyla, zaman sınırı biraz esnektir (özellikle uzun bir deneme sınavına giriyorsanız), ancak 20-30 dakikalık yoğun çalışma genellikle sınırlı bir süre için odaklanmanızı zorlaştırdığından en iyi sonuçları verir. Ayrıca, testinizden önceki son günlerde

cram” yapma isteğinize karşı koymanıza da yardımcı olur.

Uygulama testleri yapın. Almak istediğiniz sınavın eski sürümlerini veya mevcut uygulama testlerini kullanmanız en iyisidir. Sınavı yürüten şirkete yaklaşarak veya sınav adını internette arayarak bunları bulun. Ayrıca genel bir ücretsiz IQ testini online olarak arayabilirsiniz. Bazı IQ test kitapçıkları da tamamen veya kısmi sınavlar içerir. İçeriğin maliyete uygun olduğundan emin olmak için bir satın alma işlemi yapmadan önce yerel kitap mağazanıza gidin ve birkaç kitap çevirin. Çevrimiçi satın alırsanız, metnin içine bakmak için önizleme işlevini kullanın.

American Mensa gibi bazı grupların, geçmiş kısıtlamalarını atıfta bulunarak geçmiş testlerini yayınlamayı reddettiklerini unutmayın. Sonuç olarak, bu kategorilere giren uygulama testlerinin bulunması daha zor olabilir.

Genel beyin egzersiz oyunları oynarken dikkatli olun. Eğer onları yeterince sık çalarsanız, oyununuzu geliştireceksiniz, ancak genel bilişsel yeteneklerinizi geliştirmeyeceksiniz. En iyi bahsiniz, herhangi bir oyun kolaylaştığında devam etmektir.

Bitkisel takviyeler de yararlı olabilir. Ginseng ve adaçayı hem de potansiyel hafıza güçlendiriciler. Fiziksel aktiviteyi beyin eğitimi ile birleştiren bir dizi “exergames” yaratmak hakkında şu anda biraz konuşma var.

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.