İyi Bir Adım Anne Nasıl Olunur


Adım aileler karmaşıktır ve üvey anne olmak özel zorluklarla birlikte gelir. Üvey anneler hane halkını çalıştırmak için üvey babalardan daha çok yer alırlar ve genellikle büyük, mutlu bir aile kurmak için daha fazla baskı hissederler. Mükemmel bir üvey aile oluşturmak için sihirli bir çözüm olmasa da, üvey anneler açık iletişim kurarak ve üvey çocukları ile kaliteli zaman harcayarak destekleyici, sağlıklı bir aile ortamını geliştirmeye yardımcı olabilirler.

Üveylerin zamanını ver. Kadınlar, üvey ailelerini mükemmel kılmaktan sorumlu hissetmek erkeklerden daha muhtemeldir. Bununla birlikte, çoğu üvey çocuğun uyum için zamana ihtiyacı olacağını unutmayın. Bazıları başlangıçtan açık olabilirken, diğerleri meşgul olmaya daha isteksiz olabilir.
Utangaç çocuklar ve büyük çocuklar, özellikle gençler, size açılmak için daha uzun sürebilir.
Annenin rolünü işgal etmeyi beklemeyin. Rolünüz zaman geçtikçe “anneyle” bir evrime dönüşebilse de, bunu başlangıçtan beklemeyin. Bazen, üveyler özellikle gençler için daha çok bir mentorluk rolü üstlenirler.

Evimizde, biz bunu yapmayız” gibi bir şey söyle.
Sakince konuşun ve çığlık atmayın. Yargısız bir ortam yaratın. Üvey çocukların, yargılama korkusu olmadan dürüst ve açık bir şekilde iletişim kurabileceklerini bilmelerini sağlayın. Bu ilişkinizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Bir şey söyle, “Seni önemsiyorum ve bana nasıl hissettiğini anlatmanı istiyorum.”
Açıkça da iletişim kurarak bir örnek belirleyin. “Beni dinlemediğin zaman, benim düşünceme değer vermediğini hissettiriyor, ve bu acı veriyor.” Diyebilirsin, “Sözüne sadık kal.” Boşanma, çocuklarını yetişkinlere güvenmekten çekinebilirler. Üvey kardeşlerin güvende ve güvende hissetmek zorunda kalacaklar, sözlerinizi koruyun ve her zaman destekleyici olmalısınız.Eğer üvey çocuklarınızla birlikte yaşıyorsanız, her gün birebir bir zaman bulmaya çalışın.Bir projeye birlikte başlamak isteyebilirsiniz bir kaya koleksiyonu veya bir zanaat.
Çocuğunuzla birlikte yaşamıyorsanız, çevrimiçi oyunları birlikte oynayın ya da en sevdiği mağazaya veya restorana götürmeyi deneyin. Yenileri oluştururken aile geleneklerine saygı gösterin.

Aile gelenekleri önemlidir ve gelmeden önce var olanlara saygı duymalısınız. Bununla birlikte, yenilerini oluşturmaktan korkmamalısınız. Aile rutinleri ve ritüeller, bağ kurmak için etkili araçlar olabilir. En az bir yeni aile ritüeli oluşturun. Ailenizdeki herkesin tadını çıkarabileceği bir şey seçin. Aynı zamanda, üvey çocuğunuza biyolojik çocuklarınızdan daha fazla ilgi göstererek aşırı telafiye dikkat edin. Her gün biyolojik çocuklarınızla bire bir vakit geçirmeye çalışın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.